skip to Main Content

 

Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl Šaulių sąjungos instruktoriaus A.Daugirdo instrukcijų, kaip susidoroti su „kolaborantais“

 

2016 metų sausio 9 d. interneto portale www. 15 min.lt pasirodė straipsnis „Šaulių patarimai: kaip neutralizuoti kolaborantus?“ . Straipsnyje patarimais dalijasi atsargos majoras, Šaulių sąjungos mokymo centro instruktorius Albertas Daugirdas. Su juo kalbasi karo istorijos tyrinėtojas Šarūnas Jasiukevičius.

Majoras A.Daugirdas yra ir prieštaringai vertinamos organizacijos „Žalio Velnio brolijos” lyderis. Straipsnyje pateikiami grėsmingi teiginiai, kalbama, anot A.Daugirdo, apie taip vadinamą „kolaborantų neutralizavimą”. Lietuvoje nevyksta karo veiksmai, tad tokie terminai leidžia ekstremistinių asmenų grupėms tiesiog skatinti smurtą prieš politiškai neparankius asmenis arba net suvesti asmenines sąskaitas.

Pateikiama ištisa metodika-kaip susidoroti su A.Daugirdui ir jam artimais asmenimis neparankiais piliečiais: „Gąsdinimas nuo pačios paprasčiausios formos-laiškų. Jei tai neefektyvu, tuomet galima imtis kitų veiksmų-padeginėjimo, langų daužymo, turto naikinimo. Dažnai grasinimus bandoma nuslėpti. Todėl pakartotinius geriau „įteikti” viešai. Kad ir su plyta per darbovietės langą. Kita priemonė-artimųjų  gąsdinimas. Po mandagių perspėjimų, jei dar nėra rezultatų, galima imtis kitų priemonių-gerokai prikulti. Kitas veiksmingas būdas yra pririšti viešoje vietoje prie gėdos stulpo”. Toliau šiame straipsnyje pereinama prie dar grėsmingesnių instrukcijų: „ Jei grasinimo veiksmai neduoda efekto, tuomet reikia pereiti prie griežtesnių argumentų-fizinių bausmių, laisvės atėmimo. Įvykdomas karo lauko teismas ir už valstybės išdavystę paskelbiamas nuosprendis. Nors LR įstatymuose nėra numatyta mirties bausmė, bet tarptautinė teisė už valstybės išdavystę tokį nuosprendį numato”.

Prašome gerb. Generalinį prokurorą imtis priemonių-pradėti ikiteisminį tyrimą, kuris įvertintų tokio grėsmingo teksto autoriaus A.Daugirdo veiksmus ir kitų galimai su šio teksto rengimu bei išplatinimu susijusių asmenų veiksmus. Manytina, kad tokių masinius neramumus bei smurtą kurstančių lėkštų pasirodymas kelia grėsmę Lietuvos visuomenei, skatina smurtą ir prievartą prieš kitaminčius (politinius oponentus), kėsinamasi į teisinės demokratinės valstybės valdymo principus.

LŽTSS pirmininkas Donaras Šulcas

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));