skip to Main Content

S.Skvernelis veržiasi į prezidentus, skandina R.Karbauskį

„Antikorupcininkas“ Naglis Puteikis mano, kad Gretos Kildišienės skandalą organizavo Gediminas Kirkilas

Seimo narys „antikorupcininkas“, artimas „valstiečiams“ Naglis Puteikis mano, kad Saulius Skvernelis kandidatuos į prezidentus. Tiesa, apie norą būti prezidentu buvo pareiškęs ir Ramūnas Karbauskis.

N.Puteikis atsakė į LL klausimus:

Kodėl kilo Gretos Kildišienės skandalas?

– Tiesiog nesutvarkytas iki galo  viešųjų ir privačių interesų deklaravimas. Nes dabar staiga atsivėrė akys, kad daugelis Seimo narių nuomojasi automobilius iš kažkokių įmonių, ir tai yra spraga. Pvz., jeigu Eligijaus Masiulio žmona būtų lizingavusi automobilį iš ‘MG baltic“, tai pagal Valentukevičiaus logiką, tai nėra problema.

– Tačiau kodėl tie interesai išlindo tik dabar?

– Man atrodo, kad G.Kirkilas, atsisakęs skristi  į JAV vykstančią konferenciją tai padarė ne atsitiktinai. Man atrodo, kad socialdemokratai paskaičiavo, kad jų vaidmuo koalicijoje yra labai mažas, ir jie nusprendė jį pasididinti. G.Kirkilas, kaip geras šachmatininkas, pareiškė, kad jis atsisako nuo kelionės, tada mechaniškai turėjo skristi Kildišienė. Tuo labai pasipiktino Maldeikienė, kuri kažkokiam svarbiam renginiui negavo 400 eurų. ir man atrodo, kad tas Kirkilo atsisakymas vykti buvo visai ne atsitiktinis, o seno patyrusio politiko šachmatų kombinacija. nes politikas turi atsakyti bet ko, ko jo klausia žurnalistas. ir pateikti visus dokumentus. Tie seni politikos vilkai tai žino, o naujokai nėra prie to pripratę. jie nežino, kad jeigu tu tapai politiku, tai tavi visas gyvenimas tampa viešu – jie privalo atsakyti į absoliučiai visus visuomenės ir žiniasklaidos klausimus. O tada kai kilo klausimas dėl Kildišienės, tai jos automobilio klausimas kilo automatiškai – nes moteris su nedidelėmis pajamomis, vairuojanti brangų automobilį, anksčiau ar vėliau turėjo sukleti visuomenėje klausimų. 

– O kodėl Skvernelis yra giriamas , o Karbauskis smerkiamas?

– Skvernelis nori kandidatuoti į prezidentus, o tai automatiškai reiškia, kad jis turi elgtis kaip vakarietiškas politikas. ir pats viską pateikti žiniasklaidai, ir iš kitų to reikalauti. Žiniasklaida tolygi visuomenei.

 Tačiau Skvernelis atėjo iš policijos, turi daug „kompromato“ prieš konkurentus?

– Gal jo draugai jau buvo pasakę apie tą Kildišienės baudžiamąją bylą, kuri nenuėjo iki teismo, nes jai atleido darbdavys. man sunku pasakyti. 

Man toks įspūdis susidaro, kad Skvernelis yra paėmęs Karbauskį už vienos vietos, ir jį šantažuoja? Juk po rinkimų Karbauskis norėjo premjeru paskirti Bronių Ropę, tačiau Skvernelis jį užlaužė, kad paskirtų jį? Todėl dabar atrodo, kad Karbauskis dabar „pjauna derlių“ tokio bendradarbiavimo su Skverneliu? Kiek ilgai šie du vyrukai dirbs kartu?

– Kiek aš matau iš partijos vidaus, tai man atrodo, kad jie yra susitarę prieš rinkimus, kad R.Karbauskis vadovauja visiems Seimo reikalams ir institucijoms per partijos paskirtus žmones. O Skvernelis vadovauja vyriausybei ir jos visoms institucijoms. ir jie pagrindines pozicijas tarpusavyje derinasi. Ir greičiausia tame susitarime yra ir tai, kad sutarta, kad Skvernelis kandidatuos į prezidentus. 

Bet juk ir Karbauskis nori būti prezidentu, ir jis to neslepia?

– Ne, Karbauskis du kartus yra pasakęs, kad jis neis į prezidentus, ir tai man tik patvirtina, kad jie veikia sutarę tandemu. 

Tačiau kodėl šis Seimas tik imituoja veiklą – užsiima embrionais ir kitokiomis nesąmonėmis?

– Konstituciškai yra įtvirtinta ydinga tvarka, ir naujokai gauna parengtą biudžeto projektą ir iš esmės parengtą Seimo sesijos darbų programą. gaunasi, kad jiems ankstesnė valdžia tai primeta. Mačiau didelės pastangas pakeisti darbotvarkę ir biudžetą, tačiau daugiau tų dalykų pakeisti „valstiečiai“ ir negalėjo. Techniškai laiko prasme jie darė viską.

Tačiau prie visų Lietuvos skaudulių kaip „Independence“ projektas, arba „Snoro“ bankas tai Seimas ar prieis,  ar net nebandys?

– Visiems šiems dalykams prieis eilė. Pavasario sesijoje. Aš tuo tikiu smarkiai, nes matau tuos žmonės, ir tikiu jų noru. Susistyguos ta naujokų valstiečių ir miestiečių kariuomenės kaip yra sustyguota visa konservatorių kariuomenė.

 

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));