skip to Main Content
Šaltas vanduo pakilus temperatūrai? Ne aš viena džiaugiuosi rezultatais!

Šaltas vanduo pakilus temperatūrai? Ne aš viena džiaugiuosi rezultatais!

Esu Agnė Tomkevičiūtė, man 17 metų, gyvenu Vilniuje, jau keletą metų esu vegetarė, priklausau modelių agentūrai RUTA model management.

Mano kasdieninė veikla niekada neapsiribodavo vien mokykla ir namų darbais, nuo vaikystės labai linkau į sportą, kuris padeda sustiprinti raumenis bei jaustis sveikai. Sportuoju visą savo gyvenimą, esu išbandžiusi įvairiausias sporto šakas nuo jogos iki kovos menų. Dažnai leidžiu laiką gamtoje, man labai pasisekė, kad gyvenu šalia regioninio parko, išnaudoju galimybes išeiti pasivaikščioti ar pabėgioti.

Bijojau maudynių ledinėje jūroje

Draugė vis pasakodavo, kaip kiekvieną žiemą maudosi Palangos ruonių šventėje. Atrodė, kad niekada nesiryžčiau tokiems kraštutinumams, visada labai bijojau šalto vandens. Tačiau teko kartą dalyvauti Lietuvos sveikuolių sąjungos renginyje. Dieną prieš vaikštinėjome prie jūros, pūtė labai stiprus vėjas ir truputį peršalau. Todėl, kai pirmą kartą pasiūlė išsimaudyti – atsisakiau. Kitą rytą vėl gavau pasiūlymą išsimaudyti jūroje, man pasakė, kad prieš tai bus daroma mankšta, kurią praves Dainius Kepenis. Sutikau, pamaniau, kad gal bus smagu, vis dėl to, nauja patirtis.

Net nesitikėjau, kad bus taip smagu, šalčio visiškai nejaučiau. Galbūt tai dėl adrenalino šokant į ledinį vandenį pirmą kartą. Grįžus namo netgi supratau, kad praėjo gerklės skausmas! Kaip sakoma, kuo susirgai, tuo ir gydykis :).

Sveikatos problemas sprendžiu ieškodama natūralių būdų

Gydytojai gali pasakyti problemą, tačiau visi žino, jog vaistinėms svarbiausia užsidirbti ir gręžti mus iki paskutinio cento. Visada geriau yra pasitikėti ir klausyti patarimų tų, kurie apie tai iš tiesų nusimano ir žino natūralių būdų išgyti.

Susirgus, kai pakilo aukšta temperatūra, paklausiau tos pačios draugės patarimo. Nenorėjau ilgai sirgti, gulėti lovoje. Iš pradžių, kai gavau pasiūlymą kas tris valandas maudytis šaltame it ledas duše tarpuose geriant arbatas, kiek sutrikau. Mano šeima visada stengėsi gydytis kuo natūraliau, kuo mažiau vaistų vartoti, gerti daug arbatų, tačiau šaltas vanduo? Na jau ne.

Pakeisti savo sprendimą privertė savijauta, temperatūra vis kilo ir kilo, galvojau, jei nepadės, tai bent neteks taip kaisti. Prieš tai pasidariau žolelių arbatos, kuri padeda susirgus gripu, greitai palindau po labai šalto vandens srove, kad net neiškenčiau nesuklykus. Greitai nubėgau į lovą, apsikamšiau, iš lėto išgėriau arbatą ir užmigau keletui valandų. Atsibudusi iš karto pajaučiau skirtumą. Šalto vandens procedūrą pakartojau dar 4 kartus, kas 3 val. Kiekvieną kartą nubudus matavau temperatūrą, ji labai sparčiai krito, o ir jaučiausi daug geriau. Atsikėlusi antrą ligos dieną, temperatūros visiškai neturėjau ir jaučiausi puikiai!

Šalto vandens poveikiu džiaugiuosi ne viena!

Draugai buvo nustebę mano tokiu gydymosi būdu. Vienas nelaimėlis, kaip ir aš, sirgo gripu tuo pat metu, todėl patariau jam išbandyti šaltą dušą. Ir dabar ne aš viena džiaugiuosi rezultatais! O mama buvo nustebusi. Nugirdau jos pokalbius telefonu, kai ji gyrėsi, kad sveikuolė Agnė išgijo šalo vandens terapijos padedama! Žinau, kad nesitikėjo!

O savo bendraamžiams patarčiau per daug nepasitikėti gydytojais, vietoj to naudotis sveikuolių patarimais, kurie man efektyviai padėjo įvairiose situacijose.

Dabar būtų nuostabu sudalyvauti grūdinimosi šventėje „Palangos ruoniai-2016“ vasario 13 d.. Noriu dalyvauti visoje sveikuolių sąjungos veikoje!

www.sveikuoliai.lt primena, kad Lietuvos sveikuolių sąjunga vasario mėnesį yra paskelbusi sveikatos mėnesiu ir kviečia visas organizacijas jungtis šios idėjos sklaidai.

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));