skip to Main Content

Pirmalaikių rinkimų traukinys Šiauliuose pristabdytas

 

Pastaruoju metu itin daug diskutuojama dėl Šiauliams gresiančių išankstinių rinkimų. Šiauliams tikrai nereikia tokio sukrėtimo, kuris toliau augintų priešpriešą ir sustabdytų miesto vystymąsi. Kiek tik leidžia galimybės, imuosi veiksmų, kurie gali padėti išvengti tiesioginio valdymo ir naujų rinkimų.

 

Vienas tokių, mano galva, neišvengiamų veiksmų – sudaryta taikos sutartis, kurios pagrindu teismas į pareigas grąžino mero pavaduotoją Domą Griškevičių. Sprendimas dėl taikos sutarties priimtas nebelikus kitos išeities. Noriu pažymėti, kad tiek Domas Griškevičius, tiek Eduardas Bivainis buvo atleisti galimai pažeidžiant įstatymą. Apie tai Tarybos posėdyje perspėjo ir Savivaldybės teisininkė. Kaip Tarybos posėdyje informavo Vyriausybės atstovė, nauji kandidatai turėtų būti tvirtinami vadovaujantis Šiaulių miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamentu. Ta pati nuostata galioja ir atleidžiant mero pavaduotojus ir administracijos direktorių, o tokios nuostatos tuomet Reglamente nebuvo. Po ilgų diskusijų Savivaldybės tarybos reglamento nauja redakcija priimta tik vasario 10 dieną. Turėjome galimybę Reglamentą patvirtinti anksčiau, tačiau Tarybos dauguma blokavo keletą posėdžių. Laiku tvarkingai pateikus naujus kandidatus, tokios taikos sutarties net nebūtų reikėję.

 

Pažvelgus į miesto situaciją iš šalies, galima susidaryti įspūdį, kad pirmalaikius rinkimus savo veiksmais labiau provokuoja dauguma pasiskelbę Šiaulių miesto savivaldybės tarybos politikai. Jie tik imitavo derybas, kurios realiai nevyko. Dabar matau, kad derybas greičiausiai reikėjo vesti ne su frakcijų seniūnais, o su visais Tarybos nariais. Kodėl taip sakau? Akivaizdu, kad Tarybos nariai galėjo gauti klaidingą informaciją apie derybų eigą. Pasimokęs iš klaidų, dažną informaciją dabar siunčiu visiems Tarybos nariams.

 

Tiksint pirmalaikių rinkimų laikrodžiui, atkakliai nebuvo siūloma kandidatų į mero pavaduotojo postą.

 

Justinas Sartauskas teigė, kad meras turi pasirinkti administracijos direktorių  iš daugumos pasiūlytų kandidatų, tačiau tie kandidatai jau tada buvo patys atsisakę pretenduoti į pareigas.

 

Visiškai sutinku su Seimo nario Valerijaus Simuliko nuomone, kad negalima remtis diktatūros elementais, būtina tartis ir derėtis. Kartais tikrai diktatūriškai atrodo spaudimas tvirtinti kandidatą, kuris buvo pateiktas … praėjus 4 dienom po Tarybos posėdžio. Be to, šiam kandidatui – Justinui Sartauskui iki šiol nedavė pritarimo partijos skyrius.

 

Nepaisant to, raštu kreipiausi į LSDP visų lygių vadovybę kviesdamas stabilizuoti politinę situaciją.   

 

Manau, kad Seimo narys Valerijus Simulikas naujajai daugumai tikrai yra autoritetas, todėl raginu naudotis jo patarimu ir teikti alternatyvias kandidatūras. To paties esu prašęs ne kartą, taip pat ir raštu.

 

Ir šiandien visiems Tarybos nariams elektroniniu paštu dar kartą yra pristatytas potencialus kandidatas į administracijos vadovus – Antanas Bartulis, buvęs AB „Dolomitas“ vadovas. Tikiuosi, kad dauguma įvertins šio vadovo kompetenciją ir pateiks jį kaip dar vieną galimą kandidatą. Neabejoju, kad po šitokio veiksmo problema galėtų būti išspęsta.

 

Tik derybų, o ne grubaus, neteisėto spaudimo būdu (pvz., siūlymas naikinti Tarybos ir mero sekretoriatą) galime pasiekti optimaliausio rezultato Šiauliams. Kviečiu racionaliam darbui!

 

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MINDAUGAS BILIUS, ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖ

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));