skip to Main Content

Seimas ir Grybauskaitė specialiai „Snoro“ savininkams priėmė įstatymą teisti juos už akių

 

 Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, atveriančias teisėsaugai galimybę už akių teisti didelę žalą nusikaltimais padariusius asmenis.

Nors aišku, kad tai yra teisinė nesąmonė – tiek Lietuvos Konstitucija, įstatymai bei tarptautiniai įsipareigojimai numato teisiamojo teisę būti išklausytam teisme, tačiau tai nei Seimui, nei Grybauskaitei seniai neberūpi.

Nes net Lietuvos teismų įstatymo 34 straipsnis –  Bylų nagrinėjimo teismuose pagrindiniai principai (1. Teismai bylas nagrinėja laikydamiesi proceso šalių lygiateisiškumo, teisės į teisinę pagalbą, teisės į tinkamą, operatyvų, ekonomišką procesą, teisės būti išklausytam, rungimosi, nekaltumo prezumpcijos, teismo nešališkumo, teismo proceso viešumo, betarpiškumo ir draudimo piktnaudžiauti procesinėmis teisėmis principų).

Akivaizdu, kad minėtas įstatymas bus taikomas tik dviem asmenims – iš Lietuvos pabėgusiems banko „Snoras“ savininkams Vladimirui Antonovui ir R.Baranauskui.

D.Grybauskaitė aiškina, kad „Prezidentės inicijuotos pataisos leis vykdyti ikiteisminį tyrimą už akių dėl visų nusikaltimų, kuriais padaryta didelė žala.

Nuo teisingumo į užsienį pabėgę asmenys neišvengs baudžiamosios atsakomybės ir sulauks pelnyto nuosprendžio, o jų turtas bus konfiskuotas ir panaudotas žmonių ir valstybės patirtai žalai atlyginti.

Aišku ir tai, kad tokie procesai taps tik komedijomis ir parodijomis – joks ES teismas nepripažins tokių „nuosprendžių“, priimtų nedalyvaujant kaltinamajam.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));