skip to Main Content

Rūta Janutienė: „Jeigu čia „organizuotos gaujos“ byla, tada teisti reikia pačią teisėsaugą!“

Kristina Sulikienė

Šiandien Šiauliuose „Garliavos – Klonio gaujos“ teismas vyko ypatingai netikėtai ir emocingai.

Nors Marius Kuprevičius tikėtinai liudijo į „klano“ pusę, tačiau  Šiaulių apygardos teismui įrašinėjant, ir,  pasirašęs dėl atsakomybės, paliudijo, jog jis visą pradžią „Garliavos judėjimo“ organizavo, padedant Rūtai Zabielienei (kuri nei teisminiame, nei ikiteisminiame tyrime iš viso net neapklausta!). Kaltinamieji emocingai reagavo: „Štai prisipažino organizatorius ir kurstytojas – o jo nėra kaltinimuose. Kodėl?“

Į prokurorės Ritos Poškienės klausimus apie „Venckienės ir Skučienės gaują“, liudytoja Kristina Sulikienė atsakė – „jog jeigu ir kas nors ką nors organizavo, tai tyrime iš viso kažkodėl neapklausta Rūta Zabielienė.“

Į R. Poškienės terminą „Garliavos įvykiai“ liudytoja reagavo skeptiškai, ir paprašė paaiškinti, ką tai reiškia. Į tai bylos dalyviai reagavo šurmuliu, ir juoku – juk toks išsireiškimas tikrai ne teisinis terminas. Nes teisėja terminai skaičiuojami valandomis, dienomis, o ne kažkokiais „įvykiais“.

Todėl liudytoja išvardijo savo „Garliavos įvykių“ seką:

1.2010 metų gegužės mėnesį Rūta Zabielienė intensyviai organizuoja mitingus ir piketus Garliavos istorijai palaikyti.

2.2010 05 12 Rūta Zabielienė jai paskambino, ir paprašė nuvykti į Klonio gatvę pasižiūrėti, ką išdarinėja Marius Kuprevičius. Jai sukėlė įtarimų, kad jis gali nesielgti adekvačiai, todėl reikia stebėti. Nuvykusi pamatė visur besiblaškantį Kuprevičių,kuris reikalavo palapinės, bei norėjo padarytas nuotraukas su imitacine palapine siųsti į vieno laikraščio redakciją, imituojant, jog žmonės jau dabar renkasi Garliavoje. 

3.2010 05 13 Rūta Zabielienė organizuoja Deimantės Kedytės apsaugą, ir faktiškai sutelktų žmonių pagalba apsaugo ją – nes po eilinio pasimatymo su motina, mergaitė vaiko teisių apsaugos darbuotojos vedama tolyn nuo dieduko per perėją. Liudytojai ima rėkti „Deimante, kur senelis?“, ploti delnais. Mergaitė atsipeikėja, paleidžia vaikų teisių apsaugininkės ranką ir nubėga pas senelį.

4.2010 05 14 prasideda prokurorės minimi „Garliavos įvykiai“, turintys turiningą priešistorę.

Kai prokurorė R. Poškienė pakėlė balsą ir ėmė faktiškai grasinti liudytojai, tada K. Sulikienė paprašė ją patylėti, nes ja nepasitiki, nes visų pirma, vykdė jos sekimą, 20 12 03 23-2012 09 23 ir pranešė tik po metų (2013 06 13), o ne iš karto, kaip reglamentuoja kodeksai, visų antra, pernai iškėlė jos vyrui baudžiamąją bylą melagingu jau minėtos Rūtos Zabielienės pranešimu, ir terorizavo visą šeimą pusę metų, melagingai apkaltinant visą šeimą laikant namie šaunamuosius ginklus.

„Bet nutraukiau tą bylą“, – sumurmėjo R. Poškienė.

„Na ir kas, bet dabar grasinat, kad jeigu netvirtinsiu parodymų, tai kažką man padarysit. Nepasitikiu šita prokurore, ir teismo prašau neleisti jai manęs veikti.“

„Jūs negalit, nes esat liudytoja“, replikuoja teismas.

„Ne aš esu asmuo, kuriam taikytos procesinės prievartos priemonės (sekimas) šioje byloje, turiu visas šalies teises ir pareigas, ir prašau šalinti prokurorę nuo mano apklausos, nes ji man daro spaudimą, man grasina“, pasakė K. Sulikienė.

Teismas tenkino prašymą, ir klausimus uždavė pats, prokurorei neleido toliau kalbėti.

Banaitis dėkoja, kad liudytoja K. Sulikienė, ganėtinai daug laiko praleidusi Klonio gatvėje, jo iš viso neatpažįsta. „Ačiū jums, kad liudijate tiesą“.

„Pasakykit, ar jums buvo keliamos kitos bylos“,- gale liudijimo paklausia šis nepagrįstai persekiojamas žmogus.

„Taip. Už Stankūnaitės „sekimą“ (2012 03 13 pradėta byla – ir tik 2013 10 17 nutraukta), ir policininkų bei visos kariuomenės kaip skriaudžiamų socialinių grupių „diskriminavimą“ (2012 03 23 pradėta, ir tik 2013 01 24 nutraukta). Ši byla, kurooje pasiklausė – trečioji. Todėl turėjau dėl ko bijoti, ir todėl liudijimas negalėjo būti pateikts laisva valia ir be baimės.“

Prokurorė dar buvo paklaususi:

„Ar Gecevičienė įrašinėjo jus, filmavo?“

Liudytoja K. Sulikienė paaiškina:

„Gecevičienė parodė ženklais, kad nekalbėčiau per daug, nes viskas filmuojama – rodė tylos ženklą – sučiauptas lūpas, ir rodė į lubas.“

Tačiau vėliau prokurorę liepta patildyti, kad nedarytų spaudimo, ir prašyta tai patvirtinti.

Teismas pritarė:

„Liudytoja ir dabar bijo prokurorės, nes kėlė bylas šeimai“.

K. Sulikienė: „Taip, buvome daromi ginkluotais nusikaltėliais, nors jokio ginklo namuose neturime“.

Andrejus Lobovas, norėdamas užsitvirtinti, paklausė:

„Ar jums pas tyrėją Gecevičienę buvo daromas spaudimas?“

K. Sulikienė:

2012 nmetais tyrinėjau muzikos festivalius, ir visur kur važiavau, mane sekiojo dvimetriniai – ne kokie „kurdupeliai“, ne 1.50 cm, o dviejų metrų. Tai aš klausiau Gecevičienės, kas siuntė tuos agentus, kurie netgi neslėpė, kur dirba, kad policijoje, tačiau ji neigė, ir stebėjosi. Tai reikėtų Poškienės klausti, kokias priemones be telefonų pasiklausymo, ji dar slapta taikė, ir kokį begalinį psichologinį spaudimą liudytojams vykdė. Vėliau po liudijimo, Rokų kaime pasirodė ir automobiliai tamsintais stiklais, ir teko keisti gyvenamąją vietą.“ (Čia teismas ėmė tildyti, kad nebepasakotų liudytoja apie patirtą persekiojimą šioje byloje, neva, nesusiję.)

Po K. Sulikienės liudijimo, gynyba, gretindama su Kuprevičiaus liudijimu, sprendžia, jog būtina kviesti Rūtą Zabielienę liudyti – juk ji minima organizavusi „Garliavos įvykių“ pradžią.

K. Sulikienė paaiškina, jog ir jokio „kasos“ ar mafijiniais terminais tariant „obščiago“ nebuvo, nes būdavo žmonės, kurie nori paaukoti, tai tuo metu Klonio gatvėje budintys piliečiai ir pasinaudoja ta parama  – įsipila benzino, nuperka visiems budintiems ir atvykusiems pasisvečiuoti kavos, sumuštinių padaro, kartais ir karštus pietus visiems nuperka. 

 Jokio nusikaltimo mitingavime, taikiuose piketuose juk nėra.

Į Andrejaus Lobovo advokato (ypatingai aktyviai pasirodė šiandien, pagarba šiam jaunam perspektyviam teisininkui) klausimą „koks A. Lobovo vaidmuo Klonio gatvėje?“, liudytoja K. Sulikienė atsakė:

„Aidukas man pasakė 2010 05 21 atvykęs į gatvę (Poškienei atrodo, kad jis atvyko jau vasarį, tačiau taip nebuvo) – „Lobovas…sėdėjo kalėjime…turėjo tatuiruočių salioną“. Po to nusiteikiau negatyviai, ir nebendravau su juo. Tačiau ką galiu pasakyti – žmogus siekė dėmesio. Nustūmė su alkūne Marių Kuprevičių, krito ant kelių. Gal kūrė kovotojo įvaizdį. Kitą kartą atsimenu, kad tų pačių metų liepos mėnesį atvyko su žmona į Klonio gatvę, rodė plakatą, aktyviai pasakojo, jog piketuoja po visą Lietuvą. Tačiau juk pati prokuratūra jau yra pripažinusi, jog piketai yra teisėta veikla.“

Po šio liudijimo A. Lobovas kiek atkuto, ir savo klausimuose – pasirodymuose, kurių teismas nestabdė, siekdamas kuo išsamiau išnagrinėti bylą, minėtas piketuotojas ir minėjo „tai kodėl turi būti teisiami žmonės, kurie atvyko šiek tiek pasireklamuoti, ir bandelių pavalgyti?“

To paties jis klausė Rūtą Janutienę, kuri atsakė, jog šių žmonių teisiamųjų suoluose būti negali, nes teisėsauga vengė ir tebevengia atsakyti, kuri iš versijų – „pedofilai prievartavo Deimantę ir jos pusseserę“ ar „pedofilijos nebuvo“ yra teisingos.

„Jeigu ką teisti čia – reikėtų teisti pačią teisėsaugą. Ir kodėl čia blogiau negu Putino Rusijoje – juk čia negalima piketuoti, draudžiama žodžio laisvė? Kur mes einame?

Ir gal reikėtų pasikviesti Vytautą Landsbergį ir paklausti jo šioje byloje, kodėl ši byla iš viso yra? Juk jis buvo toks patarėjas, taip padėjo…“

Kristupas Krivickas ne liudijo,  o praktiškai „stenėjo“. Nesugebėjo atsakyti į A. Lobovo klausimus, ar jis tikėjo pedofilijos istorija. Kai to paties paklausė viena iš teisėjų, jis ir teisėjai nesugebėjo atsakyti, visaip išsisukinėjo – kodėl šitaip tikėjo Drąsium Kedžiu, o vėliau jį tiesiai sakant – pardavė. Kodėl 2009 metų vasarą nufilmavęs jo istoriją, kai jis pats kreipėsi į jį, nerodė medžiagos, ištraukė ją tik vėliau, ja manipuliavo, patraukė šimtus tūkstančių žmonių domėtis šia istorija, o vėliau išsižadėjo pats savo veiksmų – atsakyti nesugebėjo.

Kitas posėdis byloje – rytoj, 9:30.

Jeigu esi Šiauliuose – užeik į Šiaulių apygardos teismą.

P.S. Viena Klonio gatvės įvykių stebėtoja taip replikavo:

„Kristupui Krivickui užkirto kelią į Seimą du kartus būtent ši istorija, kurioje jis nesugebėjo būti nuoseklus. O Rūta Janutienė visada pasižymėjo įžvalga, ir ji matyt mato, kad buvo neteisi, kai nusigręžė į kitą pusę. Todėl jos liudijimas kitoks.“

 

Andrius Lobovas : Krivickas pasirodė kaip visiškas menkysta

Šios dienos „Klonio“ gatvės byloje , apklausoje kaip liūdininkai dalyvavo Lietuvoje iki kaulų smegenų žinomi žurnalistai . KAIRĖJE matomas asmuo pasirodė kaip visiškas menkysta ( nebijau to žodžio) , o va štai Rūta tiesiai šviesiai rėžė, kad jeigu ne mūsų korumpuota ir parsidavusi teisėsauga šios bylos kaip beje ir kraupių serijinių žudynių tikrai nebūtų buvę ir ji tikrai nekaltino tuo Drąsiaus Kedžio, o būtent visą banditų valdžioje ir teisėsaugoje struktūrą! Šaunuolė ! Jos žodžiai ir parodymai buvo labai teisingi ! Ačiū Rūta Janutiene !

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));