skip to Main Content

Seimo nario A.Nako pranešimas : Gavęs atsakymus iš Prezidentės ir STT, žinosiu, ką pasakyti apie žaliąjį valstietį

Seimo narys, buvęs Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos viršininkas Povilas Urbšys gegužės 12 d. valstybinio transliuotojo tiesioginėje LRT laidoje „LRT forumas“ atsakingai pareiškė, kad Lietuvos specialiosios tarnybos yra priklausomos nuo šalies Prezidentės. Jis patvirtino, kad STT jokių tyrimų, kurie susiję su aukšto rango politikais, savarankiškai neatlieka.

 

„Ir dar galiu pasakyti vieną dalyką labai atsakingai. Apie tokius tyrimus yra informuojama Prezidentė tiesiogiai. Jinai negalėjo nežinoti apie tai, kad vyksta tyrimas., – patvirtino buvęs STT darbuotojas. – „Ir manau, kad yra tam ir pagrįstumo – būtent tai, kad tai gali sukelti tam tikrą politinę krizę, vienaip ar kitaip kaip ir buvo pasitikėjimas, pasitikėjimo krizė išvis politine sistema, tai Prezidentas turi būti informuojamas, kad gali būti imtasi tokių veiksmų. Ir nori nenori, jau politikas mąsto iš savo skaičiavimo kriterijų – kas gali atsitikti ir kiek tai gali būti naudinga jam kaip politikui. Tai vienaip ar kitaip smūgis „MG Baltic“ ir reputacijos pakenkimui šitam koncernui, su kuriuo susijus žiniasklaida, kuri gali kritikuoti, jai tai yra naudinga. Nors Seime kalba, reiškia, kai kurie Seimo nariai, kad naudingiausia tai yra konservatoriams“, – dar patikslino Seimo narys, kurį Valstiečių ir žaliųjų sąjunga ketina įrašyti į pirmąjį rinkiminio sąrašo penketuką.

 

Šio P. Urbšio pasisakymo nekomentavo joks politologas, žurnalistas ar kurios nors partijos politikas. Ir nors LRT žurnalistas pasitikslino, ar jis teisingai suprato informaciją – „Jūs sakote, kad tai yra tokio masto tyrimas, kad net ir pagal tam tikrą subordinaciją Prezidentės skiriami pareigūnai, šiuo atveju STT vadovas, turėtų pranešti, kad tokia operacija bus“, o Seimo narys tai patvirtino, daugiau jokios reakcijos į tokios informacijos paviešinimą nebuvo.

 

Viena vertus, jei buvęs STT viršininkas sako, vadinasi, jis tikrai žino, kad taip yra. Tačiau kita vertus, tokį jo pasisakymą galima vertinti kaip atvirą provokaciją, nukreiptą prieš Prezidentę. „Labai atsakingai“ Seimo narys tvirtina, kad nuo Prezidentės norų, „skaičiavimo kriterijų“, kiek tai gali būti naudinga, STT yra priklausoma?

 

Norėčiau manyti, kad STT yra nepriklausoma tarnyba, savarankiškai ir profesionaliai atliekanti savo darbą. Todėl tyrimas dėl Eligijaus Masiulio buvo ne Prezidentės, bet STT darbas, kurį vainikavo sėkmingai išaiškintas korupcijos atvejis.

 

Kadangi Seimo narys metė tokius kaltinimus, kreipiuosi į šalies Prezidentę ir STT, kad pateiktų atsakymus – patvirtintų arba paneigtų šį Povilo Urbšio paviešintą kompromituojančią medžiagą.

 

Gavęs atsakymus iš Prezidentės ir STT žinosiu, ką pasakyti apie žaliąjį valstietį ir jo bendrus.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ASTA MARKEVIČIENĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));