skip to Main Content

 

Teisinės valstybės vaizdelis

Zenonas Volkovas

       Policijos departamentas pranešė, kad 2016 m. gegužės 22 d. apie 8:15 val., Šilutės raj., kelio Šilalė – Šilutė 52 kilometre, ties Mažių k., į tarnybą uniformuotas ir blaivus nuosavu „VW Passat“ važiavęs E.Žalpys nepasirinko saugaus važiavimo greičio ir kliudė ta pačia kryptimi važiavusį „Ford Ka“. Per avariją 70-metei fordo vairuotojai Vidai Jonulienei lūžo kairiojo raktikaulio peties galas, diagnozuota kaktos žaizda. Moteris nugabenta į ligoninę, iš kurios, suteikus pagalbą, išleista gydytis į namus.

      Per 30 metų vairavimo stažą turinti pirmąją avariją patyrusi V.Jonelienė aiškino: – „Prieš sukdama į kairę įjungiau posūkį ir sustojau praleisti iš priekio atvažiuojančią mašiną. Tuo metu ir pajutau smūgį į savo automobilio galą. „VW Passat“ greitis buvo didelis. Po smūgio sėdynės pasislinko iki priekinių, mano fordą net apsuko. Policininkas sakė, kad važiavo 90 km/val. greičiu. Ekspertas nustatė, kad greitis buvo tik 74 km/val. tačiau stabdymo kelio ilgis net 47 metrai.“

       Po avarijos į jos vietą atskubėjusiems žmonėms policininkas prisipažino, kad pats yra dėl avarijos kaltas, nes nepastebėjo priekyje buvusios mašinos. Jam galėjo sutrukdyti ir tvyrojęs tirštas rūkas.

      Deja, kaip pradeda tirti teisinės valstybės įvairūs vadinami teisininkai, padėtis apsiverčia antraip.  Žinia kaip „pasukti ienas“ kita linkme jau duota iš Policijos departamento, o būtent, kad sumaitota  V.Jonutienės mašina buvo TIK kliudyta. Kaip skaitėme, ekspertas netgi geriau žino už patį policininką, kokiu greičiu jis važiavo. Štai ir skaitome prokuroro R.Kasnausko sprendimą, kurį priimdamas vadovavosi ekspertų išvada: „Tyrimo metu nustatyta, kad pačios veiksmai turėjo tiesioginį priežąstinį ryšį su kilusiu eismo įvykiu. Ne sankryžoje, priešpriešinio eismo juostas skiriant siaurai brūkšninei linijai, vykdė posūkį į kairę, išvažiavo iš kelio į manevrą, ir taip nedavė kelio ir sudarė kliūtį jos automašiną lenkiančiam „VW Passat“. Kad moteris buvo sustojusi ir rodė posūkį bei praleido iš priekio atvažiuojančios mašinos, tokių duomenų neturėjome“.

       Mes skaitytojai suprantame, kad ekspertas ir prokuroras nebuvo įvykio metu, todėl jie ir rašo savo sapaliojimus,  ir niekaip jie negali suprasti, kad dingti kelias į kurį ruošėsi sukti nukentėjusioji, niekur nedingo. Šis ekspertas ir prokuroras net nesidomėjo, kodėl tokiu atveju „VW Passat“ rėžėsi ( o ne kliudė) į  sukančio „Ford Ka“ galą, o ne šoną, ir jį suknežino prokuroras R.Kasnauskas bendradarbiaudamas su ekspertu, paaiškinti negalėjo.

       Jei prokuroro R.Kasnausko sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą įsiteisės, „Ford Ka“ vairuotoja bus pripažinta pati kalta dėl šios avarijos ir nubausta už jos sukėlimą. Neblogas kasnelis gali būti ir advokatams, kurie apsiims toliau ginti „nekaltu“ tapusio policininko E.Želpio pretenzijas, o sistema pasipildys dar vienu sistemininku.  

      Štai Jums  demokratija ir teisinė valstybė.    

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));