skip to Main Content

R. Paksas. Išpuoliai prieš valstybių savarankiškumą Europos Parlamente artina ES pabaigą

 

Europos Parlamentas šią savaitę po diskusijų balsų dauguma pasisakė už tai, kad parlamento Piliečių laisvių komitetas parengtų specialųjį pranešimą, kuriuo ES Taryba būtų raginama imtis atitinkamų veiksmų dėl Europos sutarties pažeidimo.

 

Tai reiškia, kad ES Taryboje būtų suspenduota Lenkijos balsavimo teisė. Tai, daugumos balsavusių Parlamentarų nuomone, būtų padaryta dėl to, kad Lenkijos valdžia netinkamai įgyvendina valdžių atskyrimo principą, apriboja teismų nepriklausomumą ir pažeidžia pagrindines teises.

 

Europos Parlamento narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas sako, kad šiandieniai Europos Parlamento posėdžiai labai panašūs į buvusios Sovietų sąjungos kompartijos suvažiavimus.

 

„Juose negalėjo būti kitokios nuomonės. O jeigu ir pasitaikydavo, tai ji būdavo užgožiama artimetinės daugumos. Tokia šiandien yra ir Europos Parlamente. Balsuojanti už valstybių savarankiškumo menkinimą, įžvelgianti neva pavojus nacionalinių valstybių stiprėjime, bet nematanti bėdos globalizacijoje, liberaliojo pasaulio išlaisvintoje rinkoje ir demagogijoje, kurioje tik manipuliuojama kertine demokratijos sąvoka“, – sakė politikas.

 

Paksas buvo vienas iš daugiau kaip 200 parlamentarų, nepritarusių rezoliucijos projektui, kuriuo daromas spaudimas Lenkijai.

 

„Teisės viršenybės ir pagarbos demokratijai terminai labai įdomiai čia, Europos Parlamente, skamba po Ispanijos siekių uždrausti demokratinį referendumą Katalonijoje. Išraiškingai skamba ir Europos Sąjungos institucijų tyla dėl teisinio politikų persekiojimo už demokratines inciatyvas.

 

Dar išraiškingiau šiandien skamba kaltinimai suvereniai Lenkijos Respublikai. Neva už demokratijos pažeidimus. Už savo teismų sistemos pertvarką. Už savo aiškią ir kategorišką poziciją pabėgėlių priėmimo, tiksliau – nepriėmimo klausimu. Už kitus, savarankiškumą įtvirtinančius sprendimus“, – parlamento posėdyje kalbėjo R. Paksas.

 

Europarlamentaro teigimu, principuose, kuriais remiasi Europos Komisija ir kai kurie parlamentarai, kalbėdami apie naujų ES priemonių teisinei valstybei stiprinti taikymo būtinumą Lenkijai, yra pasakyta, kad visais atvejais paisoma vienodo požiūrio į valstybes nares.

 

„Jeigu Europos Sąjungos vadovai nuolat kartoja, kad Katalonijos klausimas yra Ispanijos vidaus reikalas, tai kodėl gi dabar nirštama dėl Lenkijos vyriausybės ar parlamento sprendimų? Sakykime, kad tai jų vidaus reikalas ir nesikiškime“, – kolegoms Europos Parlamento salėje siūlė R. Paksas.

 

Jo teigimu, akivaizdžios pastangos pažaboti nacionalinę teisę, pažaboti nacionalinių bendrijos valstybių institucijų sprendimus yra ne kas kita, kaip valstybių savarankiškumo naikinimas.

 

„Kai kuriems politikams Europoje ima atrodyti, kad vienoje ar kitoje ES šalyje yra per mažai jų suvokiamos demokratijos arba per daug kitų dalykų, kurių jie nesuvokia. Iš to ir kyla noras paauklėti kai kurias bendrijos nares. Tai bėda. Bet dar didesnė bėda yra tai, kad šie auklėtojai nesupranta, kad tokiais veiksmais jie vis labiau artina Europos Sąjungos pabaigą“, – po balsavimo Europos Parlamente sakė EP narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas R. Paksas.

 

Europos Parlamento nario R. Pakso biuro inf.   

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : ALDONA JANKAUSKIENĖ, UAB „ALMORO“

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));