skip to Main Content

Rusijos politikas: Jie išplėtė protesto geografiją iki visos Rusijos mąsto

 

Aš toliau tesiu straipsnių-interviu su Rusijos Federacijos politikais, visuomenės veikėjais, valdžios struktūrų darbuotojais, meno, literatūros, kultūros žmonėmis seriją.

Šį kartą – apie tai, kas vyksta Rusijoje, Baltarusijoje, bei buvusių KGB agentų įslaptinimą.

 

Savo mintimis sutiko pasidalinti Rusijos Federacijos Visuomenės Rūmų narys, pirmasis Socialinės politikos, darbo santykių ir piliečių gyvenimo kokybės komisijos pirmininko pavaduotojas, Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos Saugumo ir pasipriešinimo korupcijai komiteto Ekspertų tarybos narys, Visuomenės Rūmų pagalbos Ukrainos gyventojams koordinavimo štabo vadovo pavaduotojas, Rusijos Federacijos Prezidento Sąveikos su religiniais susivienijimais tarybos narys, Socialinių ir politinių tyrimų centro „Aspekt“ pirmininkas, visuomeninio sąjūdžio “Graždanskaja solidarnost“ koordinatorius FIODOROV Georgij Vladimirovič. Jis taip pat yra įtrauktas Rusijos Federacijos Centrinės rinkimų komisijos Konsultacinę tarybą ir yra Rusijos Federacijos Federalinių Advokatų Rūmų Visuomenės tarybos narys. 

 

A. Navalnyj išplatino filmą, kuriame D. Medvedev kontroliuoja nekilnojamojo turto tinklą ne tik Rusijoje, bet ir užsienyje. Jis taip pat kontroliuoja fondus ir visuomenines organizacijas. Vėliau, kovo 26 d., visoje Rusijoje vyko eitynės ir mitingai. Kokia Jūsų nuomonė?

 

Aleksej‘aus Navalnyj‘aus organizuotos nesankcionuotos protesto akcijos sukūrė naująją politinę realybę. Jos suaktyvino procesą, kuris anksčiau neperžengdavo pasyvaus nepasitenkinimo ribų, išplėtė protesto geografiją iki visos Rusijos masto. Šiuo metu Rusijos visuomenėje nėra kitos opozicijos, išskyrus vadovaujamą Navalnyj‘aus, ir nėra kito opozicijos lyderio, išskyrus jį. Faktiškai sistemos opozicija buvo pašalinta iš politinės arenos, kai ji ignoravo tokį svarbų įvykį. Atsirado didžiulis Navalnyj‘aus šalininkų skaičius, ypač jaunimo, kuris nebejaučia susidūrimo su valdžia baimės, tarpe. O priimant dėmesin, kad kovo 26 d. mitingai suteikė protestui radikalesnį aspektą, ateityje yra tikėtina tolesnė panašių akcijų radikalizaija.

 

 

Ar D. Medvedev turėtų atsistatydinti? Mes žinome, kad Rusijos Prezidentas Vladimir Putin yra labai įtakingas ne tik Rusijoje, bet ir užsienyje. Tai nenugalimo vadovo figūra. Kokia. Jūsų nuomone, bus Prezidento reakcija?

 

Valdžia didins pasipriešinimo laipsnį, bet galiausiai situacija gali išsivystyti pagal du scenarijus: arba bus labai radikalių pasekmių, arba politinio elito viduje bus pasiektas (kaip laikinoji priemonė) kažkoks susitarimas. Bet visumoje neįmanoma nepastebėti, kad A. Navalnyj ir jo šalininkai pralenkia valdžią ir faktiškai pereina iš jos iniciatyvą, jai bedarant gausybę klaidų. O kalbant apie reakciją iš Vladimiro Putino pusės, manau, kad jis, kaip žmogus, neturintis polinkio refleksijai, greičiausiai nepriims skubotų sprendimų.

 

 

Ar Baltarusijos Respublikoje taip pat prasidėjo „Maidanas“, kaip Ukrainoje? Ar tai užsienio specialiųjų tarnybų darbo rezultatai? Kokia Jūsų nuomonė?

 

Pagal tradicines „spalvotųjų revoliucijų“ technologijas „Maidanas“ visuomet yra aktyvaus Vakarų specialistų įsikišimo požymis, ypač turint omenyje, kad smūgis Baltarusijai yra naudingas JAV ir apskritai Vakaruose veikiančiam politiniam elitui. Tačiau šios technologijos naudojasi pačios Respublikos vidaus konfliktais, kur visuomenės ir valdžios santykiai nėra geri.  Ypač aktyvų vaidmenį šiame pasipriešinime vaidina jaunimas, kuris neprisimena XX a. 10-tojo dešimtmečio ir reikalauja radikalių politikos bei ekonomikos pokyčių.

 

 

Sausio mėnesį mūsų laikraštyje buvo publikuotas mano interviu su Viktoru Alksniu apie tai, ar turėtų būti išslaptintas TSRS KGB archyvas. Aš turiu išvežtas į Uljanovską Lietuvos KGB bylas. Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu?

 

Aš skaičiau Jūsų straipsnį „Laisvės laikraštyje“, ir man atrodo, kad taip, jis turėtų būti išslaptintas. Jeigu esama galimybės sužinoti, kuo jie buvo iš tikrųjų – kovotojais už laisvę ar slaptais agentais, – tai turi būti atskleista visuomenei, ir ne tik Lietuvoje. Tikiuosi, kad mudu su Jumis dar sugrįšime prie šios temos.

 

Dėkoju už pokalbį.

 

 

Birutė Mažeikienė       

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));