skip to Main Content

R.Karbauskis mano, kad Dalią Grybauskaitę kontroliuoja mafija

Naują tyrimą dėl politinės korupcijos Seime siekiantis inicijuoti Ramūnas Karbauskis, paprašytas įvertinti prezidentės Dalios Grybauskaitės buvimo šiame poste laikotarpį, šiek tiek sutriko ir paaiškino, kad jam keistai atrodo, kuomet šalies vadovų darbą siūloma vertinti balais.

 Neseniai politikos ekspertai, kalbėdami apie dvi prezidentės kadencijas, jai dešimtuko nerašė ir jos darbą vertino aštuonetu. 

„Sukus laikmetis buvo, vertinat tą informaciją, kurią mes žinome apie politinę korupciją, jos mastą, kiek suprantu, prezidentė žinojo pakankamai daug, bet, galbūt, jos rankos buvo pakankamai surištos… valdžioje ir buvo tie žmonės, kurie buvo tos informacijos lauke. Gal ir nebuvo su kuo bendradarbiauti, negaliu pasakyti, kad prezidentė nedarė, ką galėjo“, – kalbėjo R. Karbauskis ir pridūrė, kad šalies vadovės pozicija koalicijos atžvilgiu yra gana kritiška. Anot jo, pastaruoju metu išgirsti du veto jį nustebino tik iš dalies, o bendradarbiavimas su prezidentūra, anot R. Karbauskio, vyksta ir praėjusiose Seimo kadencijose politikai iš prezidentės apie vetuojamus įstatymus išgirsdavo kur kas dažniau. „Kiekvienas žmogus, kuris užima prezidento postą, paprastai stengiasi būti geresniu už prieš tai buvusį. Tikiuosi, kad kitoje kadencijoje bus dar geresnis prezidentas“, – šyptelėjo R. Karbauskis.

Nutarimu siūloma specialią Seimo komisiją įpareigoti ištirti suinteresuotų asmenų ir jų grupių galbūt darytą neteisėtą įtaką ir poveikį šalies politiniams procesams, rinkimų eigai, parlamentinių koalicijų formavimui, parlamentinių frakcijų, atskirų politikų darbui, partijų ir visuomeninių judėjimų veiklai ir finansavimui.

 

Pagal projektą, parlamentarai tirtų suinteresuotų asmenų galimai darytą neteisėtą įtaką teisėkūros procesui, valstybės institucijų vadovų, valstybės tarnautojų rinkimui ar skyrimui, veiklai, aiškintųsi galimą neteisėtą poveikį valstybės valdomų įmonių, viešųjų įstaigų vadovų, valdymo ar priežiūros organų narių rinkimui ar skyrimui ir jų veiklai.

 

Nutarimo projekte formuluojama užduotis ištirti teisėsaugos ir žvalgybos institucijų vykdytą turimos informacijos teikimą kompetentingoms institucijoms bei aiškintis, kokios pateiktos informacijos pagrindu buvo daromos išvados, kokie teisės aktai inicijuojami, kokių kitų priemonių buvo imtasi.

 

Seimo komisija būtų įpareigota iki kitų metų gegužės pateikti pasiūlymus dėl teisės aktų pataisų, reikalingų nustatytoms problemoms spręsti.

 

R. Karbauskio registruotame nutarime nurodoma, jog šis naujas tyrimas būtų atliekamas po neseniai baigto Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo, kuris aiškinosi neteisėtą verslo ar kitų interesų grupių įtaką politikams ar politiniams procesams.

 

Tyrimo iniciatoriai pažymi, kad kai kuriems kartu su NSGK išvada Seimui pateiktuose prieduose fiksuotiems faktams išsiaiškinti yra būtina detali analizė, kartu būtų siekiama nustatyti, kodėl laiku nebuvo imtasi priemonių, kurios mažintų NSGK išvadoje nurodytą verslo grupių neteisėtą įtaką politikams.

 

Be to, kaip teigiama nutarimo projekte, komisija siektų „išsiaiškinti visas faktines aplinkybes, susijusias su politikų priimtais sprendimais, kuomet politikų sprendimai valstybei ypač reikšminguose ūkio sektoriuose galėjo būti paveikti neteisėtos įtakos (…), skatinant politikus priimti sprendimus, kurie galimai neatitinka valstybės interesų“.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));