skip to Main Content

Ramūnas Karbauskis pirmą kartą pasiuntė Dalytę

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad kritikos dėl šeimos ūkininkavimo aplinkybių sulaukęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas neturi galimybių toliau dirbti, tačiau Ramūnas Karbauskis atrėžė, kad tokiais pareiškimais prezidentė bando užmaskuoti juos proteguojamų konservatorių nusikaltimus.

„Aš manau, kad nei politinės, nei moralinės teisės likti poste toks ministras nebeturi. Jis ją prarado“, – ketvirtadienį transliuotame interviu LRT radijui sakė šalies vadovė. Pasak jos, ministro reputacija kenktų Lietuvos įvaizdžiui Europos Sąjungos derybose dėl žemės ūkio finansavimo po 2020 metų.

jeigu teismai neklausytų tiesioginių prezidentūros nurodymų, daug kas pasikeistų

 

„Neįsivaizduoju, kaip toks žmogus galės atrodyti ar apsimesti, kad (yra – BNS) skaidrus, moralus ir politiškai atsakingas“, – kalbėjo prezidentė. „Jeigu Vyriausybės vadovas ir valdančioji dauguma manys, kad toks ministras jiems tinkamas, labai apgailestauju, kad mes turime tokią valdančiąją daugumą“, – pridūrė ji.

Tačiau R. Karbauskis atrėžė, kad B. Markauskas yra „sąmoningai pakišamas“, ir jeigu jo likimas priklausytų tik nuo frakcijos, jis iš ministrų nebūtų atšaukiamas.

„Manau, kad yra labai svarbu pridenginėti kuo nors konservatorių bėdas“, – Seime žurnalistams pareiškė Ramūnas Karbauskis.

„Prezidentės vertinimas nuviliantis žinant, kad ji niekaip nereagavo į informaciją, kuri susijusi su konservatorių partijos faktais, susijusiais su aiškia korupcija, su dėžutėmis, su pietumis restoranuose, su įvairiomis kompanijomis“, – sakė frakcijos seniūnas. „Galiu teigti, kad ministras sąmoningai pakišamas. Laike sutampa su ta informacija, kuri buvo susijusi su konservatorių problemomis. Atstatydinti ministrą nėra pagrindo“, – teigė parlamentaras.

 

R. Karbauskis pareiškė, kad premjerui manant, jog ministras toliau gali eiti pareigas, B. Markauskas jas ir eis. „Suprantu, kad po tokio pareiškimo prezidentei būtų sunku dirbti su ministru, bet žemdirbiams su ministru yra dirbti lengva. Ir jeigu premjeras manys, kad ministras toliau gali eiti savo pareigas, tokiu atveju, jis jas ir eis“, – tvirtino R. Karbauskis. Jo teigimu, jeigu B. Markausko likimas poste priklausytų tik nuo daugumą Seime turinčių „valstiečių“ frakcijos, B. Markauskas liktų dirbti.

 

„Jeigu tai priklausys tik tai nuo frakcijos, jis tikrai liktų, nėra abejonių, niekas frakcijoje… Žemdirbiai palaiko ministrą – nesu girdėjęs žemdirbio, kuris būtų nusivylęs ministru, bet sprendimą priiminės ne Seimo frakcija, o Vyriausybės vadovas“, – aiškino R. Karbauskis.

Tai pirmas kartas, kai R.Karbauskis pasiuntė Dalytę labai toli. O Dalytė vis labiau nervuojasi – jeigu Seimas sudarys komisiją A.Kubiliaus vyriausybes veiklai tirti, ji neabejotinai ateis pas prezidentę paklausti, kodėl ji privertė A.Kubilių skolintis už 10 proc. palūkanų, ir taip permokėti bankams milijardus eurų palūkanų.

tada neišvengiamai iškils ir „Independence“ aferos klausimai – jeigu Seimui pavyktų atimti iš Grybauskaitės bent dalies jėgos struktūrų kontrolę, labai greitai ši afera būtų išaiškinta, ir labai galimas dalykas, kad Dalytei tektų bėgti pas savo šeimininką Putiną.

 

Pasak R. Karbauskio, situacija dėl B. Markausko yra išpūsta sąmoningai.

 

Saulius Skvernelis nepamiršo, kam dirba – iš karto pareiškė, kad reikės klausytis šeimininkės Dalios

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));