skip to Main Content

S.Jakeliūnas prašo, kad VTEK įvertintų galimai neteisėtą lobistinę G.Landsbergio veiklą privačių pensijų fondų naudai

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas kreipiasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir prašo įvertinti galimai neteisėtą Gabrieliaus Landsbergio lobistinę veiklą, vykdomą privačių pensijų fondų naudai.

Lobistinės veiklos įstatymas nustato, kad neteisėta lobistine veikla vykdoma tokie veiksmai, kuriais (a) siekiama daryti įtaką valstybės politikams, valstybės pareigūnams, valstybės tarnautojams ir kitiems asmenims, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų priimami arba nepriimami teisės aktai, administraciniai sprendimai, kuriuos (b) vykdo į lobistų sąrašą neįrašytas asmuo.

Kaip anksčiau skelbta, Seimo narių grupės kreipimasis, kurį taip pat pasirašė ir TS-LKD partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, iš esmės yra nukopijuotas Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos raštas. Seimo narių grupės kreipimosi turinys didele dalimi pažodžiui sutampa su minėtų įstatymų teisinio vertinimo tekstu, kurį pensijų fondų užsakymu parengė advokatai.

Tokios Gabrieliaus Landsbergio veiklos užsakovu gali būti laikoma jau minėta asociacija, kurios nariai yra privatūs pensijų fondai. Būtent pensijų fondų lėšos sudaro apie 60 proc. „BaltCap Infrastructure Fund“ lėšų, su kurio valdytoja „BaltCap“ ūkinius-komercinius santykius plėtoja G. Landsbergio žmonos valdomas ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklas „Vaikystės sodas“ ir Karalienės Mortos mokyklos.

Praėjusią savaitę Seimo Etikos ir procedūrų komisija jau pradėjo nagrinėti kitą Gabrieliaus Landsbergio veiklos epizodą, kai jis viešai paskelbė melagingą informaciją, neva Stasys Jakeliūnas grasino Konstitucinio teismo teisėjams. Tokiu savo veikimu G. Landsbergis galimai ne tik pažeidė Politikų elgesio kodeksą, bet ir diskreditavo Konstitucinį teismą bei jo pirmininką Dainių Žalimą.

„Seimo nario G. Landsbergio veiksmus prašau įvertinti Lobistinės veiklos įstatymo kontekste. Seimo narys tiek viešais melagingais pranešimais, tiek pačiu kreipimusi į Konstitucinį teismą galimai atstovavo verslo subjektų interesus ir vykdė lobistinę veiklą, kas savo turiniu nėra priskirtina Seimo nario pareigoms ir vertintina kaip galimai neteisėta lobistinė veikla. Tikiuosi, kad VTEK, kaip lobistinę veiklą prižiūrinti valstybės institucija, ištirs ir įvertins galimai neteisėtos lobistinės veiklos aplinkybes, o tokias nustačiusi – taikys įstatymuose numatytas sankcijas“, – sakė Stasys Jakeliūnas.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: LIUTAURAS ULEVIČIUS, LIETUVOS VALSTIEČIŲ IR ŽALIŲJŲ SĄJUNGA
Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));