skip to Main Content

Seimo nario K. Pūko pranešimas: „Dėl apkaltos“

2017 m. kovo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

 

Kovo 29 d., 16 val. prasidėjo specialiosios Seimo komisijos posėdis dėl mano, Kęstučio Pūko, apkaltos.

 

Apkalta man yra pradėta dėl žiniasklaidos priemonėse paskelbtos informacijos, kurioje aš buvau melagingai apkaltintas seksualiniu priekabiavimu. Suprasdamas, kad iškraipytos informacijos pagrindu man yra mesti rimti kaltinimai, aš, vadovaudamasis Seimo statutu, atvykau į Komisijos posėdį kartu su savo atstovais ir buvau pasiruošęs teikti prašymus, o taip pat išklausyti man pradėtos apkaltos motyvus ir sąžiningai gintis.

 

Pradėjus posėdį, po 3 Komisijos narių nusišalinimo dėl iš anksto išsakytos šališkos nuomonės, Komisija manęs ir mano atstovų pareikalavo pasišalinti iš Komisijos posėdžio, paaiškinusi, kad šiame posėdyje tolimesnis mūsų dalyvavimas yra negalimas ir nepageidaujamas, nes prokuroras galimai atskleis slaptus ikiteisminio tyrimo duomenis.

 

Svarbu paminėti, kad Komisijos posėdyje dalyvavo ne tik Komisijos nariai ir Komisijos kviestas prokuroras, bet ir advokatas Karolis Rugys, o taip pat keletas kitų man nepristatytų ir nepažįstamų asmenų, kurie nėra Komisijos nariai.

 

Nei advokatui K. Rugiui, nei kitiems pašaliniams asmenims nebuvo nurodyta palikti posėdžių salę, jiems buvo leista pasilikti dėl man nesuprantamų priežasčių. Komisija nemanė, kad šių asmenų dalyvavimas kelia grėsmę ikiteisminio tyrimo duomenų saugumui. Taigi apkaltos procedūra toliau tęsėsi dalyvaujant visiems, išskyrus mane, Kęstutį Pūką, ir mano atstovus.

 

Priešingai nei viešai po posėdžio paskelbė Komisijos pirmininkė, aš, Kęstutis Pūkas, nesiekiu trikdyti Komisijos darbo. Atvirkščiai – siekiu bendradarbiauti, teikti įrodymus, paaiškinti kiekvieno viešai paskelbto mano žodžio tikrąjį kontekstą, tačiau išvarytas iš posėdžio to tiesiog negaliu padaryti.

 

Esu įsitikinęs, kad tokiais Komisijos veiksmais buvo pažeista mano, kaip asmens, kuriam gali būti taikoma apkalta, teisė į gynybą ir teisė į nešališką procesą, taip padarytas Seimo statuto 233 str. 4 d. ir mano teisių pažeidimas.

 

Seimo statuto 233 str. 4 d. be jokių išimčių suteikia teisę visuose specialiosios tyrimo komisijos posėdžiuose dalyvauti asmens, kuriam taikoma apkalta, advokatui.

 

Komisijos sprendimas pašalinti mane ir mano atstovus iš posėdžio pažeidžia Seimo statutą ir paneigia mano teisę į gynybą, todėl šiandien aš, Kęstutis Pūkas, kreipiausi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas, kad mano teisė gintis nebūtų pažeidžiama ir ją įgyvendinti galėčiau taip, kaip nustatyta Seimo statute. 

 

Daugiau informacijos:

 

Seimo narys Kęstutis Pūkas

 

Tel. (8 5) 239 6670, el. p. Kestutis.Pukas@lrs.lt

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));