skip to Main Content

Rolandas Paksas negalėjo nežinoti apie CŽV kalėjimus?

Kristina Sulikienė

Hagos tribunole, kuriame gauti 1,117 mln. skundų, nagrinėjama nusikaltimų žmoniškumui byla – kur Afganistano žmonės masiškai pasiskundė dėl prieš juos vykdyto teroro, persekiojimų, kankinimų. Kai kurie piliečiai buvo skraidinami į slaptus kalėjimus.

Visą laiką mes girdėjome, jog Rolandas Paksas neva atsisakė pasirašyti dėl CŽV kalėjimų steigimo. Tačiau Hagos tribunolo prokurorė aiškiai savo rašte dėl kriminalinio tyrimo atlikimo pažymėjo – CŽV kalėjimai Rytų Europoje ėmė veikti 2003 metais, nuo tų metų veikė ir Lietuvoje.

Kadangi Rolandas Paksas buvo išrinktas 2003 metų pradžioje šalies Prezidentu, tai lygiai tą patį pasakykime, kuo įtarinėjome Valdą Adamkų – jog ir R. Paksas negalėjo nežinoti apie kylančius ir besileidžiančius lėktuvus, kurių skrydžiai nebuvo fiksuoti, negalėjo nežinoti ir apie CŽV kalėjimus- “violetines skyles”. 

Baimė būti apkaltintam dėl šių kalėjimų gali būti ir yra priežastis, dėl ko jis traukiasi iš prezidentinių rinkimų, vos tik buvo pradėtas skubos tvarka įgyvendinti EŽTT sprendimas…

Valdui Adamkui jau nebėra ko prarasti, jeigu jį kas ir teistų dėl tų kalėjimų, jau nebespėtų pasodinti.

Jeigu jums atrodo, jog vien tai, kad lrytas delfi ir kiti  portalai nerašo apie Hagos tribunolą, reiškia, jog jis nevyksta ir neturi atgarsio Europoje ir visame pasaulyje– jūs neteisūs.

Jeigu toje byloje paaiškėtų, kad Rolandas Paksas atsakingas dėl savo neveikimo dėl tų CŽV kalėjimų, aš labai abejoju, ar jis galėtų toliau šiltai sėdėti Briuselyje. 

Nors tarptautinė „geležine“ vadinama prokurorė Fatou Bensouda aiškiai angliškai savo rašte parašė, jog slapti kalėjimai Lietuvoje veikė nuo 2003 metų, dėl kažkokių priežasčių Lietuvos žiniasklaida parašė, jog ji teigia, jog veikti galėję 2005-2006 metais. Jeigu datos koreguojamos, kad tik nustumtų šešėlį nuo Rolando Pakso, kad tik nebūtų siejama su jo kadencija – tai gal tikrai jis nėra jokia auka, o visas tas metų metais besitęsiantis cirkas, jog jam kažkas neatstato teisių – tik žaidimas? 

Visais atvejais Rolandas Paksas turėtų visai tautai dar kartą nuo jos pabėgdamas paaiškinti savo atsitraukimo motyvus, ir ar jis nėra susijęs su CŽV kalėjimais. Gal ir tauta nenori jo čia matyti, pavyzdžiui. 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));