skip to Main Content

Povilo Urbšio vadovaujama Panevėžyje nugalėjusi antikorupcinė koalicija jau skęsta korupcijoje

 

Garsiojo kovotojo su korupcija Povilo Urbšio antikorupcinė koalicija, valdanti Panevėžį, jau skęsta korupcijoje. Beje, jie skęsta korupcijoje grubiai, nepaisydami jokių įstatymų, ne taip elegantiškai, kaip tai daro, pvz., Eligijaus Masiulio liberalai.

 

Paaiškėjo, kad P.Urbšio statytinis, Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas paskelbė, kad jo sūnus laimėjo 5000 eurų premiją, nes laimėjo vieną iš savivaldybės skelbtų konkursų.

 

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nurodė, kad R.Račkauskas supainiojo viešuosius ir privačius interesus, kai nenusišalino nuo sprendimų dėl kelių projektų, kuriuos rengė ir jo sūnus. 

VTEK pažymėjo, kad meras šiemet balandžio 28 dienos savivaldybės tarybos posėdyje nenusišalino nuo sprendimų, kuriais nuspręsta kreiptis dėl Europos Sąjungos paramos trims projektams įgyvendinti: Panevėžio Senvagės teritorijos kompleksiniam sutvarkymui, poeto Juozo Čerkeso- Besparnio sodybos bei Skaistakalnio parko ir jo prieigų sutvarkymui. 

Tyrimą dėl R.M.Račkausko VTEK pradėjo gavusi grupės Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narių pranešimą, kad meras nuo minėtų sprendimų nenusišalino, nors prie koncepcijos kūrimo prisidėjo mero sūnus, tiesiogiai susijęs su mažąja bendrija „Pupa – strateginė urbanistika“.

Nustatyta, kad mero sūnus prisidėjo prie architektūrinės idėjos kūrimo ir buvo vienas iš idėjos bendraautorių. 

„Pabrėžtina, kad konkurso laimėtojai buvo paskelbti likus porai dienų iki minėto tarybos posėdžio, be to R.M.Račkauskas VTEK posėdžio metu pripažino, kad jam buvo žinomas sūnaus dalyvavimas konkurse ir tai, kad koncepcija, prie kurios rengimo sūnus prisidėjo, paskelbta laimėjusia“, – nurodo VTEK. 

Meras gegužės pabaigoje BNS yra sakęs, jog sūnus buvo vienas iš projekto rengėjų, tačiau tai esą darė neatlygintinai, o vėlesniuose darbuose, t. y. rengiant techninį projektą niekaip nedalyvavo. 

 

Seimo narių R. Juknevičienės, R. Morkūnaitės-Mikulėnienės ir A. Anušausko pranešimas: „Dėl galimų pažeidimų vykdant viešuosius pirkimus Panevėžyje – kreipimasis į Viešųjų pirkimų tarnybą“

2017 m. spalio 4 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Rasa Juknevičienė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl galimų pažeidimų Panevėžyje vykdant viešuosius pirkimus.

Panevėžio savivaldybės surengtuose Senvagės, Skaistakalnio parko ir jame esančios poeto Juozo Čerkeso-Besparnio sodybos atnaujinimo projektų konkursuose paskelbus nugalėtoją, kilo įtarimų, kad mažoji bendrija „Pupa – strateginė urbanistika“ galėjo pažeisti įstatymus ir nesilaikyti sąžiningos konkurencijos principų, kadangi paslaugų pirkimui buvo skirta 80 tūkst. eurų, o nugalėtojas pasiūlė 79 tūkst. eurų.

„Susidaro įspūdis, kad nugalėtojas iš anksto buvo žinomas, dėl kainos buvo susitarta iš anksto, o kiek mažesnę kainą pasiūlę konkurentai buvo atmesti. Šiuo atveju būtina patikrinti, ar nugalėtojui skirtos lėšos už šią paslaugą apskritai atitinka rinkos kainą Lietuvoje. Žiniasklaidoje pasirodžiusiame straipsnyje rašoma, kad kitos architektų firmos šią paslaugą galėtų atlikti aštuonis kartus pigiau, nes esą tokios yra rinkos kainos. Todėl prašome Viešųjų pirkimų tarnybos atlikti tyrimą dėl minėtų pirkimų skaidrumo pašalinant iš konkurso mažesnę kainą pasiūliusius konkurentus, dėl paslaugų kainos atitikimo rinkos kainoms ir, ar yra sutartyje numatytas tinkamas įvykdytų darbų kontrolės mechanizmas“, – teigė R. Juknevičienė.

Primename, kad atrenkant geriausius architektūrinius pasiūlymus Panevėžio sutvarkymo darbams, Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas neseniai jau buvo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus, nes nenusišalino balsuojant dėl pasiūlymų, o juos buvo pateikęs ir mero sūnus. Taip pat šiuo metu Panevėžio savivaldybė pradeda įsisavinti 20 milijonų eurų pagal „Urban“ programą ir būtina iš karto užkirsti kelią galimiems pažeidimams, o tokių, kaip rodo VTEK sprendimas dėl mero, atsirado nuo pat pradžių.

 

Naująją 2015-2019 m. Panevėžio miesto savivaldybės tarybos valdančiąją „Koaliciją Panevėžiui“ sudaro P. Urbšio visuomeninis rinkimų komitetas „Kartu“, visuomeninis rinkimų komitetas „Mums svarbu“, Lietuvos socialdemokratų ir Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio miesto skyriai.

Po savivaldos rinkimų Panevėžio miesto tarybos (31 tarybos narys) mandatus pasidalino sekančiai:

Visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ – 8, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 6, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 4, Lietuvos socialdemokratų partija -4, Darbo partija –   3, Visuomeninis rinkimų komitetas „Mums svarbu“ – 2, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis -2, Gintaro Šileikio visuomeninis rinkimų komitetas – 2 mandatai.

Į tarybą pateko 8 Visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ atstovai  Rytis Mykolas Račkauskas, Darius Viržonis, Daumantas Simėnas, Vitalija Vasiliauskaitė, Loreta Masiliūnienė, Arūnas Balčiūnas, Birutė Valkūnienė ir Rimantas Ridikas.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų šešetukas (turėjo 9 vietas taryboje) išsidėstė sekančiai: Maurikijus Grėbliūnas, Algis Čeponis, Vitalijus Satkevičius, Vidmantas Baltramiejūnas, Petras Luomanas ir Valdas Staugaitis.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));