skip to Main Content

Rusija įsakė 40 mln. piliečių ruoštis branduolinės evakuacijos pratyboms. D. Grybauskaitė atostogauja

Nepaisant nutrūkusių derybų dėl paliaubų Sirijoje ir didėjančios įtampos su JAV, Rusijos vyriausybė antradienį pradėjo evakuacijos ir civilinės gynybos pratybas, kuriose dalyvauja tūkstančiai pareigūnų ir civilių asmenų.

 

Teigiama, jog keturių dienų [Delfi atrodo, jog trijų] pratybų operacijoje šalies mastu dalyvaus 200 tūkst. gelbėjimo tarnybų profesionalų, dešimtys tūkstančių greitosios pagalbos mašinų ir beveik 40 mln. civilių. 

 

 Mūsų prioritetas yra išmokyti civilių populiaciją evakuacijos potencialiai rizikingose zonose, – „Interfax“ naujienų agentūrai teigė Vladimiras Pučkovas, Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos vadovas [Delfi jį pavadino „tarnybos, kur kuri vadovauja mokymams, vadovu“. Tarnyba lygu ministerijai].

 

Pratybos, kurios rengiamos kasmet nuo 2012-ųjų, yra savotiška pasekmė Rusijos pranešimo, kuriame teigiama, jog Rusijos Federacija nutrauks dalyvavimą ilgalaikėje plutonio nenaudojimo branduolinio ginklų gamyboje sutartį, ypač, jei JAV ir NATO šalys nenustos kelti įtampos Rytinėje Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Pabaltijo valstybėse.

 

Ne paslaptis, jog visai neseniai Rusijos karo laivas subombardavo Vakariniame Aleppo mieste įsikūrusią žvalgybos būstinę, kurioje žuvo 30 JAV, Didžiosios Britanijos, Saudo Arabijos ir Izraelio žvalgybos karininkų. Analitikai tvirtina, jog šitos būstinės tikslas buvo padėti „vidutinio pavojingumo“ teroristams kovoti su Sirijos vyriausybės pajėgomis.

 

Žiūrim, ką turim.  Pirma, Basharo al-Assado pajėgos kartu su Rusijos karine pagalba trukdo „taikos ir demokratijos“ nešėjams iš Amerikos pritaikyti Sirijoje Libijos scenarijų – įvesti neskraidymo zoną ir keletą „saugių humanitarinių koridorių“, kuriuos sankcionuoja paslaugosios Jungtinės Tautos. Po to nukariauti šalį – vieni niekai. Kam atrodo, jog mane „rusai puola“, pasidomėkite Youtube, kokie scenarijai taikyti Irake ir Libijoje – klasika tapę pavyzdžiai. 

 

Antra, Rusija ir Amerika jau duoda viena kitai suprasti, kad branduolinio arsenalo ginkluotės panaudojimo galimybė, švelniai tariant, velniškai reali. Nutraukinėjamos tarptautinės paliaubų sutartys, grasinama išeiti iš dalyvavimo branduolinių ginklų nenaudojimo sutartyse. 

 

Trečia, prisimenant, kai Turkija pasiuntė NATO „partnerius“ toli toli, o NATO pajėgos Juodojoj jūroj ėmė telkti savo karinį laivyną, Turkijai greitai prireikė „šiek tiek“ demokratijos ir laisvės Bušo Senojo ir Bušo Jaunesniojo stiliumi. Pastarasis juokėsi reporteriams į akis: 

 

-Ne, jokių masinio naikinimo ginklų Saddamo kieme nesuradome.

 

Ir pamiršo paminėti pusės milijonų vien VAIKŲ žūtį Irako karo metu.

 

Pučui Turkijoje nepavykus plius Vakarams bent kol kas stipriai pralaimint Sirijoje, neatsitiktinai Rusija rengiasi masinės evakuacijos ir gelbėjimo pratyboms bei bei įspėja pasaulį, jog „demokratijos nešėjai“ greitai peržengs ribą. Net Kraugerys iš Rytų tai supranta.

 

Tuo tarpu Pirmoji Lietuvos Dama 2016 metų spalio mėn. numačiusi keturis vizitus (bent tiek spalio 5 d. buvo nurodyta Jos Ekscelencijos svetainėje president.lt->Darbotvarkė):

 

 Spalio 3 dieną susitiko su Juodkalnijos ambasadore bei apdovanojo lietuvių sportininkus;

 Spalio 5 dieną balsavo išankstiniuose Seimo rinkimuose ir susitimo su „Thermo Fisher Scientific“ viceprezidentu Mitchu Kennedy.

 

Gyventojams rekomenduočiau sekti tą „dienotvarkę“ itin atidžiai. Kuomet atsiras įrašas „Prezidentė gruodžio 13 dieną planuoja vykti dviejų metų trukmės atostogoms į JAV“, didelė tikimybė, jog rytojaus dieną arba gruodžio 13-osios naktį pradės kristi bombos ir, lyg burtų lazdele pamojus, šalį užpuls nenustatytas kiekis „žaliųjų žmogeliukų“ tamsaus gymio oda, kurių religija visai neturi nieko bendro su Islamu, bet kurie labai mėgsta „šventąjį karą“.

 

Neblogai gyvenam, ką? Pasaulis ant Trečiojo pasaulinio karo slenksčio, o mister President žiovulys apėmęs. Kaip gi sulieknėsi, kai tiek veiklos, ar ne?

 

PS: neseniai Egipte buvo surasta apie 500 milijardų kubinių pėdų gamtinių dujų. Berods, ir Egiptą neužilgo teks „išlaisvinti“…

 

Andrius Aršinas

 

 

 

 

 

 

  

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));