skip to Main Content

 

Gema Umbrasienė (nuotraukoje)

 

Žmonės, patarkite – kaip balsuoti raganai ? Kuri žino, kad miesto mokyklose ir darželiuose yra ,,…..Seni vamzdynai, kuriuos reikia keisti dėl avarijų tikimybės. Tualetų, dušų sienų dažai atšokę nuo drėgmės, grindų plytėlės ištrupėjusios, kai kurie vandens nubėgimo trapai užbetonuoti dėl vamzdžių nesandarumo. Susidėvėjęs vamzdynas, vietomis trūkęs, kuris kelia grėsmę pastato konstrukcijoms. Klozetai seno ‚turkiško“ tipo neatitinka higieninių – sanitarinių reikalavimų, yra surūdiję, restauruoti neįmanoma. Reikalingas karšto vandens tiekimo įvedimas į berniukų tualetą. Mokinių tualetai neatitinka higienos normų reikalavimų. Vamzdynai seni, surūdiję,dalis klozetų suskilę. Seni santechnikos prijungimo įrengimai, reikalinga dažyti sienas, lubas, keisti senas sienų bei grindų plyteles. Reikia įrengti tualetuose kabinas. Tualetai – prausyklos neremontuoti 50 metų: plytelės byra, senos kriauklės, maišytuvai. Vamzdynai neremontuoti 50 metų. Po įstaigos išorės renovacijos II-ojo aukšto prausyklose ir tualetuose ėmė trūkinėti lubos ir sienos, byrėti tinkas. San. mazgų remontas neekonomiškas, nes įrengimai seni, nėra detalių, susidėvėję. Visose grupėse esantys klozetų bakeliai yra seni, ties sujungimais leidžia vandenį, labai dažnai reikia juos remontuoti. Įvyko kelios rimtos avarijos, dėl kurių buvo užlietos patalpos, patirta materialinių nuostolių. Ventiliacijos vamzdžiai ir jų jungiamosios detalės surūdiję ir nesandarios. Surūdiję plieninių sklendžių flanšai. Fekalijų kanalizacijos vamzdžiai rūsyje sumontuoti pririšant juos viela, jie išjudinti, per sujungimus prateka fekalijos. Kanalizacijos vamzdžių pravedimo per perdangą vietos neužsandarintos. ….“ Ir taip toliau. Čia tik maža dalelė problemų. Ar nebus tai vaikų ir šeimų supriešinimas ? Kokią žinią siųs šie du tualetai ? Kaip atrinksime mokyklą šiam inovatyvumo protrūkiui – pagal akademinius pasiekimus ar rinkiminę apygardą ? Bus vedamos ekskursijos ar kaip ?

 

Savivaldybės administracija prašo Tarybos leisti dalyvauti „Inovatyvūs mokyklų tualetai“ projekte

2018-03-26

 

Šį ketvirtadienį Panevėžio Savivaldybės Tarybos bus prašoma pritarti dalyvavimui projekte „Inovatyvūs mokyklų tualetai“ partnerio teisėmis.

 

Pagal 2014-2020 m. Europos sąjungos teritorinio vystymo ir bendradarbiavimo programą „Interreg BSR“ paskelbtas trečiasis kvietimas teikti projektų paraiškas. Programos tikslas – sustiprinti Baltijos jūros regioną skatinant naujus problemų sprendimų būdus teikiant pilotinius projektus. Pagal pirmąjį šios programos prioritetą „Naujovių diegimo galimybės“ Vesthimmerland savivaldybė (Danija, vedantysis partneris) planuoja teikti projekto „Inovatyvūs mokyklų tualetai“ (toliau – Projektas) paraišką. Planuojami projekto partneriai Panevėžio miesto savivaldybė, Lietuva; Rezekne savivaldybė, Latvija; Mark savivaldybė, Švedija; Gorzow miesto savivaldybė, Lenkija; Šiaulių verslo inkubatorius, Lietuva; Bunker 43, privati kompanija, Danija; Skiltefabrikken, privati kompanija, Danija; Waterless, privati kompanija, Danija; Dataprocess, privati kompanija, Danija; Vilniaus Universitetas, Lietuva; Tartu universitetas, Estija; Šiaurės Danijos universitetas, Danija.

 

 

 

Kaip teigia projekto autoriai: – “Vis daugiau mokinių yra nepatenkinti senomis ir prastomis mokyklų tualetų sąlygomis, pvz. 41 proc. mokinių Lietuvoje, 25 proc. Danijoje, 45 proc. Latvijoje, 44 proc. Estijoje vengia naudotis mokyklose esančiais tualetais visą dieną dėl jų prastos būklės. Nėjimas į tualetą visą dieną mokiniams sukelia įvairias žarnyno ligas, o nieko nevalgymas (kad „išvengti tualeto“) sukelia virškinimo trakto problemas jau jauname amžiuje.“

 

Siekiant sumažinti sveikatos problemų turinčių mokinių skaičių dėl prastos tualetų kokybės, projekto metu planuojama atlikti mokslinius tyrimus, stebėjimus, analizę bei pasirinktoje vienoje mokykloje įrengti modernų tualetą.

 

Sėkmės atveju Panevėžio miesto savivaldybė kartu su projekto partneriais įgyvendintų pilotinį projektą ir įrengtų du naujoviškus tualetus (vieną mergaičių, vieną berniukų) vienoje iš Panevėžio mokyklų. Pagal programos pirmąjį prioritetą maksimali galima projekto vertė: 3 000 000 EUR.

 

Projekto finansavimas Baltijos šalims: 85 proc. ES lėšos, 7.5 proc. valstybės lėšos, 7.5 proc. savivaldybės lėšos. Preliminari Panevėžio miesto savivaldybės kaip partnerio lėšų dalis apie 50 000 EUR. Preliminarus prisidėjimas: 7,5 proc. nuo planuojamo biudžeto 3750 EUR.

 

„Povilo Urbšio koalicija“ sukurtas „kortų namelis“

Gema Umbrasienė itin skeptiška apie legendiniu kovotoju su korupcija prisistatančio Povilo Urtbšio koaliciją:

Mat Povilas Urbšys, deklaruojantis, kad jam gėda pakeliui su Ramūnu Karbauskiu, iš tiesų dirba jo naudai

 

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/komentarai/birute-davidonyte-kaip-isgelbeti-eilini-ramuna-500-945514

„Nieko naujo. ,,Kortų namelis“ buvo pradėtas statyti 2015 metais Panevėžyje. Iš tų pačių dvigubų kortų. Meluojant ir šmeižiant pašalinti tuomečius stiprius valstiečius, pamėginti juos supjudyti tarpusavyje, liepiant atsiriboti vieniems nuo kitų – dvigubi pakluso, stiprūs – ne, kas sukėlė dar didesnį pyktį, ateiti į LVŽS apygardas, sąrašus ir rinkiminius pinigus, o tada pradėti nuosekliai rūpintis savo įvaizdžiu – manau, toks buvo P.Urbšio planas. Pusiau pavykęs, beje. Panašu, šį kartą bus peržaidęs pats save. Mato jau visi : ,,dar vienas valstietiško „Kortų namelio“ scenarijaus personažas – Povilas Urbšys. Žmogus, kuris puikiai sužaidė dvigubą žaidimą. P.Urbšys garsiai žurnalistams pareiškė, jog Seimui nepatvirtinus AgroKomisijos jis trauksis iš „valstiečių“ frakcijos, nes dvigubų standartų taikyti negalima. Gal ir geras planas: P.Urbšys pagrasina išeiti, R.Karbauskis persigalvoja ir tyrimą palaiko. Nedaug trūko, kad toks įspūdis ir būtų sudarytas viešojoje erdvėje.“ Manau, dar ilgai visaip vyniosis, bet LVŽS finansinių galimybių artėjančiuose rinkimuose jis nepaleis, na, nebent flirtas su N.Puteikiu ir jo Centro partijos flirtas su A.Guoga pavyktų. Na, nebent susitaikytų su B.Mateliu ir šis kartu pas TS-LKD nusivestų. Na, nebent R.Karbauskis išvarytų ir tada savo politinę karjerą nukreiptų į Panevėžio miesto mero rinkimus. Bet gal nelinkėkim to vieni kitiems. 

Nuotraukose. P.Urbšys 2015 m. LVŽS taryboje ,,įkvepia“ Panevėžio LVŽS skyriaus sunaikinimą. 2016 m. rinkiminė kampanija Panevėžio bendruomenių rūmuose. 2016 m. rinkiminė kampanija ,,Panevėžio ryte“ ( buvęs redaktorius B.Matelis).

 

 

Panevėžio miesto Tarybai kitą savaitę bus siūloma leisti pradėti rengti ,,Panevėžio miesto išorinės vaizdinės reklamos specialiųjį planą“, o rengimo paslauga jau nupirkta. Klausiu – tai jeigu neleis, kas bus ? Sako – tada parengsim kokį kitą, nes nupirkom įkainį. Kur jau čia ragana nesusidomės. Kadangi dalyvavęs Miesto ūkio komiteto posėdyje atsinaujinančio miesto dukart atsinaujinusios valdžios jaunosios kartos atstovas administracijos direktoriaus pavaduotojas T.Jukna žaibiškai uždraudė pavaldinei aiškinti apie šį pirkimą, pasidomėjau pati. Spoksau į CVPP. Tai va, turim reikalų su architektūrinių paslaugų pirkimu. Savivaldybė suorganizavo Kompleksinio teritorijų planavimo dokumentų rengimo, keitimo ir koregavimo paslaugų pirkimo konkursą, kurio vertė 100 000 eur. Pirkimą išskaidė į dvi dalis : I-oji – 105 detalieji, II-oji 3 specialieji. Pirmosios dalies pirkimo procedūra nutraukta, dėl antrosios sudaryta sutartis su UAB Atamis, vertė tie patys 100 000 eur. Na, tiesos dėlei, dar galimas 70 proc. nukrypimas į abi puses. Bet kaip su tuo įkainiu čia ? Ir kodėl sutartis 36 mėn., jeigu iki kadencijos pabaigos tik 11-a ? Net Eidrigevičiaus centro projekto ir jo priežiūros trukmė 56 mėn. labiau suprantama, nors ir nelabai, nes žadama kad tuoj tuoj bus. Paprašiau konsultacijos VPT ir jeigu pasakys, kad viskas čia gerai, tai tik eilinį kartą pasakysiu – meskim šiukšlių dėžėn tą Viešųjų pirkimų įstatymą. Nebebranginkime pirkimų ir nebeterorizuokime jų dalyvių.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));