skip to Main Content

Seimo nario G. Steponavičiaus pranešimas: „Už Darbo kodekso nukėlimą ir „Sodros“ lubų naikinimą gausime „riestainį“

2016 m. gruodžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Investuotojai Lietuvai skirs „riestainį“ už Darbo kodekso nukėlimą ir „Sodros“ lubų naikinimą, o dirbantiems ir norintiems užsidirbti daugiau bus smarkiai apribotos galimybės, – vertindamas šiandien valdančiosios daugumos priimtus sprendimus sako Seimo liberalas Gintaras Steponavičius.

 

 „Ką po šiandienos valdančiųjų sprendimų, kuriais atidedamas šiuolaikiškas Darbo kodeksas ir naikinamos „Sodros“ lubos, gaus Lietuva? Manau, gaus „riestainį“ arba apskritą nulį. Bent jau tiek parašytų investuotojai, galintys ir norintys kurti naujas darbo vietas Lietuvoje. Taip pat esu tikras, kad tokie valdančiųjų sprendimai yra nukreipti ir prieš visus tuos, kurie nori dirbti ir užsidirbti mūsų šalyje. Jiems lieka surištos rankos“, – sako G. Steponavičius.

 

Liberalas primena, kad Darbo kodekso nuostatos pagal Prezidentės siūlymus jau buvo koreguotos, ieškant tinkamo balanso ir kompromisų.

 

„Lietuvai kaip oro reikia naujo impulso – naujų, gerai apmokamų darbo vietų, naujų investicijų. Lankstesnių darbo sąlygų atidėliojimas, pokyčių „Sodros“ sistemoje atšaukimas ir „Sodros“ lubų naikinimas yra labai aiškus neigiamas signalas. Tai nėra kelias į progresą – tai yra ritimasis nuokalne žemyn“, – sako G. Steponavičius.

 

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija ne kartą buvo pateikusi Seimui siūlymus „Sodros“ įmokų lubas užfiksuoti tris kartus žemesnes, nei anksčiau buvo patvirtinusi socialdemokratų Vyriausybė. Liberalai ragino nustatyti „Sodros“ lubas atsižvelgiant į penkių Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių sumą per mėnesį, t.y. maždaug 2225 eurus neatskaičius mokesčių.

 

„Negali būti taip, kad lubos yra tik darbuotojų išmokoms, bet įmokoms jokių ribų nėra. Seime dar praėjusių valdančiųjų priimtos „Sodros“ lubos ir taip buvo „aukščiau dangaus“. Liberalų pozicija nesikeičia – mokesčiai turi mažėti ne vienetams aukščiausios klasės profesionalų, bet daug platesnei darbuotojų daliai“, – sako G. Steponavičius.

 

Liberalai taip pat ragino išsaugoti įsipareigojimą, kad nuo 2017 m. socialinio draudimo įmokos tarifas pagrindinei pensijos daliai finansuoti turi mažėti 1 procentu. Liberalai siūlė „Sodros“ mokesčius mažinti 1 proc. punktu kasmet.

 

Daugiau informacijos:

 

Gintaras Steponavičius, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

 

Mob. 8 699 43 727, el. p. Gintaras.Steponavicius@lrs.lt

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: JOLANTA ANSKAITIENĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));