skip to Main Content

Rolandas Paksas: „Europos Sąjunga – gilioje tapatybės krizėje“

„Europos Sąjungą vis dar tebėra apėmusi gili tapatybės krizė, kuri, deja, metai iš metų tik gilėja. Ir tai, mano nuomone, yra pagrindinė bendrijos problema, kuri itin neigiamai veikia piliečių pasitikėjimą dabartine ES politika“, – Europos Parlamento sesijoje sakė jo narys, Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Politiko, kuris yra EP frakcijos. „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, nuomone, Europos Sąjungos institucijų languose plieskia ryški šviesa, tačiau ji daugybės žmonių nepasiekia.

 

„Milijonai europiečių tiesiog stengiasi išgyventi komplikuotos kasdienybės prieblandoje: socialinėje atskirtyje, nuolatinėje bedarbystėje, emigracijos ir įvairiausių grėsmių, kurias nuolat eskaluoja žiniasklaida, kontekste. ES teisėkūra yra itin intensyvi ir produktyvi, tačiau esminių politinių sprendimų mechanizmai, deja, neveikia“, – mano R. Paksas.

 

Jo vertinimu, viena iš priežasčių yra ir tai, kad Briuselis vis labiau ignoruoja nacionalinius parlamentus, siekdamas centralizuoto valdymo ir sprendimų. „Piliečiai nepasitiki tokia politika, tai akivaizdu. Europos federalizacija anaiptol nesustiprins Europos Sąjungos, bet gali atvesti į jos pražūtį“, – sako Europos Parlamento narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Prasidėjusį Maltos pirmininkavimą Europos Sąjungai politikas įvardijo kaip dar vieną bandymą atversti naują Europos Sąjungos politikos puslapį, kuriame galėtų būti suformuluota nauja jos kryptis: mažiau centralizmo ir daugiau valstybių narių savarankiškumo.

 

Europos Parlamento nario R. Pakso biuro informacija

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: VIDMANTAS STANIULIS, TVARKA IR TEISINGUMAS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));