skip to Main Content

R.Pakso buvusios patarėjos Dalios Kutraitės įmonė  įtariama dalyvavusi kartelyje 

 

Konkurencijos taryba baigė tyrimą dėl programavimo ir komunikacijos paslaugas teikiančių įmonių galimai sudaryto kartelio. Preliminariu Konkurencijos tarybos ekspertų vertinimu, UAB „Ministerium“, UAB „Nebūk briedis“, ir VšĮ „TV Europa“ galėjo sudaryti draudžiamą susitarimą, dalyvaudamos VšĮ  Kelių ir transporto tyrimo instituto organizuotame viešajame pirkime programinės įrangos sukūrimo darbams pirkti, o UAB „Nebūk briedis“ ir VšĮ „Media medis“ galėjo sudaryti draudžiamą susitarimą, dalyvaudamos Aplinkos ministerijos organizuotame viešajame pirkime infografikams pirkti. Visos šios įmonės įtariamos Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio pažeidimu.

 

Konkurencijos tarybos tyrėjų preliminariu vertinimu, tyrimo metu nustatytų faktinių aplinkybių visuma – įmonių tarpusavio susirašinėjimas, šių įmonių atstovų paaiškinimai bei kitos tyrimo metu nustatytos aplinkybės liudija galimai draudžiamus susitarimus tarp įmonių.

Pranešimo apie baigtą tyrimą medžiagą yra skirta tik pažeidimu įtariamoms įmonėms ir suinteresuotoms šalims. Išsiųsdami pranešimą, Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai informuoja įstatymo pažeidimu įtariamus asmenis apie tyrimo išvadas, tačiau tyrimo išvadų išsiuntimas dar nereiškia, kad įstatymo pažeidimas jau yra nustatytas. Drauge su pranešimu, pažeidimu įtariami asmenys gauna galimybę susipažinti su tyrimo medžiaga bei raštu pateikti savo paaiškinimus. Paaiškinimai taip pat gali būti teikiami žodžiu per viešą posėdį, kuriame yra išklausomi pažeidimu įtariami asmenys ir kiti suinteresuoti asmenys. Konkurencijos taryba, priimdama galutinį sprendimą, įvertina ir atsižvelgia į visus šalių paaiškinimus.

 

UAB „Ministerium“ savininkė  – buvusi R.Pakso patarėja Dalia Kutraitė Giedraitienė. Apie ją itin nekokios nuomonės buvo ir didžiausias R.Pakso 2004 m. prezidento rinkimų sponsorius Jurijus Borisovas. Pastarasis įtarė, kad D.Kutraitė pasisavino R.Pakso rinkimų kampanijai skirtas lėšas, ir apie tai telefoninio pokalbio (kurį įrašė VSD) vienam draugui sakė : „Eta sterva (pyp)…..“. Matyt, kad VSD iškirpo tą įrašo dalį, kuriame V.Borisovas sakė, kodėl jis taip mano.

Baigusi politinę karjerą, D.Kutraitė įsteigė viešųjų ryšių kontorą UAB „Ministerium“, kuri daugiausia maitinasi valstybės įstaigų užsakymais.

D.Kutraitės įmonė paminėta ir vadinamajame „drambliaus pirkimo“ istorijoje, kurią iškėlė STT – partija „Tvarka ir teisingumas“ buvo apkaltinta neteisėta veikla, siekiant išpopuliarinti Kauno zoologijos sodą.

Kai Vidaus reikalų ministerijai vadovavo „tvarkietis“ A.D.Barakauskas, ministerija skelbė nemažai viešųjų pirkimų, tačiau vienas viešųjų ryšių specialistas R.Skaisgirys atsisakė dalyvauti ES struktūrinės paramos priemonių viešinimo konkurse, nes sužinojo, kad jame dalyvaus ir buvusios R.Pakso patarėjos Dalios Kutraitės Giedraitienės atstovaujama įmonė „Ministerium“.

UAB „Ministerium“ organizavo ir Lietuvos banko organizuotą euro įvedimo viešinimo konkursą.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));