skip to Main Content

Ramūnas Karbauskis

Skirtingai negu konservatoriai, mes kitų nevadiname „KGB’istais“, „Fašistais“, „Rusijos agentais“, „runkeliais“ arba „vatnikais“

Konservatoriai L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis, net nenutuokdami, kokią, anot V. Landsbergio, didelę grėsmę sukėlė Prezidentei D. Grybauskaitei, užregistravo Seime pasiūlymą, kad Lietuvos komunistų partija būtų pripažinta nusikalstama. Prof. V. Landsbergis, kuris politiniuose kuluaruose vadinamas kone didžiausią įtaką Prezidentei darančiu politiku, kaip įprasta grėsmingose konservatoriams ir jų globėjams situacijose, net saviškius apkaltino dirbant KGB metodais.

„Tai visiškai atitinka senuosius KGB metodus – primesti priešui problemą, kad jie užsiiminėtų niekais, o nematytų, kas iš tikrųjų vyksta, kur yra pagrindiniai pavojai“, – sakė V. Landsbergis vertindamas L. Kasčiūno ir A. Ažubalio projektą.

Stebint šią konservatorių vidinę dramą, man atrodo, jog kai kuriems politikams pagrindinė problema, kurios nesuvokė du V. Landsbergio pažeminti konservatorių frakcijos Seime nariai, yra ne sovietinės okupacijos metu padaryti nusikaltimai Lietuvoje, ne politinė korupcija, dešimtmečius stabdžiusi atkurtos Lietuvos valstybės progresą, ne daugybė kitų veiksnių, nulėmusių masinę emigraciją, mažas pajamas ir didelį nusikalstamumą. Atrodo, kad V. Landsbergio paminėti politikai nesuprato, kad pagrindinė ir iki šiol viena rimčiausių problemų daugelį metų savo reikalus savais metodais besitvarkiusių šalies elitinių partijų ir juos supančių interesų grupių problema yra kita – rinkimus laimėjo „ne tie“!

V. Landsbergio pareiškimai man priminė, kad pirmoji viešai parodžiusi, jog Seimo rinkimus laimėjo „ne tie“, buvo Lietuvos Respublikos Prezidentė. Matomai, tai nebuvo atsitiktinumas, jog po Seimo rinkimų pirmieji į Prezidentūrą buvo pakviesti ne rinkimus laimėjusios partijos atstovai, o G. Landsbergis. Kas galėtų paneigti, kad susitikime buvo kalbėta apie būtinybę „pakentėti“, iki nauja valdžia bus sužlugdyta? Gal todėl taip drąsiai buvo kalbama apie pirmąsias bulves, pasitelkiami kiti garbingą politiką ir deramą retoriką žeminantys metodai?

Tačiau konservatoriams, kurie neva „turėjo laimėti“ ir viešai didžiavosi didžiuliu Prezidentės palaikymu, nutiko daugiau netikėtumų, kurie sugriovė jų planus. Visuomenė sužinojo, jog Konservatorių partijos lyderis ne kartą susitiko su privačios bendrovės MG Baltic atstovais, o galiausiai prabangiame restorane šiai bendrovei „pristatinėjo“ partijos 2016 metų Seimo rinkimų programą. Viešai pasigirdo liudijimai, jog daugelį metų konservatoriai drauge su liberalais tarnavo privataus verslo grupių interesams. Sužinojome ir apie Prezidentės susirašinėjimą su E. Masiuliu, kurio vadovaujamos partijos pergalė Seimo rinkimuose buvo pageidaujama (laiškų turinys tai patvirtina).

Žvelgdamas retrospektyviai šiandien galiu tik spėti ir greičiausiai būčiau teisus, kaip būtų susiklosčiusi situacija, jei rinkimus būtų laimėję „tie“. Manau, kad nei apie politinės korupcijos mastus, nei apie minėtus laiškus visuomenė nebūtų sužinojusi. Taigi, atrodo, kad šmeižtas, faktų nutylėjimas, menamos ir fasadinės tikrovės kūrimas yra KGB‘istiniai metodai, kuriuos naudoja konservatoriai, slėpdami savo tikruosius darbus ir tikslus nuo visuomenės.
Labai gerai, kad profesorius pagaliau drąsiai įvardijo tokius metodus.

LVŽS nariai, kurie į Seimą atėjo rimtai nusiteikę ir pasiruošę konstruktyvioms diskusijoms, stebisi, kaip visus šiuos metus po rinkimų, tais pačiais metodais, kuriuos įvardijo V. Landsbergis, dirba konservatoriai – jie leidžia sau šaipytis posėdžių salėje (dažnai tai perauga į patyčias), kuria problemas ten, kur jų nėra (kad ir pastaruoju metu sukurpta istorija apie neva uždaromų ligoninių sąrašus, kurie realybėje neegzistuoja), bando kiršinti visuomenės grupes. TS-LKD nesiūlo jokių konstruktyvių sprendimų, tačiau siekia veltis į nesibaigiančius barnius, kurie niekur neveda, bet garantuoja dėmesį.

Konservatorių norą primetinėti neegzistuojančias problemas, negebėjimą teikti konstruktyvius projektus ir savo vizijos jau pastebi ne tik mes, dirbantys, Seime. Tai jau įvardija situaciją stebintys ir politologai (https://www.15min.lt/…/ivertino-opozicijos-darba-pasaipos-i…).

Bet grįžtant prie įvairių kaltinimų, šiandien konservatoriams, ypač dažnai nesivaldančiai R. Juknevičienei, A. Kubiliui, G. Landsbergiui, turiu pasiūlymą. Jūs mane nuolat vadinate „Kremliaus projektu“, „Rusijos agentu“, mano vadovaujamą Seimo frakciją apibūdinate kaip „fašistinę“, „KGB‘istinę“ ir pan. Gal būtų visiems paprasčiau, jeigu jūs pateiktumėte kokius nors įrodymus, kurie pagrįstų tokius jūsų teiginius? Beje, prieš keletą metų A. Kubilius teisme aiškiai pripažino, jog jokių duomenų, patvirtinančių mano neva esamą „prorusiškumą“, jis neturi. Labai nenorėjo Seimo narys konkrečiai ir aiškiai atsakyti į užduotą advokato klausimą, muistėsi, tačiau galiausiai atsakė – “aš tokių duomenų neturiu”. Tiesa, atsakomybės už šmeižikiško turinio teiginius A. Kubilius išvengė, kadangi teismai laikosi nuomonės, jog politikų tarpusavio kritikos ribos yra daug platesnės, jie gali hiperbolizuotai išsireikšti, o ir suklysti šiek tiek. Tad konservatoriai ir toliau plačiai naudoja dar vieną KGB‘istinį metodą – nebaudžiamą šmeižtą. 
Tad mano pasiūlymas konservatoriams – pasirinkite kitus mokytojus ir kitokius metodus. Labai norisi nors trupučio konstruktyvios politinės diskusijos, motyvuotų pasiūlymų, savitarpio pagarbos vardan mūsų Lietuvos žmonių.

Nebijokite prisiimti atsakomybės, dėl padarytų klaidų. Pavyzdžiui, TS-LKD lyderiui G. Landsbergiui nereikia slapstytis dėl partijoje prieš rinkimus įdarbintų žmonių. Juk akivaizdu, kad TS-LKD, kaip ir LVŽS, prieš rinkimus įdarbino apie 15 žmonių, tarp jų ir politikus. Tik, skirtingai nuo LVŽS, TS-LKD tai darė per ilgesnį laikotarpį, jau nuo 2015 m. pabaigos. Neabejotina, kad visi tie darbuotojai dirbo rinkimams ir jų darbo išlaidos, net ir patirtos iki rinkimų kampanijos pradžios, pagal VRK išaiškinimus laikytinos rinkimų kampanijos išlaidomis. TS-LKD, kiek suprantu, tų darbuotojų pavardžių neatskleidžia, vilkina VRK sprendimų priėmimą, nes, matyt, vaizdas būtų įspūdingas ir nepalankus konservatoriams. Jūs sakote, kad VRK informavimas ir paklausimas apie jūsų įdarbintus žmones yra kerštas jums. Ne, tai ne kerštas, tai tik prašymas, kad sąlygos visiems būtų vienodos.

 

Tad būkit geri, mokykitės ne iš KGB, o iš vakarietiškos demokratijos pavyzdžių, tuomet lengviau susikalbėsime ir geriau vieni kitus suprasime.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));