skip to Main Content

Reikia nepamiršti, kad STT yra nusikalstama organizacija, dengianti organizuotą nusikalstamumą

Aurimas Drižius

STT pranešimas apie  tai, kad ji įtaria korupcine veikla dabartinį mokesčių inspekcijos viršininką Dainorą Bradauską reikia suprasti taip kad STT vykdo Dalios Grybauskaitės ar kitos stambius nusikalstamos grupuotės užsakymą. 

Nes kitaip STT nesiima jokios veiklos, išskyrus tai, kad kartais iš nuobodulio pagauna kokį kelių eurų kyšį paėmusį kelių policininką.

Reikia prisiminti ir tai kad STT vykdo tik tiesioginius prezidentės nurodymus, ką reikia prigriebti, ir visada pridengia Grybauskaitės dvaro įtariamą nusikalstamą veiklą. Tai gerai prisimena ir toks buvęs Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, kuriam per vizitą prezidentūroje Dalia Grybauskaitė mestelėjo : ‘Lauk svečių“. Po kelių dienų Čapliko ministeriją užgriuvo STT suėmusi viceministrą Skiką už kyšininkavimą.

Reikia prisiminti tą 2015 m. Kalėdųs susitikimą, kai prezidentūroje prezidentė atvirai grasino Seimo frakcijų vadovams, kad šie bus sukompromituoti STT pažymomis, jeigu bandys priešintis jos valiai. 

Kaip čia neprisiminsi ir paskutinės istorijos, kai STT atsitiktinia įkliuvo Lietuvos banko bankų priežiūros padalinio vadovas Vytautas Valvonis –  buvo įrašyti pokalbiai, kaip jis su savo parankiniu planuoja nureketuoti vieną kredito uniją mainais už teigiamus inspektavimo rezultatus. Už šias paslaugas buvo reikalaujama 50 tūkst. eurų kyšis, tačiau kai STT pamatė, kokie veikėjai įkliuvo į jos tinklą, automatu įjungė stabdį, ir nustojo sekti įtariamuosius. 

Viskas būtų tyliai ramiai nurimę, tačiau kai kas iš šios operacijos dalyvių nutekino minėtus pokalbius į žiniasklaidą – iš jų paaiškėjo, kad brangius kostiumus dėvintys Lietuvos banko vadovai kalba kaip patilčių plėšikai – kas trečias žodis – rusiškas matas.

Žinoma, kilo skandalas, Valvonis padavė į teismą „Lietuvos rytą“, šis pateikė pokalbių išklotinių garso įrašus. Kas vyksta dabar, neaišku, tačiau akivaizdu, kad minėti pokalbiai buvo, nes STT tiek žurnalistės Rūtos Janutienės, tiek ir reketuojamos kredito unijos vadovo Kazio Ratkevičiaus reikalavo pasakyti, kas jiems perdavė minėtus įrašus. 

Kad visuomenė nesužinotų kaip vyksta šios bylos nagrinėjimas, Vilniaus apylinkės teismas šią Valvonio „garbės ir orumo“ bylą įslaptino. Tačiau  tikimės pateikti šios istorijos tęsinį. Bet kuriuo atveju akivaizdu, kad STT galėjo pričiupti aukštas pareigas einantį pareigūną, tačiau vietoj to nuslėpė jo galimai nusikalstamą veiką.

Kaip STT slepia pačios Dalios Grybauskaitės nusikalstamą veiką, aš pats buvau liudininkas – dar 2015 m. rugsėjį prezidentė su visu dvaru skrido į Prancūziją žiūėrti Europos krepšinio čempionato finalo KOP pajėgu lėktuvu „Spartan“. Už šį turizmą sumokėjo mokesčių mokėtojai nes jokių pareigų Grybauskaitė Prancūzijoje neatliko. Kreipiausi į STT kad ši pradėtų tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, ir šios įstaigos viršininkas surašė 12 puslapių raštą, kodėl negali to padaryti. Tačiau to rašto esmė – Dalia Grybauskaitė yra „neliečiama“.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));