skip to Main Content

 

Vytautas Sirvydis

 

„G. Landsbergis, be nuostatų nesiderėti su socialdemokratais ir į galimą koaliciją įtraukti liberalus, taip pat įtraukė prašymą, kad galimą sutartį pasirašantys partijų lyderiai privalo praeiti Valstybės saugumo departamento (VSD) patikrinimą“.

Netgi ir absurdo kankinamoje modernybėje tai naujiena, negalinti nesulaukti reakcijos: permainų šauklys šaukiasi VSD, idant specialioji tarnyba imtųsi formuoti demokratinius institutus. Kažkas panašaus matyta nebent smetonmečiu ar sovietmečiu, kuomet demokratiniai institutai, tarsi dar išlaikę šiokius tokius formos bruožus, turinio prasme buvo pildomi specialiųjų tarnybų filtrus praėjusiais ir sistemai itin lojaliais asmenimis. Čia jau net nebegelbsti Poligrafas Poligrafovičius, matytas Gailiaus-Giržado istorijoje – jungiamas tiesioginis specialiųjų tarnybų resursas. Įdomu, ar toks šauksmas tyruose sulauks nors šiokio tokio mass-media dėmesio, ar tais atvejais, kada taip šūkaloja patriotizmo monopolį pasigviešusios politinės jėgos lyderis, „vsio zakonno“? Attn: Kastytis Braziulis

 

Aurimas Drižius

Kaip žinia, VSD vadovai gavo milijonus dolerių kyšių iš JAV Centrinės žvalgybos valdybos už tai, kad amerikiečiai galėtų netrukdomi Lietuvoje kankinti įtariamus arabų pasipriešinimo dalyvius. Tai savo ataskaitoje konstatavo JAV Senato žvalgybos komitetas, Lietuvą įvardindamas kaip „viloletine“ šalį.

Kaliniai be jokio teismo sprendimo buvo gabenami į Lietuvą, ir čia kankinami, siekiant išgauti Al Quaida paslaptis. Vienas buvo nukanikintas vos ne iki mirties, ir amerikiečiai norėjo jį gabenti į ligoninę, tačiau sumojo, kad ligoninėje gydytojai ims klausinėti, kas taip nukankino šį žmogų.

Nė vienas VSD vadovas už šį valstybės išdavimą nebuvo patrauktas atsakomybėn, jie iki šiol rūpinasi „nacionaliniu saugumu“.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));