skip to Main Content

Pergalę švenčia Lietuvos elito nemėgstamas Donaldas Trampas?

JAV prezidento rinkimus laimi Respublikonų partijos kandidatas

Svarbiuose JAV prezidentuose rinkimuose pergalę švenčia Donaldas Trampas ir jo komanda. Nors pagal socialines apklausas pirmavo jo konkurentė Hilari Klinton( pagal skirtingas apklausas persvara nuo 1 iki 7 procentų), bet rinkimų realybė kitokia. Paskutinė priešrinkiminė savaitė buvo itin aktyvi, kandidatai lankėsi daugelyje vietų, aktyviai veikė ir abiejų kandidatų palaikymo komandos, vyko didžiulio masto agitacijos kampanija.

D.Trampas laimėjo Floridos, Mičigano, Pensilvanijos, Šiaurės Karolinos, Ohajo valstijose. Taip pat šis politikas laimėjo Ajovos, Džordžijos, Niu Hempšyro, Teksaso valstijose,  ir dar daugelyje kitų JAV valstijų. H. Klinton laimėjo Kolorado, Virdžinijos, Merilando valstijose, ir dar kai kuriose JAV valstijose. 

JAV laukia dideli pokyčiai

Ši D.Trampo pergalė reiškia tai, kad JAV laukia dideli pokyčiai. D.Trampas atstovauja jėgas, kurios pasisako  pirmiausia už vidinių šalies problemų sprendimą, laikosi gan skeptiško požiūrio į NATO, remia tokias idėjas-kaip vykdyti planingą JAV karinių bazių mažinimą įvairiose pasaulio vietose. 

Skelbiama, jog reaguojant į D.Trampo pergalę regimi dideli pokyčiai pasaulinėje finansų rinkoje. Pastebime ryškūs kritimai akcijų biržose-,,Nikkei” indeksas krito 5,3 procento, ,,Heang Seang”-2,77 procento , JAV dolerio kursas smuko 3 procentais, o Meksikos peso kursas, lyginant su doleriu, krito net 10 procentu. O štai aukso kaina pakilo 3 procentais,  manoma, kad aukso kaina kils ir  toliau. 

Girdėsime lietuviško ,,elito” dejones?

Kaip į pokyčius reaguos H.Klinton rėmęs Lietuvos elitas? Jau dabar girdisi elito atstovų dejonės. Ž.Pavilionis (šis dabar pradėjo skleisti  pasakėles, jog D.Trampas greit susikirs su V.Putinu), A.Anušauskas ir kiti karingi NATO šalininkai rėmė H.Klinton, kuri laikėsi kategoriško kurso, jog JAV turi būti ,,pasaulinis žandaras”, Hilari ir jos aplinka atvirai džaugėsi, kai buvo nužudytas  M. Kadafis. Kriminalizuotas Lietuvos elitas aišku yra pasirengęs valandai X, kai baigsis jų klestėjimo metas. Jie užsienio bankuose turi pasirengę didžiules pinigų atsargas, prisipirkę namų įvairiose Europos vietose, Jungtinėse Amerikos Valstijose , ir egzotiškose salose-kaip Seišelių salose,  Maldyvuose.  O kol kas galėsime paklausyti mūsų elito dejonių apie ,,blogajį”  D. Trampą, ir ,,skriaudžiamą” Hilari.

Giedrius Grabauskas

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));