skip to Main Content

Raimundas Ivanauskas : „Teisėjo Jono Furmanavičiaus, Drąsiaus Kedžio, Violetos Naruševičienės ir Andriaus Ūso nužudymas yra Lietuvos spec. tarnybų darbas

Aurimas Drižius

Birželio 9 d. Vilniaus apygardos teismo kolegija, pirmininkaujama Daivos Kazlauskienės, paskelbė, kad siunčia į kalėjimą 8 metams aklą žmogų Raimundą Ivanauską, kuris neva skatino ir padėjo Drąsiui Kedžiui nužudyti Joną Furmanavičių ir Violetą Naruševičienę. Nors jokių įrodymų, kad šiuos žmones nužudė D.Kedys, byloje nėra, priešingai, yra liudininkų, teigiančių, kad dar prieš šias žmogžudystės D.Kedys buvo pagrobtas, tačiau teisėja T.Kazlauskienė šioje byloje nutarė, kad užtenka „liudininko“ Mindaugo Žalimo parodymų, kad jis neva žinojo, kad R.Ivanauskas planavo su D.Kedžiu žudyti žmones.

Papildomas kaltės įrodymas – girto R.Iavnausko sapalionės apie „granatas“ ir „šachido diržą“, kurį neva nešiojo D.Kedys, kurias teismas įvertino kaip įrodymus, kad R.Ivanauskas tikrai skatino D.Kedį žudyti.

 

Tačiau tas pats Vilniaus apygardos teismas (kolegijos pirmininkas Stasys Punys) šių metų gegužės 27 d. visiškai išteisino buvusį policijos generalinį komisarą Visvaldą Račkauską ir jo kolegas, kurių kaltės įrodymai taip pat rėmėsi vienintelio „liudininko“ Mindaugo Žalimo parodymais. M.Žalimas pasakojo, kad jis prieš minėtas žudynes įspėjo policiją, kad D.Kedys rengėsi žudyti, tačiau teismas juo nepatikėjo, nes M.Žalimas jau buvo pagautas meluojantis – neva M.Žalimas turėjo 60 tūkst. dolerių ir pan.

 

 

Kaunietis Raimundas Ivanauskas atsakė į LL klausimus:

Kodėl jus buvote pasirinktas kaip nužudymo padėjėjas?

– Jie kalėjime mane laikė, ir tardė be advokato, o Marija Milinienė (buvusio Kauno apygardos teismo pirmininko Milinio sutuoktinė) man tiesi šviesiai pasakė, kad ji labai daug pinigų investavo į šį reikalą, ir kad aš turiu pasakyti, kad neva pas mane buvo atvažiavusi Neringa Venckienė.  Jai atsakiau, kad niekada gyvenime nebuvau bendravęs su N.Venckiene. Tačiau man kokius tris kartus buvo pasakyta, kad aš turiu prisipažinti, kad pas mane buvo atvažiavusi N.Venckienė. Tada atsakiau :  palaukite, jūs čia ką, verčiate mane meluoti?

Taip kas taip sakė?

– Milinienė. Ji man dar pasakė, kad „vyruti, tu  net neįsivaizduoji, kokią sumą aš įdėjau į visą šį reikalą“.

Ir tai buvo pasakyta girdint policijos tyrėjams?

– Taip, ir mano advokatas buvo net skundą parašęs, kad aš buvau tardomas, nedalyvaujant advokatui.  Tačiau visi išsisuko nuo atsakomybės dėl to.

– O dėl to Mindaugo Žalimo – vienoje byloje tas pats Vilniaus apygardos teismas pripažino jį melagiu, ir išteisino policijos komisarus, o kitoje pripažino, kad jis liudijo teisingai, ir kad jūs neva planavote nužudyti A.Ūsą?

– Nu tai va, aš tai ir sakau. Jūs suprantate, kad jeigu 2009 m. įvyko tos žudynės, žuvo tiek žmonių, ir tada aš net nebuvau įtariamasis, nes jie nieko neturėjo man pateikti. Tas liudininkas M.Žalimas vieną kartą vienaip kalbėjo, kitą kartą – jau kitaip policininkams. O jau po dviejų metų atsirado Žalimo sukurtos pretenzijos – sakau, kad viskas yra nupirkta. 

O kaip tas M.Žalimas prie jūsų prisitrynė?

– Nu taip, jis prisitrynė ir viskas. Mane nuveždavo į klubą arba paimdavo po treniruotės. O aš toks žmogus – visus priimu, myliu ir gerbiu, į visus žiūriu su pagarba.

Keista, kad jūs, aklą žmogų, priskyrė kaip nužudymo padėjėją. Dabar, kiek suprantu, apskritai nieko nematote?

– Nieko nematau, nes tai yra stipriai progresuojanti liga. Ir mano 7 metų amžiaus sūnelis taip pat šią genetinę ligą perėmė.  Mano tėvas ir du broliai, tėvo sesuo – visi mirė akli. 

O taip jūs bandėte aiškintis, kas  tie tikrieji minėtų žmonių žudikai

– Ką man čia aiškintis, man aišku, kad tai dirbo spec.  tarnybos.

Tai manote, kad tie nusikaltimai niekada nebus išaiškinti? Gal pasikeis Seimas, ir po to kas nors pasikeis ir šių nusikaltimų tyrimuose ?

– Ne, taip nemanau. Galvoju, kad kažkas turi didelius pinigus, moka, ir kažkam viso to reikia. Nes kai buvau suimtas, net nesupratau, apie ką čia eina kalba, tik paskui supratau, ką jie čia kurpia, ir apie ką čia apskritai kalba eina.

Vilniaus apygardois teismo pirmininkė Kazlauskienė nusprendė, kad jūs padėjote žudyti žmones, nes taip paliudijo „patologinis melagis“ Mindaugas Žalimas?

– Taip apie ką čia šnekėti? Tą dieną (kai vyko žudynės – aut. Pastaba) ryte aš buvau pas profesorių Jašinską. Nes  man pas jį reikėdavo pasirodyti kiekvieną savaitę po akių operacijos. Ir po to visą dieną gulėjau lovoje, tepalų užteptomis akimis, šalia mažas kūdikėlis  – kaip aš galėjau padėti ką nors nužudyti? Baikite tas nesąmones.

O tai kodėl tame įraše kalbėjote apie granatas ir „šachido diržą“?

– Jie tuos pokalbius įrašė mano namuose. O aš kai išgeriu, dar ne tokių dalykų esu pripasakojęs – ir kaip su ‚Mig-ais“  skraidžiau, Afganistane tarnavau, ir šiaip visokių fantazijų.  Todėl ir tapau jiems labai parankiu.   

O kada teismo posėdis Apeliaciniame teisme, kur bus nagrinėtas jūsų skundas?

– Spalio 6 d.

Turint omenyje, kad A.Valantinas dabar Apeliacinio teismo pirmininkas, tai šioje byloje jūms mažai perspektyvų?

– Aš net nežinojau tos visos jų hierarchijos. Ai Valantinas, taip taip – kur čia

Marija Milinienė neigia, kad ji investavo „didžiulę sumą“ į Kauno nužudymų ir pedofilijos bylą

 

Pati Marija Milinienė „Karštam komentarui“ teigė iš tiesų dalyvavusi vienoje R.Ivanausko apklausoje, tačiau visai kitoje byloje – nužudyto Vaido Milinio byloje, ir ta apklausa, pasak M.Milinienės, buvo labai trumpa.

„Jam buvo užduoti tik du klausimai: „Ar pažįsti Neringą Venckienę?“, „Ar esi ką nors girdėjęs apie Vaidą Milinį?“. Ir į abu klausimus jis atsakė „ne“, – „Karštam komentarui“ sakė Marija Milinienė.

 

Teisėja D.Kazlauskienė nusprendė, kad R. Ivanauskas kartu su E. Barauskaite ir D. Kedžiu atvyko pas šiuo metu valstybės saugomą liudytoją Mindaugą Žalimą ir įkalbinėjo jį padėti D. Kedžiui „žudyti velnius“, išdėstė, ką planuoja daryti: pradėti nuo Kauno apygardos teisėjo J. Furmanavičiaus, po to važiuoti pas seseris Stankūnaites, vėliau – pas verslininką Andrių Ūsą, kurį jie kaltino pedofilija. Vyrai buvo apgalvoję maršrutą, žinojo, kur bus planuojami nužudyti žmonės. Apkaltinamajame nuosprendyje teismas nurodė, kad garso įrašai visiškai patvirtina R. Ivanauskui inkriminuojamas veikas, jog būtent jis kurstė M. Žalimą padėti D. Kedžiui nužudyti keturis žmones, pritarė savo patarimais, kurstė M. Žalimą padėti slapstytis D. Kedžiui, padėjo ruošiantis žudynėms ir pan.

Nors teisėja D.Kazlauskienė nusprendė, kad „garso įrašai patvirtina Ivanauskui inkriminuojamas veikas“, tačiau neįmanoma suprasti, kaip teisėja įžiūrėjo ryšį tarp girto R.Ivanausko sapalionių ir jam pareikštų kaltinimų. Štai minėti garso įrašai:

2011-11-29 įtariamojo R.Ivanausko papildomos apklausos metu jam pateikti susipažinti 4 vnt. garso įrašų (Nr.5.1, 5.2, 5-3, 5.4), įrašyti slapto sekimo metu 2010-04-24 nuo 16 val. 37 min iki 18 val. 34 min. jo bute adresu Kaunas, Šarkuvos g. 14-76, kurio metu yra sakomos frazės: 1) „nei Albertūchos nežino, nes tai buvo durnius, kur pasakė jau, kai jisai jį paliko, sako gal jį patį <…> padėt, nes išduos visą reikalą, 2) „jis džachado diržą turėjo, supranti, visada. <…> tai pirmiausia šitą turėjo rasti, o ne šitą, ką rado“, „ten dar su dusliarke, supranti14, „dar priedo. Jis turėjo keturis šimtus trotilo“, „ir šalia, dirže, ir du detonatoriai turėjo būti, bet kokiu atveju sako užmušiu aš jobinsiu aš nesėsiu, sako niekados Raimi aš nesėsiu sako, aš ne zekas“, „kiek trauksiu

tiek trauksiu“, 3) „Jisai, jisai <-••> Ne, jisai galėjo, be to aš tau pasakysiu tiesiai, jisai pasakė, aš

tau pasakysiu kaip kuris tai yra mano draugas <…> aš jabalinsiu iš to bliat, su dusliarke visus11, 4) „ir viskas. Ir kiek tas, keturios granatos. Kur keturios granatos <keism> pas jį???, viską atrado??? Tas ten turėjo autobusiuke visą ekipiruotę <keiksm.> Taigi aš jam, aš jam vat kartu varom <keiksm.> sakau. Nachui dėsim. <….>“, 5) „O čia Albertucha kalba tai čia, jisai nieko nežino, jisai po mėnesio Draska jį patį <keiksm> dėsiu, nesi jisai, sako, išduos <keiksm> viską, padla. Sakau nėreikia <keiksm>. Jisai kaip tik paša… pasakęs Drasiulei, kad eisu ant dielos ir viskas, jisai <keiksm> tik prisigėrė iš karto,<…> sako, pas mane kambary pradėjo nuo stalo imt ir išvariau, sako, jis išsigando. Nes viskas suderinta buvo. <…> Gumijošius aš jį patį <keiksm>, Tegul pagauna

<keiksm>. Ūsą <keiksm>. <…> Aprašysiu vaikam viską, suderinsim palikimus ir <….> kai jis

atsi…, aš jį pats… Draskai sakiau, palik man vieną granatą, aš jam sakiau <keiksm> kad nespėsi visko, nespėsi. Jisai septynis norėjo visus. Dar tuos uošvius <keiksm>. Kad jie <keiksm> viską žinodami… <…> palik man vieną, sakiu, damušiu <keiksm>, 6) „Aš jam pasakiau, mėnesis laiko aš tau duodu, pirmas etapas, tave nepaima, pusė metų, sakau, viskas. Kodėl, sako. Pamatysi, sakau <keiksm>. Paėmė tuos. Pusė metų, viskas sakiau <keiksm>. Aš jam viską aiškinau, aš jam, jau paskiau prieš galą ten buvo mūsų paskutinis šeštadienį susitikimas, o pirmadienį juk jisai viską padarė, tai žinai… Aš jam viską aiškinau, aš viską žinau, tai aš gyvenimo matęs.. <…>. Bet jisai, jisai nusprendė, sakau, jeigu tu nusprendei, tada . ir viskas“.

Kaunietis Algimanatas Rėklys policijai skundėsi, kad Vaidas Milinis jį grasino nušauti

Apie Marijos Milinienės įtaką „teisėsaugai“ liudija ir toks atvejis – į redakciją kreipėsi kaunietis Algimantas Rėklys. Jis papasakojo, kad V.Milinis grasino jį nužudyti, žmogus buvo parašęs pareiškimą policijai, tačiau jo pareiškimas tiesiog dingo, nors ir buvo užregistruotas Žaliakalnio policijos komisariate. Šio pareiškimo kopiją su policijos antspaudu turi ir LL redakcija:

 

„2004 m. kovo 25 d. lengvuoju automobiliu K. Petrausko gatve savo 11-metį sūnų Mantą vežiau į KKA baseiną, esantį Perkūno alėjoje. Kur baigiasi gatvė, į dešinę suka jau irgi pagrindinė Parodos gatvė, o tiesiai yra šalutinė Perkūno alėja. Čia nėra šviesoforo, todėl retsykiais susidaro nedideli kamščiai. Kai privažiavau sankryžą, joje jau stovėjo mokomasis automobilis, o už vairo sėdėjo jauna mergina. Esant galimybei, ji kelis kartus neišdrįso įvažiuoti į Perkūno alėją. Iš dešinės pusės mane motoroleriu, kurio numeris 155KD, pralenkė jaunuolis ir sustojo tarp mano automobilio ir mokomojo. Mergina vis nedrįso pradėti važiuoti. Aš kelis kartus paspaudžiau garso signalą. Jaunuolis atsisuko, pradėjo mane plūsti paskutiniais žodžiais, išsitraukė pistoletą, rankoje pasuko delne plokštuma, parodydamas kas tai yra ir kelis kartus sušuko: ,,Aš tave nukalsiu”. Mokomasis automobilis pervažiavo sankryžą, jaunuolis iš paskos ir trečias aš. Jaunuolis sustojo, vėl išsitraukė pistoletą ir pakartojo savo grasinimą: ,,Aš tave nukalsiu”. Važiuodamas rankoje laikiau mobilųjį telefoną ir nesusiorientavau, ką daryti. Mano sūnus labai išsigando: „Tik tu, tėtuk, neprasidėk su tokiu, tokie gali bet ką padaryti“. Pravažiavau pro šalį, o jaunuolis sekė mane ir sustojo Perkūno alėjoje prie įvažiavimo į automobilių stovėjimo aikštelę. Praleidęs tiesiai važiuojantį automobilį įvažiavau į aikštelę ir paskambinau į policiją, o jaunuolis nuvažiavo toliau. Jis atrodė labai išbalansuotas, agresyvus, lyg naudojęs narkotikus. Greitai man paskambino iš Žaliakalnio policijos komisariato ir liepė atvažiuoti. Nuvažiavęs į policiją sužinojau kas buvo tas jaunuolis – tai Apygardos teismo pirmininko Alberto Milinio sūnus Vaidas Milinis. Teisė ginklo laikymui jam nebuvo išduota. Policininkai pasakė, kad ginklo pas jį nerado“.

Kauno apygardos teismo vadovai gaudavo apie 150 tūkst. litų kyšių per savaitę

Buvusi Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė savo šeimoje yra papasakojusi, kad šio teismo buvę vadovai gaudavo iki 150 tūkst. litų kyšių per savaitę, ir paskui mėnesiais nesirodydavo darbe. Apie milžiniškus kyšius žinojo ir kiti šio teismo teisėjai.  Viskas buvo pridengiama tos pačios mafijos, kuri save vadina „teisine sistema“

 daugiau apie tai – naujame Laisvo laikraščio numeryje

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));