skip to Main Content

Dar vieni Seimo rinkimai

 

Pirmasis turas įvyko 2016-10-09 Laimėjo iš anksto parinktos politinės jėgos. Ir tiek to.

Tiesa, yra šiokių tokių pokyčių. Rinkėjai bunda ir bando kažką keisti. Kaip jiems pavyko? Nelabai. Bet tai pirmieji požymiai, kad su  s i s t e m a  galima kovoti. To rezultatas-„Tvarkos ir teisingumo“- Rolando Pakso partijos laimėjimas. Jie peržengė penkių procentų ribą dėka rinkėjų nuo Raseinių apylinkių. Liberalai laimėjo dėka Klaipėdos liberalų. O šiaip lyg nėra apie ką. Viskas buvo iš anksto sudėliota.

Gal prisiminti straipsnį spausdintą „Laisvame laikraštyje“ pavadintą „Neturėkime iliuzijų“. Kada tai buvo? Per praeitus rinkimus? Atrodo, anksčiau. Prieš tai buvusius ar tuojau po jų. Tada buvo pradėtas naujas dešimties metų ciklas ( ir Mozė vedžiojo po dykumą „išrinktąją“ keturiasdešimt metų). Straipsnyje kalbama apie R. Šimašiaus ir I. Degutienės politinę reikšmę. R.Šimašiaus-todėl, kad jo tokia pavardė. Pasirodo, Kachalo (žydų bendruomenės valdžios organo) prižiūrėtojai buvo šimašiai ar kažkas panašaus. O Irutė kažkuo pamalonino „tatą“, ar dėl pavardės (degutas). Galima būtų užmiršti tolimas įžvalgas ir dabar pasidalinti naujomis. Tik nėra kaip. 

„Lietuvos aidas“ sužlugdytas, uždarytas. Dabar pastatas lyg remontuojamas. Tik kas ten bus? Vyriausiasis laikraščio redaktorius A.Pilvelis miręs. O gal ne? Sistema maloninga gerai atlikusiems jos užduotis. O užduotis buvo galutinai sužlugdyti dešiniųjų laikraštį, nutraukti ryšius su anuo, Smetonos laikas leistų ir palikti žmones, mačiusius paskutinėje jiems skirtoje spaudoje, atramą gyventi, kurti, būti. Sužlugdė, uždarė. Tiesa, leido nedidelį tiražėlį skirtą išeiviams, „Pasaulio lietuvių bendruomenės“ vadovybei, kuri prisidėjo skolinant Lietuvai už dešimties procentų palūkanas ir prisidėjusiems prie A.Kubiliaus naktinių reformų. Dabar šie žmonės aršiai remia dvigubos pilietybės projektus. Tik neapsigaukim, tie projektai nebus taikomi lietuviams. 

Buvo likęs „Laisvas laikraštis“. Skausmingai pasikeitė ir nebeliko kur žodį tarti. 

Kosmopolitinės, liberalinės, komunistinės, sionistinės, kagėbistinės jėgos gali daryti ką nori. 

Kas pagaus Laisvės vėją laukuose? Kas ganys mūsų baltą Vytį lankose? Kas atneš Viltį delnuose?

Nieko nereikia. Svarbu pinigai už kuriuos perkama įtaka.

Kaip manote, kodėl prasimušė į lyderius „Valstiečiai ir žalieji“? Kas R. Karbauskis-kol kas sunku pasakyti. S.Skvernelis yra D.Grybauskaitės finansinis patikėtinis. Stambi kontrabanda, ginklai, narkotikų kelias, užsukta kelių tiesimo, ženklinimo, baudimo, teisių atėmimo, mokymų, teismų, jų aptarnaujančio, gerai apmokamo personalo ir kitkas, sistema. Pinigai byra į bendrą kasą. S.Skvernelis siūlomas į premjerus.

Padėkime greta A.Butkevičiaus ir S.Skvernelio nuotraukas. Kuo skiriasi jų išvaizda? Niekuo. Vieną, buvusį su akių defektais, pakeis kitas. 

Taip kaip Sąjūdžio pradžioje keistos išvaizdos žmogus Šimėnas su kreiva nosimi ir išlikusiu plaukų kuokštu ant nuplikusios galvos, buvo pasiūlytas į premjerus. Bet išsigando, pabėgo, pasislėpė ir nuėjo nuo politinės arenos. Kas pasikeitė per 26 metus? Niekas.

 

 

Artėja antrasis rinkimų į Seimą turas. Pasižvalgykime po politinę situaciją ir jėgas kurios turės nulemti vietas Seime. Jos dvi. Maždaug prieš metus ar kiek anksčiau pradėjo suktis didelių pinigų, skirtų rinkimams, įsisavinimo ratai. Vienas-konservatorių, V.Landsbergio, D.Grybauskaitės ir sąlyginai sakykime, S.Skvernelio-stambios kontrabandos, tik nepainiokime su smulkiaisiais kontrabandininkais. Jie sunaikinti kaip konkurentai. Antrasis ratas metų pradžioje pradėjo suktis Suvalkijoje, ten kur A. Butkevičius, Izraelyje nubučiavęs visus kelius ir galva atidaužęs visas raudų sienas, pradėjo žaidimą su ten esančiomis naftos versmėmis ir pajamomis. Bet tos vizijos jau išnaudotos valdant Dž. Buchui jaunesniajam, todėl ratas sukosi vangiai ir pinigų LSDP surinko nedaug. Tuo labiau, turėjo konkurentų. Mažesnis ratukas socdemų pašonėje sukosi su socialistais. Tai A. Paleckis, Gr. Drėmaitė, J.Požėla, žinoma, su komandomis. J.Požėla turėjo užsukti dokumentų rodymo, perkant alkoholį, kompaniją su tikslu surinkti tapatybės duomenis ir panaudoti juos rinkimuose. (Taip jau buvo atidarius „Maksimas“ ir paleidus į apyvartą nuolaidų korteles). Sistema nedovanoja neatlikusiems užduoties. J.Požėla mirė. Laidojama urna su pelenais. Ar jie jo?

Kitas ratelis sukosi prie konservatorių bloko. Liberalai. Jie laikosi ant įvairiausių projektų, akcijų, daugybės universitetų ir kitokios mokslinės veiklos, sklypų pirkimo-pardavimo, senamiesčių niokojimo, naujoviškų statybų, mulkinimo programų, švietimo iškreiptų programų, kultūros projektų, žiniasklaidos, pagaliau, religinių sektų-„Tikėjimo žodžio bažnyčia“…Gerai, kad talentingų toje kompanijoje nedaug. Standartinis mąstymas, išvaizda, pozos, elgesys.Gal liberalai gavo lėšų iš SGD terminalo „Independence“ Klaipėdoje?

Liberalai, nežiūrint visų skandalų, pateko į Seimą. Ir dabar ką?

 

2016-10-23

 

Nijolė Medelienė

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));