skip to Main Content

Rolandas Paksas: Europos Sąjungai reikia gelbėtis nuo valstybių nepriklausomybės duobkasių

„Europai nereikia gelbėtojų. Nes jos nereikia nuo nieko gelbėti. Bet Europos Sąjungai reikia gelbėtis nuo tokių gelbėtojų, kurie yra pasiryžę ją sugriauti. Vardan federalizmo ir stipresniųjų diktato visiems kitiems“, – taip savo pasisakymą Europos Parlamente antradienį pradėjo Prezidentas Rolandas Paksas, Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas.

 

Parlamentarai, svarstydami jiems pateiktą rezoliuciją dėl Europos Sąjungos ateities, negailėjo karčių epitetų vienam iš jos autorių, buvusiam Belgijos premjerui Guy Verhofstadt‘ui.

 

Pasak R. Pakso, akivaizdu, kad globalizacijos šalininkai Europos Parlamente kyla į kovą už kuo greitesnį Jungtinų Europos Valstijų sukūrimą. Motyvuojama tuo, kad dabartinės ES sutartys ir kiti dokumentai neva neužtikrina pakankamo jos veikimo sprendžiant įvairias krizes, sąjungos vienybės ir stiprumo.  

 

„Parlamentarams pateikta naujos Europos Sąjungos vizija iš esmės yra naujos federalistinės valstybės kūrimo kelias. Kuris prasideda reikalavimais tautoms ir valstybėms atsisakyti savo kultūros, papročių ir savarankiškumo ir baigiasi vieno Prezidento, vienos Vyriausybės ir vienos kariuomenės sukūrimu. Vieną valiutą – eurą – kuri būtų tos federalistinės valstybės pinigas, ES jau turi“, – rezoliucijos projekto esmę nusakė R. Paksas.

 

Kadangi aukščiausiu demokratijos pasiekimu politikoje laikomas referendumas, politikas pirmiausiai būtent juo ir pasiūlė pasinaudoti, prieš teikiant parlamentarams svarstyti tokius svarbius klausimus.

 

„Kam, tarsi buldozeriu stumti idėją dėl naujo darinio Europoje, naujos jos tvarkos ir santvarkos? Pirmiausiai ponas Verhofstadt galėtų paklausti Belgijos piliečių, ar jie sutinka atsisakyti savo valstybingumo ir nepriklausomybės vardan jo siūlomų federalistinių Jungtinių Europos valstijų?

 

Paklauskime kiekvieno Europos bendrijos piliečio – lenko, lietuvio, ispano, graiko, vokiečio ar suomio – ar šiandien laisva valia ir sveiko proto vedinas jis nori atsisakyti savo kultūros, savo tautybės ir savo valstybės? Jei pasakys taip – tada pirmyn. Bet ne dabar“, – parlamentarams Strasbūre siūlė R. Paksas.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: VIDMANTAS STANIULIS, TVARKA IR TEISINGUMAS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));