skip to Main Content

Profsąjungos atsiriboja nuo Premjero

LR Premjeras viešai apkaltino šiuo metu streikuojančias švietimo profesines sąjungas, esą joms įtaką daro Rusija. Nors LPS „Sandrauga“ pozicija dėl streikų ir skiriasi nuo kitų švietimo profsąjungų, solidarizuodamiesi su kolegomis atsiribojame nuo Premjero.

 

Mes tikrai nesidomime ką per dienas dirba ar naktimis veikia kitos profesinės sąjungos. Tačiau mes labai gerai žinome, kad kiekvieną kartą kai „menkos“ profesinės sąjungos imasi protesto akcijų (tai matėme 2014 m. rudenį vykusių mokytojų streikų, 2015 m. protestų prieš „Socialinį modelį“ ir naują darbo kodeksą ir kt. metu), jos tuojau pat apkaltinamos „Rusijos daroma įtaka“.

 

Kaltinimas savo šalies išdavyste yra vienas labiausiai įžeidžiančių ir sunkiausiai „nuvalomų“ kaltinimų Lietuvoje. Premjeras tokiais purvinais metodais kovoja prieš profsąjungas nesivargindamas net pateikti realių argumentų.

 

Tokiu būdu slopinamas ne tik pilietinę – tad ir labai patriotišką –  poziciją atstovaujantis profesinių sąjungų judėjimas, bet tai iš esmės veikia kaip grasinimas bet kokiai pilietinei iniciatyvai.

 

Šiandien  pareiškia, kad šis, vieno iš svarbiausių Lietuvoje asmenų, išpuolis prieš švietimo bendruomenę ir dirbančiuosius atstovaujančias profsąjungas yra apgailėtinas ir kiršinantis visuomenę. Todėl Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ nuo Premjero atsiriboja.

 

LPS „Sandrauga“ pirmininkas

Kęstutis Juknis

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));