skip to Main Content

Rusai gaudys Lietuvos prokurorus ir teisėjus užsienyje

 

Šiandien paskelbta eilinė propagandos antis – delfiai ir lrytai paskelbė, kad „Rusija iškėlė bylą dėl sausio 13 d. įvykių“.

Neva tai budeliai persekioja savo aukas, tačiau tam, kad suprasti, kaip meluoja lietuviški „oficiozai“, tereikia perskaityti rusų pranešimus apie minėtą Rusijos Vyriausios tardymo įstaigos nutartį. Jeigu Lietuvos teisėjai ir prokurorai nebūtų tokie idiotai, aklai vykdantys šeimininkės iš Daukanto aikštės parėdymus, jie nebūtų atsidūrę tokioje kvailoje situacijoje. Kita vertus, Rusija įtariamuosius Lietuvos teisėjus ir prokurorus gaudys ir užsienyje, išduos tarptautinį arešto orderį, kad reikš, kad kiekviena šalis pati spręs, ar išduoti įtariamuosius Lietuvos piliečius Rusijai. Neskelbiama, kokie teisėjai įtariami sąmoningai nusižengę įstatymui, ir persekiojantys nekaltą žmogų, tačiau vienintelio suimto šioje byloje J.Melio suėmimą sankcionuoja Vilniaus apygardos teismo teisėjai Ainora Macevičienė, Alenas Piesliakas ir kiti

 

Mat Rusijos tardymo departamentas iškėlė baudžiamąją bylą prieš Lietuvos teisėjus ir prokurorus, kurie sankcionavo Rusijos piliečių areštus sausio 13 d. byloje.

 

Minėta įstaiga pranešė, kad pagal Rusijos BK straipsnį ji pradėjo tyrimą prieš Lietuvos teisėjus ir prokurorys, kurie nuo 2006 m. persekioja Rusijos piliečius, kaltinamus dėl 1991 m. sausio 13 d. įvykių.

Praneštama, kad šioje byloje klatinama virš 60 asmenų, dauguma kurių Rusijos piliečiai, buvę kariškai. Lietuva juos kaltina dėl 14 žmonių žūties prie TV bokšto 1991 m.

Tarp kaltinimų – organizuota grupė, sukurta tikslu nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, taip pat karo nusikaltimai ir nusikaltimai žmoniškumui.

Vienas šios bylos įtariamasis – Jurijus Melis, buvęs sovietų armijos tankistas, jua keli metai pūdomas Lūkiškių kalėjime, sulaikytas tada, kai ramiai važiavo per Lietuvą.

Prokuratūra prašo jam skirti įkalinimą 14 metų už tai, kad vairavo tanką per sausio 13 d. įvykius. Tankistas sako, kad vykdė įsakymą, į žmones nešaudė.

„Lietuvos prokurorai ir teisėjai veikia sąmoningai neteisėtai todėl, kad minėti įvykiai vyko 1991 m. Vilniuje dar tuo metu, kai Lietuva buvo SSSR dalis, ir SSSR kariai veikė pagal įsakymus, vykdydami pareigą, – teigia Rusijos pusė, – be to, Rusijos piliečių dalyvavimas šiose įvykiuose nėra objektyviai nustatytas“.

Taip pat nurodoma, kad Rusijos piliečiai persekiojami pagal Lietuvos BK straipsnius, priimtus 2011 m., o nusikaltimas įvykdytas 1991 m.

„Lietuvos pusė įstatymą taiko atgal, į praeitį kas prieštarauja bet kokioms tarptautinės teisės normoms“, – teigia Rusijos pusė.

 

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/sausio-13-osios-bylos-kaltinamasis-jurijus-melis-sako-tik-vykdes-isakymus-59-599877

Byloje dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui teisiamas Jurijus Melis parašė laišką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Lietuvoje karo nusikaltimais ir nusikaltimu žmoniškumui kaltinamasis Kaliningrado gyventojas Jurijus Melis parašė laišką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, praneša vesti-kaliningrad.ru.

 

Kaltinimai Sausio 13-osios įvykių byloje pareikšti dar dviem Rusijos piliečiams

Šią informaciją Rusijos žiniasklaidai patvirtino Valstybės Dūmos deputatas Andrejus Kolesnikas. Jis dalyvavo susirinkime, kur tarp kita ko buvo sprendžiamas ir Melio likimas.

Kolesniko teigimu, Rusijos prezidentas atsakė į Melio laišką, tačiau pabrėžė, kad tai „atskira kalba“. Rusijos požiūris į šią bylą išrekštas aiškiai.

„Jis išreiktas mūsų valstybės Konstitucijos 61 straipsnyje. Ten teigiama, kad žmogus, patekęs į sunkią padėtį už Tėvynės ribų, gali sulaukti šalies apsaugos. Prieš kelias dienas dalyvavau Rusijos Federacijos gynybos ir saugumo komiteto posėdyje. Ten buvo ir generalinės prokuratūros, užsienio reikalų ministerijos atstovai. Viskas buvo aiškiai aptarta. Visi dabar viską supranta. Iš pradžių, matyt, manė, kad  jį išleis, kad tai kažkokia klaida“, — pažymėjo deputatas.

90-ųjų pradžioje Lietuva pradėjo bylą dėl Sausio 13-osios įvykių, kai sovietų kariuomenė šturmavo Vilniaus televizijos bokštą. Rusija laikosi nuomonės, kad tuo metu Lietuva dar buvo TSRS dalimi, todėl jos teritorijoje veikė sovietų įstatymai, pagal kuriuos Melis nepadarė jokių nusikaltimų. Melį Lietuvos teisėsauga sulaikė 2014 metais pagal 2010 metais priimtą Baudžiamąjį kodeksą.

„Jie bando vilkinti procesą. Beja, pagal ES įstatymus negalima be nuosprendžio daugiau nei tris metus laikyti žmogų. Bet jau tris su puse metų laiko. Tai atostogų išeina, tai kažkokia teisėja paslyta, tai dar kažkas… Taiko uždraustus metodus — šmeižia jo šeimą. Tai nėra būdinga valstybės vadovams. Aš nemanau, kad Lietuvos prezidentė nežino apie tai“, — sakė Kolesnikas.

Sausio 13-osios byla savo apimtimi ir kaltinamųjų skaičiumi yra viena didžiausių baudžiamųjų bylų nepriklausomos Lietuvos teismų istorijoje. Nukentėjusiųjų šioje byloje — beveik 500, liudytojų — apie tūkstantį. Bylą sudaro 709 tomai, iš jų vien kaltinamasis aktas — 13 tomų.

 

Nukentėjusieji Sausio 13-osios byloje gaus nemokamą teisinę pagalbą

Byloje dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui teisiama per 60 kaltinamųjų, dauguma iš jų teisiami už akių, nes slapstosi Rusijoje arba Baltarusijoje. Teismo posėdžiuose dalyvauja tik du kaltinamieji — Jurijus Melis ir Genadijus Ivanovas.

Pasak Lietuvos valdžios institucijų, 1991 metų sausio 13-osios naktį, TSRS daliniams puolant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14 žmonių, daugiau kaip 600 buvo sužeisti.

Bylos dėl 1991 metų įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto svarstymai prasidėjo 2016 metų sausį. Planuojama, kad posėdžiai tęsis iki 2017 metų gruodžio. Iš viso byloje kaltinami 65 asmenys, juos gina daugiau kaip 100 advokatų.

Rusijos Valstybės Dūma priėmė pareiškimą dėl “ vadinamosios sausio 13-osios bylos“ 1991 metų įvykių, pavadinusi šį procesą šališku teismu ir istorijos falsifikacija.

 

 

Read more: https://sputniknews.lt/russia/20170809/3637742/melis-parase-laiska-putinui.html

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));