skip to Main Content

Reketas su atsiprašymu

Rugpjūčio 15 d., turbūt kaip ir daugelis Vilniaus gyventojų, savo pašto dėžutėje radau „Vilniaus energijos“ 13,43€ sąskaitą už liepos mėnesį sunaudotą šilumos energiją, trijų puslapių laišką „Pranešimas“ ir reikalavimą už jį sumokėti dar 52,76 €. Pranešimo preambulė aiškina:

Atsiprašome Jūsų už nepatogumus ir informuojame, kad kartu su liepos mėnesio sąskaitomis Jus pasiekė ir sąskaitų dalis už šilumą, kuri Jūstf name buvo suvartota nuo 2010 m. gegužės iki 2015 m. birželio mėnesio, tačiau iki šiol nepriskirta apmokėti. Tai – šilumos kiekiai Jūsų name viršijantys Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (toliau – Komisija) patvirtintus šilumos energijos normatyvus karšto vandens temperatūros palaikymui (cirkuliacijai). Iki šiol negalėjome Jums paskirstyti šių šilumos kiekių, nes Lietuvos teisės aktai nenumatė aiškaus būdo, kaip tai turi būti padaryta. Teismams bei kompetentingoms institucijoms išaiškinus tokių šilumos kiekių priskyrimo principus bei subjektus, pateikti šias sąskaitas Jums esame įpareigoti įstatymų. Kol nebuvo tokio teisinio aiškumo, atitinkamas sąskaitas teikėme Jūsų pasirinktai įmonei, kuri prižiūri namo šildymo ir karšto vandens sistemas. Norime užtikrinti, kad jokių prižiūrėtojo gautų ir jau padengtų sąskaitų dalies Jums apmokėti nereikės.

Taip ir nesupratau: kažkokie nutarimai (net nuo 2010 m.), įvairių komisijų normatyvai, šilumos sąnaudų cirkuliacija, šilumos ūkio įstatymai, visokie Q, MWh ir 1.1. Jei jau tikrai „Vilniaus energija“ patyrė nuostolius, vien dėl senaties reikalavimas nepagrįstas.

Taigi už 3 lapus rašliavos – virš 50 eurų. Gal užtektų už kiekvieno lapo kūrybą ir po 10 eurų, už 50 eurų reikėtų bent 5 lapų kūrybos.

Kai buvau rekrūtu sovietų kariuomenėje ir bandydavau viršilai teisintis, jis nutraukdavo ir šaukdavo „Kalbėk trumpiau ir aiškiau, kad ir girtam ežiukui būtų aišku!“, ir pasiųsdavo grindis plauti… Taip ir knieti rašeivas pasiųsti ten pat.

Mes, gyventojai nesame baigę energetikos institutų, todėl ši rašliava mums yra nulinė. Todėl ir mokėjimai gali būti nuliniai. Buvo metas, kai gyventojus reketavo „Vilniaus brigada“, dabar panašiai elgiasi „Vilniaus energija“. Tik viešai, dar atsiprašydama už „nepatogumus“.

Kas per laikai, kas per papročiai!

v

Antanas ŠAKALYS, Vilniaus gyventojas

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));