skip to Main Content

Policija pagauta naudojanti su Rusijos FSB susijusią programinę įrangą:  Pernavas trauktis neketina

Kristina Sulikienė

Be viešųjų pirkimų skandalo, ir po to sekusio Pernavo grasinimo Vilytei teismais, jeigu ji ir toliau sąžiningai atliks savo pareigas ir informuos pažeidėjo – Policijos departamento – vadovą liautis pažeidinėti Viešųjų pirkimų įstatymą, šiandien paaiškėjo dar viena pikantiška ir labai jau iškalbinga aplinkybė.

Ogi Lietuvos Policijos departamentas ne veltui važinėjo į Rusiją komandiruočių po garsiojo Garliavos šturmo 2012 05 17 (teko atstovauti šturmo nukentėjusių – neva pažeidėjų bylose, tai Požėla ateidavo net su segtuvu su užrašu „Rusijos prokuratūra“; dalis policininkų – liudininkų ištisai negalėdavo dalyvauti teismų procese dėl komandiruotės tai į Baltarusiją, tai į Rusiją…) – tiek prisivažinėjo, jog nusipirko ir buhalterinę apskaitos programą iš Rusijos įmonės, kuri susijusi su Rusijos saugumu arba FSB.

Taigi visos tos ar Klonio patvorio – gaujos bylos, ar galiausiai „antivalstybininkų“ bylos, kurios klaikiai suklastojus kaltinimus, šiaip ne taip perduotos į teismus, ar galiausiai „Ievutės“ tyrimas, prisiperkant naujų automobilių – maskuoja Lietuvos Policijos departamento galimą bendradarbiavimą su Rusijos FSB arba Seimo pripažintos priešiškos Lietuvai valstybės specialiosiomis tarnybomis.

O čia jau Linui Pernavui grasinimai Seimui nepadės: šiandien Seimo nariai pranešė, jog tokia galimai antivalstybinė veikla bus tiriama, nes jau ir Ukrainos saugumas pranešė, jog firma, iš kurios PD pirko buhalterinės apskaitos programą, tiesiogiai susijusi su Rusijos  FSB, ir greičiausiai per savo programėles diegia šnipinėjimą.

Ajajai Pernavai… Kovo 10 dieną prisikalbėjo: „Laisvės karta – degradai; laisvė nieko gero neatnešė“.

Beje, kas čia iš minimų yra tikras degradas – ar tas, kuris gimė po Nepriklausomybės, ar tas, kuris po tos Nepriklausomybės sąmoningai bendradarbiauja su trečiosios šalies saugumo tarnybomis, perka jai prieinamas programines įrangas, o vėliau, kad niekas neįtartų, prikelia Lietuvos patriotams „antivalstybinių bylų“. 

Vagie, kepurė dega, ir dar : kas pirmas sako – tas pats ant savęs ir pasisako.

Rytoj Klonio šturmo 5 metinės, nenustebsiu, jog Seimas pagaliau pradės tyrimą, su kurios valstybės slaptosiomis tarnybomis jis vykdytas. Juk „kaukės“ nekalbėjo jokia kalba. 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));