skip to Main Content

 

R. Karbauskiui kilo eilė naujų klausimų ir abejonių, tame tarpe ir dėl firmos „TymDrym“ 

Paskelbta: 2017-12-13 09:01 Autorius: ekspertai.eu

Žaliųjų valstiečių lyderis socialiniuose tinkluose priminė, kad „visai neseniai grupė Seimo narių kreipėsi į LRT tarybą, prašydami pateikti informaciją dėl LRT gaunamų biudžetinių lėšų panaudojimo“ (LRT atsakymai skelbiami ekspertai.eu publikacijoje „Nelegalia komercine veikla besiverčiantis valstybinis transliuotojas atsakė į visus Seimo narių klausimus“).

 

„Gavus atsakymus, kilo eilė naujų klausimų ir abejonių. Pavyzdžiui, Registrų centras pateikia duomenis, kad su LRT laidų vedėju Edmundu Jakilaičiu siejamos trys įmonės per 2016 metus gavo daugiau kaip 2,5 mln pajamų ir sumokėjo tik 0,3 proc. mokesčių (7752 eurai ). Kol nebus pateikti patikslinti duomenys, neįmanoma nustatyti, kokia dalis šių įmonių pajamų yra gauta iš LRT.

 

Kitas pavyzdys: UAB TymDrym 2016 m. turėjo 600 tūkst. eurų pajamų ir patirtas daugiau kaip 17 tūkst. eurų nuostolis, o atlyginimų vidurkis pagal rekvizitai.lt tesiekia apie 400 eurų. Yra įmonė, kurianti laidą LRT, kurios finansinė ataskaita už 2016 metus Registrų centrui net nepateikta. Dar daugiau, dešimtyje LRT kuriančių laidas prodiuserinių įmonių dirba tik vienas ar du darbuotojai. Kokiais pajėgumais įmonės rengia laidas? Kodėl prodiuserinės įmonės pasirašo šimtatūkstantinius kontraktus dėl laidų kūrimo, nors tas pačias laidas galėtų kurti LRT darbuotojai? Klausimų LRT Tarybai daugėja, nes siekiama, kad valstybės lėšomis išlaikoma įstaiga nebijotų visuomenei pateikti atsakymų, kur išleidžiami valstybės ir visų jos žmonių pinigai, dirbtų atskaitingai ir skaidriai.

 

Natūralu, kad esu nelabai mėgiamas ir nepatogus, nes keliu tokius klausimus. Bet žinojau, kad taip bus, kai pasiryžau atlikti tuos darbus, kuriuos mums delegavo rinkėjai, visuomenė – kovoti su korupcija, nepotizmu, tyčiojimusi iš mūsų valstybės žmonių“, – teigia R. Karbauskis.

 

Ekspertai.eu informuoja, kad Viešųjų pirkimų duomenimis, tiesiogiai iš valstybės UAB „TymDrym“ nėra gavusi daug užsakymų, tik už 187 tūkstančius 286 eurus (646 tūkstančius 137 litus).

 

Data, suma (eurais), pirkėjas, pirkimo objektas:

 

2017.04.20    11.930,6    Lietuvos savivaldybių asociacija (124111348)   patalpų nuoma

 

2017.04.20    8.382,88    Lietuvos savivaldybių asociacija (124111348)   maitinimo paslaugos

 

2017.04.20    2.635,38    Lietuvos savivaldybių asociacija (124111348)   organizavimo paslaugos

 

2017.04.20    16.531,02    Lietuvos savivaldybių asociacija (124111348)  dėl pramoginės programos

 

2016.07.20    34.848    Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (188785847)    Koncerto organizavimo ir transliacijos paslaugų

 

2016.04.25    35.002,88    Lietuvos savivaldybių asociacija (124111348)   renginio organizavimo paslaugos

 

2015.09.07    27.830    Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (188603515)    Televizijos laidos sukūrimo ir transliavimo paslaugos

 

2015.07.07    50.125    Tarptautinių mokslo ir technologijų plėtros programų agentūra (188730854)    Televizijos laidų sukūrimo, transliavimo ir sklaidos paslaugos

 

 

 

Kiek firma „TymDrym“ valstybės pinigų gauna netiesiogiai, o per tarpininkus, kol kas nėra žinoma.

 

Ekspertai.eu čia labiau susidomėjo Tarptautinių mokslo ir technologijų plėtros programų agentūra, kuri pradėjo veikti 2010 metais ir viešųjų pirkimų suorganizavo už beveik 6 milijonus eurų (20 milijonų litų).

 

Šią agentūrą panagrinėsime artimiausiose RPPY laidose.

 

Susiję:

 

24 klausimai žaliųjų valtiečių lyderiui    

 

 

24 klausimai žaliųjų valtiečių lyderiui

 6

 

Paskelbta: 2017-12-13 08:06 Autorius: ekspertai.eu

Žurnalistas Edmundas Jakilaitis uždavė 24 klausimus žaliųjų valstiečių lyderiui Ramūnui Karbauskiui, reaguodamas į jo pasisakymą socialiniuose tinkluose.

„Jau kuris laikas negaliu prisikviesti Seimo nario Ramūno Karbauskio į laidą. Šiandien, vadovaudamasis Visuomenės informavimo įstatymu, per įstatymu nustatytus terminus paprašau jo atsakyti į klausimus raštu. Nekantriai lauksiu“, – socialiniuose tinkluose pranešė E. Jakilaitis.

O klausimai tokie:

1. Kada ir kokiomis aplinkybėmis su jumis susijusios įmonės tapo Rusijoje gaminamų trąšų importuotojomis į Lietuvą?

2. Kiek su jumis susijusios įmonės per metus į Lietuvą įveža amonio salietros ir jos pakaitalų?

3. Kokią įtaką su jumis susijusioms įmonėms daro ES taikomi antidempingo muitai?

4. Kodėl, ES pradėjus taikyti antidempingo muitus Rusijos pagamintoms azotinėms trąšoms, su jumis susijusios įmonės pradėjo įvežti „nešvarią salietrą“ su keliais proc. fosforo ar kalio trąšų priemaišomis?

5. Mūsų šaltinių teigimu, su jumis susijusios įmonės per metus į Lietuvą įveža apie 65 000 tonų skirtingos sudėties azotinių trąšų. Ar galite patvirtinti arba patikslinti šią informaciją?

6. Kaip manote, ar jumis susijusios įmonės iš tiesų įveža maišytas trąšas, siekdamos išvengti antidempingo muitų, ar tik pateikia Lietuvos institucijoms suklastotus dokumentus, esą tos trąšos turi jau minėtų priemaišų, ir joms antidempingo muitai netaikomi?

7. Kaip manote, ar su jumis susijusios įmonės, įveždamos „nešvarią salietrą“ ir taip išvengdamos rusiškai amonio salietrai taikomo antidempingo muito, galėjo Lietuvai per metus nesumokėti maždaug 3 250 000 eurų mokesčių?

8. Prašau patikslinti, kiek mokesčių valstybei nesumokėjo su jumis susijusios įmonės, pasirinkdamos įvežti su kalio ir fosforo trąšomis maišytą amonio salietrą?

9. Kaip manote, ar paaiškėjus, kad Rusijos trąšų gamintojai su savo parankiniais Lietuvoje sugalvojo schemą, kaip apeiti antidempingo muitus, Europos Komisija tokius muitus turėtų taikyti visoms Rusijoje pagamintoms azotinėms trąšoms?

10. Kaip manote, ar Muitinės departamentas ir Mokesčių inspekcija neturėtų pradėti patikrinimų dėl galimai nuslėptų mokesčių į Lietuvą įvežant rusiškas trąšas? Ar tyrimų neturėtų pradėti ir kitos šalies institucijos, siekdamos nustatyti tikrąją į Lietuvą įvežamų trąšų sudėtį?

11. Pone Karbauski, gal galite papasakoti, kaip su jumis susijusios įmonės perėmė prekybos rusiška žemės ūkio technika verslą. Gal galite nurodyti, kada, iš ko ir už kiek įsigijote šį verslą?

12. Gal galite prisiminti aplinkybes, kuriomis K. Prunskienės vadovaujama Žemės ūkio ministerija grūdų valymą ir džiovinimą buvo prilyginusi perdirbimui?

13. Gal galite pasakyti, kokią naudą šis prilyginimas davė su jumis susijusioms įmonėms?

14. Gal galite papasakoti, kokie konkrečiai K. Prunskienės vadovautos Žemės ūkio ministerijos sprendimai leido su jumis susijusioms įmonėms įsirengti grūdų elevatorius Šeduvoje ir kt. vietovėse?

15. Ar galite patvirtinti, kad partijos, kurios vicepirmininkas minimu laikotarpiu buvote, vadovės K. Prunskienės vadovaujamos Žemės ūkio ministerijos skelbiami paraiškų priėmimo terminai galėjo būti tokie trumpi, kad paraiškas parengti galėjo spėti tik su jumis susijusios įmonės?

16. Ar su jumis susijusios įmonės neveikė grupėje su asmenimis, organizavusiais konkursus K. Prunskienės vadovautoje Žemės ūkio ministerijoje grūdų perdirbimo įrenginių finansavimui?

17. Pone Karbauski, gal galite nurodyti, kodėl su jumis susijusios įmonės superka maistinius, pašarinius kviečius ir kvietrugius, o parduoda daugiausia tik maistinius kviečius?

18. Gal galite nurodyti, kiek per pastaruosius trejus metus su jumis susijusios įmonės supirko maistinių kviečių, kiek pašarinių kviečių ir kiek kvietrugių? Taip pat prašau jūsų nurodyti, kiek per pastaruosius trejus metus parduota maistinių, kiek pašarinių kviečių, o kiek kvietrugių?

19. Kaip manote, ar superkant kviečius kaip pašarinius, o parduodant kaip maistinius gali būti mulkinami šalies žemdirbiai?

20. Ar su jumis susijusios įmonės didina pelną apgaudinėdamos šalies žemdirbius?

21. Gal galite papasakoti, kaip pašarinius kviečius ir kvietrugius paversti maistiniais kviečiais?

22. Gal galite papasakoti, kaip su jumis susijusios įmonės perimdavo žemę iš skolingų ūkininkų? Apibūdinkite veiklos modelį.

23. Lietuvoje nuosavybėje galima turėti iki 500 ha žemės. Gal galite nurodyti, kiek žemės turite jūs, jūsų šeimos nariai ir susiję juridiniai asmenys?

24. Kaip manote, ar kilus įtarimų, kad asmuo jūsų vadovaujamoje frakcijoje Seime įdarbintas fiktyviai tik todėl, kad kai kurie asmenys galėtų pasisavinti jo algą, turėtų būti pradėtas ikiteisminis tyrimas?

R. Karbauskis socialiniuose tinkluose padėkojo už klausimus.

„Edmundai Jakilaiti, ačiū už klausimus, į kuriuos jau ne kartą atsakinėjau rinkimų metu, atsakysiu ir jums, pagal nustatytą tvarką, kai padarysime daug svarbesnius darbus Lietuvos žmonėms, tokius kaip valstybės biudžeto priėmimas. Tikiuosi ir jūs atsakysite, kokia dalis su jumis siejamų įmonių pajamų gauta iš LRT, kodėl analogiškas sutartis su LRT turinti, Arūnui Valinskui priklausanti UAB „Valius“ uždirbo 72 kartus didesnį pelno procentą.
Galiu patikinti, kad su manimi siejamos įmonės nevykdo jokios neteisėtos veikos, dirbama pagal LR įstatymus ir ES direktyvas. Valstybės saugumo departamentas man išdavė pažymą dirbti su slapta informacija, patikrinęs visus mano galimus interesus ir ryšius. Visi kaltinimai, dėl mano menamo prorusiškumo yra ne kas kita, kaip šmeižtas siekiant griauti mano reputaciją. Esu prisiekęs tik vienai valstybei – Lietuvai ir viską darysiu, kad ji būtu tokia, kokios tikisi visi Lietuvos žmonės – be klanų, be dvigubų standartų, be korupcijos ir kitų blogybių, kurios tempia mūsų valstybę žemyn“, – parašė žaliųjų valstiečių lyderis.

Susiję:

R. Karbauskiui kilo eilė naujų klausimų ir abejonių, tame tarpe ir dėl firmos „TymDrym“  

Seimo Pirmininko pavaduotojo A. Nekrošiaus pranešimas: grupė Seimo narių pakartotinai kreipėsi į LRT tarybą

2017 m. gruodžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

80 Seimo narių grupė, kurią sudaro visų Seimo frakcijų atstovai, pakartotinai kreipėsi į LRT tarybą prašydama patikslinti anksčiau pateiktus atsakymus bei atsakyti į tuos klausimus, į kuriuos atsakymai Seimo nariams nebuvo pateikti arba pateikta informacija neatitiko faktinių aplinkybių.

 

Todėl kreipimesi prašoma paaiškinti, kodėl atsakydama į klausimą apie LRT tarybos narių privačių interesų deklaravimą, LRT Taryba nurodė, kad visi Tarybos nariai deklaruoja privačius interesus, nors tuo tarpu mažiausiai du nariai nebuvo to padarę teisės aktų nustatyta tvarka. Dėl to šių metų gruodžio 6 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą.

 

Anksčiau atsakydama į Seimo narių klausimus, LRT taryba, nors LRT gauna finansavimą iš valstybės biudžeto, rėmėsi konfidencialumą užtikrinančiomis sutartimis su prodiuserinėmis įmonėmis bei prodiuseriais. Todėl neatsakė daugumos klausimų apie LRT sudarytus sandorius, laidų sąmatas, vykdytus konkursus. Kreipimesi į LRT tarybą Seimo nariai nurodo, kad „įvertindami LRT taikomus aukštus skaidrumo, nepriekaištingos reputacijos bei patikimumo reikalavimus, bei tai, kad nepriklausomi prodiuseriai (prodiuserinės įmonės) taip pat savo veikloje neabejotinai taiko aukštus skaidrumo reikalavimus, maloniai prašytume LRT Tarybą kreiptis į nepriklausomus prodiuserius (prodiuserines įmones), prašant jų sutikimo pateikti Seimo nariams konfidencialią informaciją“.

 

Kaip pažymi Seimo narys, Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius, Seimo nariai supranta savo konstitucinius įsipareigojimus ir gerbia žiniasklaidos laisvę, tad niekada nereiškė ir nereikš pretenzijų LRT žurnalistų darbui ar žiniasklaidai apskritai.

 

„Seimo narius domina išskirtinai finansinė bei administracinė situacija LRT ir LRT, kaip viešosios įstaigos, kuri finansuojama iš valstybės biudžeto, veiklos skaidrumas“, – sako A. Nekrošius.

 

Atsakymų į klausimus Seimo nariai tikisi sulaukti per teisės aktuose nustatytą terminą – 20 dienų.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : RŪTA MENSONAITĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));