skip to Main Content

Rimas Tuminas prieš istorines gastroles: „mums tai ypatingas išbandymas“

Vilniaus mažasis teatras liepos 8-17 viešės Kinijos  „Nanluoguxiang“ teatrų festivalyje, kuriame parodys du režisieriaus Rimo Tumino spektaklius:  “Trys seserys”, “Madagaskaras” bei Gabrielės Tuminaitės “Dėdės ir dėdienės”. Gastroles asmeniškai finansuoja Penghao teatro meno vadovas ir scenos menų festivalio „Nanluoguxiang“ vykdantysis direktorius Xiang Wang, kuris šiuo festivaliu siekia praturtinti žmones per meną, suteikti daugiau prasmės jų gyvenimui, o šiemet ir supažindinti su lietuviškuoju teatru, jo vizualumu, filosofiškumu, estetiškumu. Vilniaus mažasis teatras su savo spektakliais lankėsi daugelyje pasaulio šalių, tačiau gastrolės į Kinijos Liaudies Respubliką yra istorinės ir pirmosios. 

 

Kartu su Vilniaus mažojo teatro trupe Kinijoje viešės ir pasaulyje garsus režisierius bei Vilniaus mažojo teatro  meno vadovas Rimas Tuminas. „Savo religiniais įsitikinimais kinai – arti dangaus ir mes turime vaidinti dangui, debesims, trečiajai akiai. Tik tada tema gali suskambėti“, –  prieš gastroles sakė režisierius. Pasak jo, visus tris spektaklius, kuriuos pasikvietė festivalio organizatoriai,  vienija bendra tema – noras gyventi kitaip. „Norisi, bet neišeina:  gyvenimas per trumpas, pernelyg daug smūgių arba per sudėtinga istorija. Kai gyvenimas triuškina, lieka viltis. Statom vilties paminklą, kitiems tą viltį perduodam, o  tame vilties bokšte egzistuoja Teatras,  kurio misija harmonizuoti pasaulį. Nieko nėra  gražiau, kilniau ir išmintingiau“.  

 

Gastroles praturtins ir liepos 13 d. numatyta maestro Rimo Tumino  paskaita, kurioje jis dalinsis mintimis apie Klasiką ir šiuolaikinį meną.  Jis atskleis savo darbo su aktoriais metodus, spektaklio statymo principus, kvies diskusijai apie tai, kiek šiandien reikia žmogaus, kad jis galėtų transliuot šiandieninį gyvenimą  per įvairius žanrus: komediją, dramą, tragediją.  „Mane stebina kinų žingeidumas. Ne kartą buvau Kinijoje, kur pamačiau  jų beprotišką veržlumą pažinti, suprasti, patirti. Jie  imlūs, atviri, suprantantys kiekvieną niuansą.  Man įdomu, kaip jie seks mūsų jausmų, emocijų, įvykių raidą, kaip supras mūsų spektaklius“, – sako Rimas Tuminas. Iš karto po gastrolių Kinijoje garsus režisierius vyksta į Graikiją, kur  liepos 29 – 30 d.  Epidauro amfiteatre teatro gerbėjai laukia jo režisuoto „Karaliaus Edipo“ premjeros, kurią Rimas Tuminas  stato su Rusijos J.Vachtangovo ir Graikijos Nacionaliniu teatru. Epidauro amfiteatras yra vienas geriausiai išsilaikiusių antikinių teatrų Graikijoje ir  talpina apie 12 tūkstančių  žiūrovų.  

 

Kinijoje bus rodomi trys spektakliai (“Trys seserys”, “Madagaskaras” , “Dėdės ir dėdienės”), kiekvienas jų – po tris kartus. Devyni spektaklių vakarai Pekine su Vilniaus mažuoju teatru. Pirmasis  – jau  liepos 8d.  Į istorines  gastroles Kinijoje išvyksta šie Vilniaus mažojo teatro aktoriai: Elžbieta Latėnatė, Agnė Šataitė, Valda Bičkutė, Indrė Patkauskaitė, Mantas Vaitiekūnas, Mindaugas Capas, Almantas Šinkūnas, Vytautas Rumšas jaunesnysis, Jokūbas Bareikis, Ilona Kvietkutė, Tomas Rinkūnas, Daumantas Ciunis, Balys Latėnas. Taip pat:  Tomas Kliukas, Tomas Stirna, Vainius Sodeika, Arvydas Dapšys, Arūnas Sakalauskas ir daugelis kitų pripažintų ir pasaulyje įvertintų  aktorių. 

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: RŪTA JAKIMAUSKIENĖ, VALSTYBINIS VILNIAUS MAŽASIS TEATRAS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));