skip to Main Content
Rolandas Paksas: ES prisižaidė, panaikinusi kvotas pieno gamybai“

„Perdirbėjų diktuojamos supirkimo kainos netelpa sveiko proto ribose. Už litrą pieno šiandien mokama 19 euro centų. Per mėnesį supirkimo kaina nukrito beveik 7 procentais. Žmonės manęs susitikimuose klausia: ar neatsitiks taip, kad greitai mūsų anūkai karves matys nebe pievose, bet tik nuotraukose?“ – diskusijoje  apie krizei pieno sektoriuje įveikti skirtas priemones sakė Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas Paksas.

Smarkiai sumažėjus pieno kainai Europos Sąjungoje ir nesant ženklų jos atsigavimui europarlamentarai šiandien kartu su ES žemės ūkio komisaru Phil Hogan diskutavo apie priemones, kurios padėtų stabilizuoti nuo šios krizės kenčiančių žemdirbių pajamas.

R. Paksas kritikavo sprendimą nuo praėjusių metų balandžio ES panaikinti pieno gamybos kvotas. Jos bendrijoje buvo taikomos tris dešimtmečius. Politiko teigimu, visi pripažįsta, kad būtent kvotų panaikinimas ir buvo viena iš paskatų kilti dabartinei pieno ūkio krizei.

„Kažkaip keistai pas mus išeina: kai nereikia jokių kvotų, bet būtina griežtai saugoti išorines ES sienas, tas kvotas įvedame. Ten, kur jos reikalingos, imame ir panaikiname, taip sukeldami dar vieną krizę“, – sakė europarlamentaras.

Jo vertinimu, šioje situacijoje būtinos ne tik finansinės išmokos pieno gamintojams. „Reikia ir laikinų mokestinių bei paskolų lengvatų. Būtina peržiūrėti teisines perdirbėjų ir pieno tiekėjų nuostatas, labiau apibrėžti kuo mažesnį galimą kainų intervalą sutartyse su perdirbėjais. Pieno gamintojų kooperatyvams taikykime mažesnius mokesčius“, – siūlė R. Paksas.

Parlamentaras mano, kad pieno kvotos turi būti grąžintos. „Jeigu jau laisvosios rinkos principų netaikome migracijos problemai, tai gal netaikykime jų ir pieno gamybos sektoriui“, – sakė politikas.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: VIDMANTAS STANIULIS, TVARKA IR TEISINGUMAS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));