skip to Main Content

Prašoma ištirti galimai nusikalstamą Antikorupcijos komisijos pirmininko  Vitalijaus Gailiaus veiklą

 

Seimo narys Artūras Skardžius kreipėsi į Seimo pirmininką Pranckietį, prašydamas atlikti  parlamentinį tyrimą ištirti Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko, FNTT generolo Vitalijaus Gailiaus veiklą.

 

Seimo narys Artūras Skardžius kreipėsi į Seimo pirmininką Pranckietį, prašydamas atlikti  parlamentinį tyrimą ištirti Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko, FNTT generolo Vitalijaus Gailiaus veiklą.

 

„Reaguodamas į dienraštyje „Lietuvos rytas“ 2018-02-27 straipsnyje „Kriminalistų klastotė turčių išrengė nuogai“ lntps://lietuvosdiena.lrvtas.lt/kriminalai/2018/02/27/news/kriminalistu- klastote-turciu-isrenge-nuogai-4891253 paskelbtą informaciją apie V. Gailiaus galimai padarytą nusikalstamą veiką bei 2018-03-18 gautą pil. Stasio Kaulinio skundą tuo pačiu klausimu, kreipiuosi į Lietuvos Respublikos Seimą prašydamas atlikti parlamentinį tyrimą dėl galimai padarytos Vitalijaus Gailiaus nusikalstamos veikos, pavedant šį tyrimą atlikti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui, kadangi Seimo Antikorupcijos komisijai vadovauja pats V. Gailius“, – teigia A.Skardžius.

 

LL jau rašė apie istoriją, kuri ryškiai raudona spalva nudažo garsiojo kovotojo su korupcija Vitalijaus Gailiaus veidą.

 

Vilniaus apygardos teisme pradėtas nagrinėti Pakruojo ūkininko Rimanto Pašakinsko 38 mln. Eurų ieškinys Kriminalinės policijos biurui (KPB), kurio buvęs vadovas Vitalijus Gailius televizijoje daug kalba apie „pareigūno garbę“, ir kažkodėl iki šiol užima Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas.

 

Ši istorija jau buvo aprašyta spaudoje – vienas stambiausių Lietuvos ūkininkų R.Pašakinskas, norėdamas įsigyti kelias žemės ūkio bendroves, įkeitė bankams visą savo turtą, ir prašė banko paskolos, kad įvyktų sandėris. Pardavėjai į sutartį įrašė sąlygą, kad sandėriui nepavykus, jiems atiteks visas įkeistas R.Pašakinsko turtas, ir bet kokiomis priemonėmis stengėsi šį sandorį sužlugdyti.

 

Čia jiems į pagalbą atėjo KPB ir jo viršininkas V.Gailius – jis pasirašė žinomai melagingą pranešimą, kad neva R.Pašakinskas turi ryšių su nusikaltėliais, ir šiaip yra blogietis. Tas KPB šefo V.Gailiaus pasirašytas dokumentas buvo išsiuntinėtas visiems bankams, ir bankai atsisakė kredituoti šį sandėrį, o sukčiai užvaldė 38 mln. Eurų vertės R.Pašakinsko turtą.

Ūkininkui prireikė šešių metų, kad įrodyti, kad V.Gailiaus pasirašyta pažyma yra melas, ir galimai užsakyta už kyšį. Per tą laiką suėjo senaties terminas teisti poliicjos pareigūnams už atvirą reketą ir melagingų pažymų rašymą – čia V.Gailiui atėjo į pagalbą Šiaulių apygardos prokuratūra, kuri sąmoningai daug metų slėpė nusikaltėlius, skaidė bylas į kelias, kad tik jiems pavyktų išvengti atsakomybės.

 

„Aš  tam V.Gailiui tiesiai į akis pasakiau, kad manau, kad jis tą pažymą parašė už kokios 50 tūkst. Eurų, – „Laisvam laikraščiui“ sakė R.Pašakinskas, – o V.Gailius tada sėdėjo visas raudonas“.

„Tam Viitalijui Gailiui matyt, ant tiek prezidentūros pavadėlis užtemptas, kad jis daro tai, ką jam liepia, kaip tas apsijuosęs diržu modžachedas, – komentavo Artūras Skardžius, – nes kitaip „MG Baltic“ reikalai ir Rimanto Pašakinsko reikalai, matyt pajudės. Nes aš net Seimo nariams išplatinau dokumentus, kuriuose aiškiai matosi V.Gailiaus parašas. Praeitą ketvirtadienį padariau pareiškimą, kad šis reikalas būtų ištirtas, nors Seimo pirmininkas dar nelabai rodo iniciatyvą. Tačiau aš manau, kad galbūt mūsų praktika tą dalyką padarys, nes ant tos pažymos, išsiuntinėtos bankams, yra aiškus V.Gailiaus parašas.

Tai Gailius sakys, kad jis nieko nežinodamas pasirašė?

– Kaip pasirašė neskaitęs? Taigi teismas aiškiai pasisakė, kad KPB apskritai neturėjo teisės tokios pažymos išplatinti. O jie padarė – išplatino KPB pažymą visiems bankams. O V.Gailius dabar sako, kad ten ne jo parašas ir pan. Tačiau kiek žinau, „valstiesčiai“ jau išeko, kuo pakeisti V.Gailių Antikorupcijos komisijos pirmininko poste, nes šis postas numatytas opozicijai. Kalba eina apie Sabatauską arba Andrikį“.

 

 

 

 

 

 

.

 

Beje, įdomu tai, kad Kriminalinės policijos biuras slėpė savo nusikaltimų pėdsakus – nerado net savo sukurpto rašto apie Pašakinską

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vitalijaus Gailiaus parašas ant suklastoto ir melagingo dokumento, lėmusio didelio turto užvaldymą sukčiavimo būdu. V.Gailius sako, kad jis tokio rašto nepasirašė, nors jis buvo išsiuntiėntas KPB vardu

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));