skip to Main Content

Vandens patrankomis per šeimos politiką

Valstybės garažuose, kantriai laukdamas išauštant savo dienos, stovi tuomečio vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio įsigytas specialusis transportas su vandens patrankomis.

Kažkada partneriams iš Vokietijos pasiūlius, ministras ryžtingai skyrė lėšų padėvėtai, tačiau gan kokybiškai riaušių malšinimo technikai pirkti.

Būsimasis Ministras Pirmininkas įžvalgiai pasirūpino, jog vandens patrankos visada būtų po ranka. Visiems gyvenimo atvejams. Tai lyg griežto tėvo diržas, pakabintas ant vinies matomoje vietoje.

Taip vadinama „profesionalų” vyriausybė policijos „reformų“ stiliumi šiandien žada pokyčius jau visos valstybės mastu.

{youtube}dmPNz46Fm-g{/youtube}

Ką gali žinoti, kokių priemonių gali tekti griebtis prieš savo tautiečius, jeigu jie savo nepasitenkinimui valdžios veiksmais išreikšti pasiryžtų griežtesnėms protesto akcijoms, nei basakojų pareigūnų vergų arija iš Džiuzepės Verdi operos „Nabukas“, sugiedota prieš Europos Sąjungos viršūnių vakarienę Valdovų rūmuose.

Užpildytos vandens patrankos dar laukia signalo išriedėti į sostinės gatves.

Tačiau kaip kitaip, jei ne ledinio vandens čiurkšle į žmonių veidus reikėtų pavadinti „Sodros“ akciją prieš piliečius, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nesusimokėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokų ilgiau nei vieną mėnesį.

Priverstinio išieškojimo būdas buvo pritaikytas be jokių sentimentų tokiu pačiu principu, kaip ir prieš verslo įmones, atliekant invaziją į bankų sąskaitas ir nurašant atitinkamas sumas.

Tokių „žiaurių akcijų“ prieš mūsų valstybės piliečius dar nebuvo imtasi per dvidešimt septynerius nepriklausomybės metus!

 

Pati „Sodra“, prisidirbusi milijardinių skolų užsimojo prieš dešimtis tūkstančių taip vadinamų skolininkų. Tuo tarpu pačios bendri „Sodros“ įsiskolinimai praėjusių metų pabaigoje siekė 3,894 milijardų eurų, iš kurių 3,594 mlrd. sudarė Vyriausybės sutektos paskolos, o dar 330,306 mln. eurų „Sodra“ buvo skolinga komerciniams bankams.

Pasirodo, šis „molinis milžinas“ gali sau leisti be jokių apribojimų „disponuoti“ verslo ir privačių asmenų sąskaitomis, pasiimti jų pinigines lėšas. Šiandien tariama skola yra išieškoma net ir iš tų žmonių, kurie negauna jokių darbinių pajamų.

Žinau ne vieną atvejį, kai motina, namuose auginanti mažamečius vaikus, buvo „nuskausminta“, nes laiku nepristatė teritorinei ligonių kasai eilinės popierinės pažymos.

Būtų įdomu sužinoti, kiek lėšų prasiskolinusi Sodra yra „investavusi“ į nefunkcionuojančias informacines sistemoms, jeigu duomenų bazės realiai neveikia, o žmonės verčiami „rūpintis“ pažymomis.

Valstybė užsimojo prieš savo piliečius!

Gausios šeimoms vaikams šiandien valdžia teišgali skirti vos 15 eurų (!), tačiau “Sodra” be jokios atsakomybės gali pasiimti ir šiuos pinigus iš tėvų sąskaitų.

Pasirodo, tai – dabartinės šeimos politikos dalis.

Atskira kalba būtų apie sveikatos paslaugų kokybę, vaistų kainas, uždaromas poliklinikas ir galimybes patekti pas gydytoją. Gal šiandien Lietuvoje yra įmanoma tikėtis ligonių kasų pagalbos, pavyzdžiui, už odontologo paslaugas?

Kiek laiko kalbama apie tai, jog „Sodros“ lėšų apskaita yra neadekvati? Nepriklausomai nuo to, kiek metų žmogus nešė duoklę į šio neefektyvaus ir neskaidraus monstro nasrus, padorios senatvės pensijos gali tikėtis tik naivuolis.

Tačiau, praktiškai žlugusios „Sodros“ savivalė Vyriausybei nėra svarbi.

Naujas prioritetas, kurį parlamente įvardijo premjeras Saulius Skvernelis – Stambulo konvencijos ratifikavimas.

Tai dar viena šalto vandens čiurkšlė į žmones! Vinis į šeimos politikos karstą.

Esminė naujovė, kurią Stambulo konvencija neša į Lietuvą, yra „socialinės lyties“ sąvokos įteisinimas.

Konvencijoje numatytas draudimas diskriminuoti „dėl socialinės lyties tapatybės“, ribojama asmenų teisė vadovautis prigimtinės, biologinės lyties samprata.

Pagal šį dokumentą Lietuva privalėtų į vaikų švietimą įtraukti mokymo programas apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis“.

Ką iš tiesų yra sumanę Sauliaus Skvernelio vadovaujami „profesionalai“ švietimo srityje gaubia nežinia, išskyrus užmojį prailginti mokslo metus, tačiau tokie eksperimentai reiškia tiesioginę invaziją į šeimos teises nevaržomai ugdyti vaikus pagal dorovinius ir religinius įsitikinimus.

Apgailėtina, jog strimgalviais puldama įgyvendinti Europos Sąjungos neoliberalios ideologijos politiką Vyriausybė įpareigojo Sveikatos apsaugos ir Teisingumo ministerijas iki rudens parengti teisės aktus dėl gydymo paslaugų teikimo asmenims, turintiems lyties tapatumo sutrikimų.

Kitaip tariant, skubama įteisinti lyties keitimo operacijas! Visa ši „politika“ gudriai pridengiama smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencija. Deja, šiandien Briuselio valdininkai ir jų sekėjai Lietuvoje yra didžiausi šeimos politikos ardytojai.

Kaip jaučiasi šeimos, kurios augina ir ugdo savo vaikus nuožmaus reliatyvizmo ir neoliberalios ideologijos sąlygomis, niekam nerūpi. Šeima ir valstybė yra tarsi fronto linija. Pinigai yra viskas. Žmogus yra niekas.

Kokių vandens patrankų reikėtų „nuplauti“ visus „vertelgas“, kurie palaiminti švietimo sistemos biurokratų šiandien tarpsta šeimos gerovės sąskaita?

Mokymas valstybinėse ir savivaldybių bendrojo lavinimo, profesinėse bei aukštesniosiose mokyklose yra nemokamas.

Tačiau netiesiogiai mokslas šeimoms kainuoja didžiulius pinigus. Pradedant įvairiomis rinkliavomis už ekskursijas, klasės „fondus“, baigiant tiesioginėmis išlaidomis už vaikų darželius, uniformas, mokymo priemones, muzikos mokyklas bei sporto ir meno būrelius.

Pratybų sąsiuvinių kaina, kurią tėvai moka kaip privalomą duoklę šiandien – neadekvati. Tai apsukriai apeitas įstatymas dėl nemokamo aprūpinimo vadovėliais. Vienam vadovėliui šiandien priskiriami net trys pratybų sąsiuviniai (anksčiau pakakdavo vieno). Nūnai net trečios klasės pradinuko vadovėliui „Pupa“ reikalingi net trys priedai, kurių kiekvienas kainuoja daugiau nei tris eurus.

Gal kas galėtų paaiškinti, kodėl valstybės švietimo sistema nesugeba aprūpinti moksleivių mokymo priemonėmis? Kodėl šiandien tėvai yra priversti mokėti ir už privalomą ugdymą, ir už papildomą popamokinį ugdymą, būrelius ir vaikų darželius?

Tačiau jeigu mama pasiryžta auginti ir auklėti vaikus namie, ji iš valdžios negauna nė sudilusio cento.

Tai apsukrių švietimo sistemos biurokratų viražai. Ką žada vyriausybės „profesionalai“ dar vakar patys buvę tos tariamai neefektyvios sistemos dalimi padaryti su aukštuoju mokslu ir universitetais, nesunkiai galima nuspėti.

Ir čia bandoma primesti „rinkos“ darbotvarkę, kuri vadovaujantis privačiais interesais aukštąjį mokslą paverstų preke ir įdiegtų vadybininkų kontrolę.

Romos sutarčių šešiasdešimtmečio proga Popiežius Pranciškus ragino Europos Sąjungos viršūnes atrasti „šeimos dvasią“: šeimoje visi skirtingi, tačiau visi kuria bendrus namus.

Popiežius klausia, ar šeima tebėra gera naujiena šiandieniniam pasauliui?

Šis klausimas yra tarsi kiekvienam iš mūsų.

paksas.lt

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));