skip to Main Content

Kristina Sulikienė

Dėl pedofilijos „nebuvimo“, „išteisinant“ niekada nenuteistą Andrių Ūsą: nauja žurnalistų persekiojimo banga

Teisėsaugai jau nebeužtenka persekioti bet ką, kas tik kada nors įžengė į Klonio gatvę, tarsi Teleičių kaimas būtų gamtos rezervatas, ir ten eiti negalima buvo.

Dabar jau šaukiamas liudyti apie savo neva galimai nusikalstamą veiką specialiuoju liudytoju Juozas Ivanauskas, nes jis vykdė žurnalistinę veiklą. Ir todėl esą galėjo padaryti nusikaltimą.

Labai sunkių nusikaltimų (žurnalistika, matote, jau priskirta prie labai sunkių nusikaltimų) skyriaus tyrėja Vaida Gasiūnaitė-Marcinkevičienė savo šaukime Juozui Ivanauskui, kaip jis pats paviešino laikraštyje, nurodo, jog ji nežino, ar tai jo straipsniai: visur yra prierašai „gal jūsų?“ arba „gal papildytas?“.

Tačiau nepaisant to, jog ji nežino, kieno tai straipsniai, tyrėja puikiai žino, jog žurnalistika – tai sunki nusikalstama veika.

Nors Lietuvos Aukščiausiasis teismas 2015 10 01 išlpėstinės teisėjų kolegijos nutartimi dekriminalizavo žurnalistiką ir priskyrė ją ne prie nusikalstamų veikų, akivaizdu, jog aktualiausia teismų praktika Kauno nepasiekė.

Tiesa, žurnalistika niekada ir nebuvo nusikaltimas, tiesiog teisėsauga ir teismai susigalvojo, jog taip yra, ir viskas. Nors be įstatymo nėra ir bausmės, teismai nuteisę labai daug kartų „Laisvo laikraščio“ redaktorių Aurimą Drižių, netgi nurodydami, kaip ir kada ir ką rašyti, o ko nerašyti.

Demokratinėje Lietuvoje, XXI amžiuje.

Truputį reikėtų pasisakyti dėl pačios pedofilijos neva nebuvimo, nes esą po mirties Ūsas buvo reabilituotas.

Ta byla, kuri vyko, iš viso negalėjo vykti, nes Lietuvos Baudžiamojo proceso kodekse nenumatytas mirusiojo reabilitavimas, jeigu jis nebuvo nuteistas.

Proceso, klausydama kažkokių labai gerų patarėjų, reikalavo Neringa Venckienė. Dabar, jai pabėgus, visi moka šito neteisėto proceso kainą.

Pirmas kovos būdas, panaikinti tariamą Ūso reabilitaciją, yra atnaujinti pedofilijos bylą, kurioje prokuroras Motiejūnas tyčiojosi iš kito prokuroro darbo, jo surašyto kaltinamojo akto, ir elgėsi kaip mirusiojo advokatas. (Kaip matote, tarsi niekada neklystanti N.Venckienė labai klydo, prašydama tęsti bylą, neįvertinusi, jog sisteminis teisėjas tiesiog įžūliai nepaisys bylos įrodymų).

Byla privalo būti nutraukta, kaltinamajm mirus. Ir šioje vietoje be jokių ten išvedžiojimų, ir ne Keršio ir Kuprevičiaus apklausinėjimų turi būti padėtas taškas.

Prašymą atnaujinti bylą taip išeina, niekas negali rašyti, nes mergaitės atstovė rūpinosi visą laiką, kad tiesa nepaaiškėtų, jai net byla buvo iškelta už poveikį nukentėjusiajai, tačiau galėtų parašyti pats prokuroras Šileikis, iš kurio bylos išsityčiojo Motiejūnas, arba galėtų kreiptis visuomenininkų grupė į laikinąjį generalinį prokurorą, kad dėl viešojo intereso būtų atnaujinta byla ir nutraukta, nes įstatymas nenumato reabilitacijos, jeigu asmuo niekada nebuvo nuteistas.

Tada būtų panaikinti Audriaus Cinino išvedžiojimai, kai jis neapklausęs nieko nustatė, jog pedofilijos iš viso nebuvo. Išvedžiojo sprendime, nesant BPK tokios nuostatos, jog galima reabiliuoti kaltinamąjį. 

 

Ir liktų pagrindiniu dokumentu – kaltinamasis aktas, kuriame aiškiai parašyta, jog nėra jokių abejonių, jog nusikalstama veika buvo padaryta, yra surinkta pakankamai duomenų, todėl byla perduodama teismui. Nutraukus bylą, šis dokumentas ir būtų galutinis ir neskundžiamas įrodymas.

Dabar Audriaus Cinino veiksmai, kai jis nesant įstatymo, susigalvoja reabilitaciją, ir netgi nustato,jog kaltinamasis iš viso nekaltas – ir sukuria tas situacijas, jog paskui atbuline tvarka persekiojami visi, kas tik palaikė mažają nukentėjusiąją, kuri liudijo, jog kaltinamojo lytinis organas turi dėmę. Nepaisant šito liudijimo, teisiama tą pačią dėmę mačiusi gydytoja.

Visiems prisivaideno, o Cininas žino geriau.

Dar juk buvo triusikų byla.

Buvo ir užpuolimo 2012  03 23 byla, kai buvo teisiami nukentėję asmenys. Ne tie, kurie daužėsi ir mušėsi buvo nuteisti, bet tie, kuriuos puolė. Audronei Skučienei buvo gerai tvota į dantis jos sesers virtuvėje, kur be sankcijos įsilaužę kaukėti neaišku kas, ir ji tapo nuteistąja, o ne nukentėjusiąja. 

Dabar dar teisiami mergaitės seneliai.

O galiausiai jau ir žurnalistai, kodėl jie darė interviu su teisėja, Seimo nare, Neringa Venckiene.

Primenu Kauno atskirajai teisėsaugai, jog už žiniasklaidos priemonių persekiojimą demokratinėje valstybėje numatyta atsakomybė. Kadangi ir tyrėjai gali atsakyti baudžiamąja tvarka dėl įgaliojimų viršijimo, tai greičiauiai kreipusis „Laisvo laikraščio“ žurnalistams į tarptautinį teismą, šitie visi perekiotojai gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, mažiausiai – prarasti darbus.

Tai ne žurnalistai gali būti nuteisti, o jūs, kurie persekiojate laisvą žodį.

Jeigu milicijos mokykloje to nemokė, prašome eiti mokytis į teisės studijas.

Gal ko nors išmoksite.

Tai ne pirma byla prieš žurnalistus, kurie gilinosi į pedofilų klano nusikaltimus.

2010 metais buvo pradėta persekioti Giedrė Gorienė. Nuo 2012 m. – aš, šių eilučių autorė. Iki dabar Kauno teisėsauga vis sugalvoja kokią nors bylą – bylelę. Visur – už žiniasklaidos veiklą. Kitokių „nusikaltimų“ man nesugeba „prikabinti“. 2012 m. buvo L.Stankūnaitės pareiškimas, kad ją seku ir viešinu jos asmeninio gyvenimo detales (taip buvo traktuojama žurnalistinė veikla), o policininkų grupė kreipėsi dėl to, kad atseit aš juos diskriminuoju kaip socialinę grupę (kai kviečiau žmones atvykti į Klonio gatvę stebėti neteisėtų veiksmų.) Mano straipsnis- atviras laiškas – buvo suklastotas. Pagal suklastotą tekstą pradėtas ikiteisminis tyrimas, aš buvau apklausinėjama kaip „spec. Liudytoja“. Tyrėja prašė man surasti savo tekste vietas, pati žiūrėjo į kitą tekstą. Advokatas Anatolijis Novikovas kone rėkti pradėjo ant tyrėjos, ką ji išsidirbinėja, ką ji tiria? Prokurorė Leontjeva – prokuroro Motiejūno pavaldinė. Motiejūnas atsisakė jai iškelti baudžiamąją bylą dėl įrodymų tyrimo pradžiai suklastojimo. Kas buvo akivaizdžiai atlikta. Šiuo metu man grasina dvi labai garbios žurnalistės, kad aš jas neva šmeižiu, todėl jos mane duos į teismą. Vienai pasiūliau perleisti „Raudonąją Dalią“, kitai, su kuria vykome į tą pačią etnomuzikos ekspediciją, nieko nepasiūliau, nes žmogui akivaizdžiai užslopo atmintis.

Aurimas Drižius buvo persekiojamas visą laiką. Ir visą laiką dėl vieno labai garbaus asmens šmeižimo. Tas labai garbus asmuo Alvydas Sadeckas, man atstovaujant Giedrę Gorienę 2012 m., atsiėmė ieškinį, kai pareikalavau VRM archyvo duomenų apie tarnybines nuobaudas. 

Jis visą laiką neigė, jog buvo atvejis su nepilnamete milicijos agente. Tačiau tas atvejis jam kainavo tarnybinę vietą, ir jis buvo pažemintas pareigose. Atmintis silpnėja. Tačiau archyvams niekada ta atmintis neslopsta.

A.Drižius persekiotas ir už Leščiukaičio, operatyvininko, infilruoto į kontrabandos mafiją, parodymus. Nukentėjęs – tas pats Alvydas Sadeckas. Kuris, kad galimai išvengtų senaties, padavė į teismą ne Leščiukaitį, o Aurimą Drižių. Šiuo metu dėl šios bylos atnaujinimo surašytas prašymas, ir paduotas Lietuvos Aukščiausiajam teismui.

Dabar ir Juozui Ivanauskui atėjo eilė. Juozas Ivanauskas, beje, 2012 m. po Seimo rinkimų, matyt, atsidėkojant už reklamą laikraštyje, buvo tąsomas po teismą Seimo nario V. Vasiliausko, dėl interviu su Stanislovu Stulpinu. Byla vyko net po S.Stulpino mirties. Tą kartą žurnalistas Juozas Ivanauskas buvo išteisintas,  nes Seimo narys Arvydas Anušauskas, slaptųjų archytų tyrėjas, atskleidė, jog „Tėviškė“ buvo KGB priedangos organizacija.

 

Policijos šaukimas už žurnalistinę veiklą:

Juozas Gabrielius <juozui.i@gmail.com>

11:36 (prieš 5 valandas)

 
skirta Aurimas
 
 
 
 
 

Laba diena, siunčiu Jums pagal pareiškimą straipsnių pavadinimus, pagal kuriuos vyks Jūsų apklausa.

1.       2010-11-23 – laisvaslaikrastis.lt, Juozas Ivanauskas – ,,N.Venckienė: ,,Kol dar galiu, bandau priešintis visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis“

2.       2011-03-04 – laisvaslaikrastis.lt, autorius nenurodytas – ,,Neringa Venckienė: ,,Drąsiaus viltis – išgelbėti mergaitę“ – gal Jūsų?

3.       2011-04-25 –  laisvaslaikrastis.lt, autorius nenurodytas – ,,Neringa Venckienė:,,Dėl to jie ir tampo dabar mane, kad supuvusi sistema negriūtų!..” – gal Jūsų?

4.       2011-07-17 – demokratija.eu, Juozas Ivanauskas – ,,Teisėja Neringa Venckienė: ,,Ką galėjau dėl mažametės brolio mergaitės padaryti, tą padariau. Kiek galėsiu, tiek dar kovosiu!..

5.       2011-07-19 –  laisvaslaikrastis.lt, autorius nenurodytas – ,,Neringa Venckienė: ,,Ką galėjau dėl mažametės brolio mergaitės padaryti, tą padariau. Kiek galėsiu, tiek dar kovosiu!..“ – gal čia papildytas?

6.       2010-06-05-11 (nesuprantama data nurodyta) Laisvas laikraštis Nr. 22 (288), Juozas Ivanauskas – ,,Vytautas Bakas: ,,Vilkinamos Kauno pedofilijos bylos išprovokuotą D.Kedžio tragediją suvokiu, kaip kiekvieno Lietuvos piliečio nelaimę, o kartu ir visos teisinės sąrangos griūtį!..“

7.       2010-07-28 – demokratija.eu, Juozas Ivanauskas – ,,Teisėja Neringa Venckienė: ,,Nejau dabar, žinant, kad mažametė Drąsiau dukrelė – pedofilų išprievartauta, o mano brolis nužudytas, aš turiu tylėti?!..“

8.       2010-09-02 – ekspertai.eu, Juozas Ivanauskas – ,,Neringa Venckienė: ,,Iš neteisės neatsiras teisė“

9.       2010-11-23 – ekspertai.eu, Juozas Ivanauskas – ,,N.Venckienė: ,,Kol dar galiu, bandau priešintis visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis“

10.   2011-03-03 – drąsiauskelias.lt, Juozas Ivanauskas – ,,Neringa Venckienė: ,,Ar iš tikrųjų Teisėjų garbės teismui svarbu teisingumas?“

11.   2011-03-14 – laisvaslaikrastis.lt, autorius nenurodytas – ,,N.Venckienė: ,,Šį kartą tie iškrypėliai taip suklydo, pateikę ant mūsų, kad net neįsivaizduoja kokią didelę klaidą jie padarė!..“ – gal Jūsų?

 

 

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato

Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos

3-iojo skyriaus vyresnioji tyrėja

Vaida Gasiūnaitė-Marcinkevičienė

Tel. Nr.: 8-37 303 695, el. p. vaida.marcinkeviciene@policija.lt

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));