skip to Main Content

 

Prokuratūra: už kėdę, kurios rinkos vertė 59 litai, valstybinėms įmonėms leidžiama mokėti 535 litus

 29

Paskelbta: 2013-04-08 12:23 Autorius: ekspertai.eu

Po šių metų liepos 20 d. prokuratūros sprendimo (apie kurį išdrįsta pranešti tik beveik po mėnesio) nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl stambiausio „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) projekto – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenos renovacijos, kviečiame prisiminti vieną iš daugelio iškilių prokurorų šedevrų. ekspertai.eu 2018 08 17

Prokuratūra informavo, kad kovo 29 d. prokuroro Mindaugo Greičiaus nutarimu dar kartą nutraukė ikiteisminį tyrimą Nr. 38-1-00079-10 dėl Valstybinio jaunimo teatro rekonstrukcijos.

Beveik nebūna dienos, kad neišgirstume apie prokuratūros, ypač jos vadovybės, vykdomas nusikalstamas veikas, beribį įžūlumą, melavimą, šmeižtą bei absoliučią šios srities pareigūnų savivalę ir nebaudžiamumą.

 

Prokurorai meistriškai įrodė, kad daugiamilijoninėje VEKS istorijoje nebuvo nė vieno prasižengimo. Pvz., teisėsaugininkai įrodė, kad tarptautiniam Lietuvos įvaizdžiui išskirtinę reikšmę turintis portalas lietuva.gyvai.eu, kuris turėjo veikti iki 2020 metų 7 kalbomis ir kainavo pusę milijono, bet jau seniai tiesiog nebeegzistuoja, – ne akivaizdžios vagystės, o visiškai teisėtos veiklos pavyzdys.

Prokurorai jau daug metų taip pat meistriškai įrodinėja, kad 100 milijonų litų kainavę Nacionalinio stadiono griaučiai, pūpsantys Vilniuje ant Šeškinės kalno, yra gana ekonomiška statyba, todėl jokių reikšmingų nusikaltimų neranda.

Kadaise Seime dirbantys naivūs ir kvaili tautos atstovai išaiškino, kad egzistuoja garsusis abonentas, tačiau prokurorai meistriškai įrodė, kad jokiais abonentais Vilniuje net nekvepėjo (žr. publikaciją „Teisėsauga paskelbė – jokios juodosios „Rubicon“ buhalterijos nebuvo“).

Prokurorai moka visiškai įtikinamai paaiškinti, kad Drąsius Kedys, iš Ispanijos per visą Europą parėjęs į Lietuvą, pasigėrė ir avėdamas švariais sportiniais batais paspringo švendrės lapu Kauno marių pakrantėje.

Tik Lietuvos prokurorai sugeba vienu ir tuo pačiu metu ir nustatyti, kad pulkininkas Vytautas Pociūnas negalėjo pats, be niekieno pagalbos, iškristi pro KGB kontroliuojamo viešbučio langą Breste, ir įrodyti, kad jis iškrito pats („Prokuroras A. Urbelis apie pulkininko V. Pociūno žūties tyrimą: Aš jus visus myliu (video)“).

Tik Lietuvos prokurorai sugeba įrodyti, kad Maskvos metro schema ginkluota lietuvaitė turi realių galimybių patekti į patiems prokurorams nežinomą Rusijos karinę bazę ir ją susprogdinti.

Apie visas šias prokuratūros veikas kiekvieną kartą asmeniškai yra informuojama LR prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri yra tiesiogiai atsakinga už savo paskirtąjį generalinį prokurorą Darių Valį ir visą jo veiklą.

Tačiau, kaip žinoma, prezidentė visais anksčiau išvardytais atvejais neturi jokių pretenzijų D. Valiui, kurį, kaip neseniai pareiškė pats generalinis, „į priekį varo noras nepavesti jį paskyrusio asmens“.

Šiandien ekspertai.eu supažindina su dar vienu eiliniu prokuratūros šedevru, kuriuo gali džiaugtis ne tik prezidentė, bet ir visi šalies gyventojai.

Beveik prieš trejus metus, 2010 metų gegužę, Valstybės kontrolė paskelbė valstybinio audito ataskaitą dėl Kultūros ministerijoje atlikto finansinio audito rezultatų ir pridėjo nuotraukas su Valstybinio jaunimo teatro įsigytų baldų pavyzdžiais ir jų rinkos kainomis.

Pasižiūrėjus į šias nuotraukas buvo aiškiai matyti, kad vagystės šiame teatre buvo vykdomos su įkvėpimu. Jei sugebėta už tokias sumas įsigyti kėdes ir kitus reikalingus baldus, tai kaip turėtume įsivaizduoti, kiek kainuoja daugiametis nesibaigiantis teatro stogo remontas bei grimo kambarių atnaujinimas, jau nekalbant apie pačią scenos renovaciją?

Tačiau ir čia prokurorai įrodė kardinaliai priešingą dalyką. Ikiteisminis tyrimas dėl Jaunimo teatro rekonstrukcijos kovo 29 d. nutrauktas neradus nė menkiausios nusikaltimo sudėties.

Prokuroro Mindaugo Greičiaus nuomone, valstybinei įstaigai yra visiškai normalu kėdę, kuri kainuoja 59 litus, pirkti už 535 litus – jokios nusikalstamos veikos šitaip nekaltai apsirūpinant baldais įžvelgti neįmanoma.

P. S. Visos šios kainos, dėl kurių nerimavo Valstybės kontrolė, D. Valio vadovaujamiems prokurorams atrodo teisingos:

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));