skip to Main Content

Seimo narės Aušros Maldeikienės pranešimas: „Teologė ir politologas atšaukia ekonomikos teoriją“

2017 m. gruodžio 7 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

 

 

Gruodžio 5 dieną Seimo nariai Agnė Širinskienė ir Mindaugas Puidokas įregistravo įstatymo pataisą, kuri iš esmės sumažintų stambių ūkininkų mokamus mokesčius.

 

Minėti Seimo nariai siūlo 14 dalimi papildyti 18 Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo straipsnį ir asmenims, kurie gauna pajamų iš individualios žemės ūkio veiklos, leisti apmokestinamąsias pajamas kasmet mažinti 1/20 jų įsigijimo vertės. Panaši galimybė, pataisos, teikėjų nuomone, gali būti taikoma net ir anksčiau įsigytai žemei.

 

Minėtos pataisos iš esmės prieštarauja tiek ekonomikos teorijai, tiek ir Lietuvoje galiojantiems tarptautiniams apskaitos standartams, kurie žemę priskiria neriboto naudojimo ilgalaikiam turtui.

 

Žemės, kitaip nei tų gėrybių, kurios gali būti naudojamos tik ribotą laiką, atveju nusidėvėjimas neskaičiuojamas, atskirais atvejais išimtis padarant tik karjerų ar sąvartynų žemei.

 

Tokios pataisos teikiamos siekiant maksimaliai sumažinti stambių ūkininkų mokamus mokesčius. Kadangi per 2010–2014 metų laikotarpį didesni nei 150 ha ūkiai per metus žemei įsigyti skyrė vidutiniškai 18 tūkst. eurų, o mažiausi – iki 10 ha žemės ūkiai, – tik 168 Eur, lengvata atiteks tik stambiausių ūkių savininkams.

 

Pasiūlymas ypač ciniškas įvertinus tai, kad yra teikiamas tuo metu, kai tūkstančiai Lietuvos viešojo sektoriaus darbuotojų – gydytojų, mokslininkų, mokytojų, socialinių ir kultūros darbuotojų – gauna išskirtinai mažus, palyginus su privalomu išsilavinimu ir būtinomis kompetencijomis, atlygius.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));