skip to Main Content

Buvęs ministras Uliukajevas nuteistas 8 griežto režimo kolonijos metams © Sputnik/ Михаил Воскресенский

RUSIJOJE

Rusijos teismas nuteisė buvusį ministrą už didelio kyšio paėmimą, be to jis turės sumokėti beveik dvejų milijonų eurų baudą

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Buvęs Rusijos ekonomikos plėtros ministras Alksejus Uliukajevas pripažintas katu paėmęs kyšį, praneša RIA Novosti su nuoroda į Maskvos teismo nuosprendį.

 

Buvęs ministras pripažintas kaltu tuo, kad paėmė iš „Rosneft“ vadovo Igoriaus Sečino 2 milijonų JAV dolerių vertės kyšį už tarpininkavimą sandoriuje dėl „Rosneft“ ketinimo įsigyti „Bašneft“ palankisnėmis sąlygomis.

 

„Uliukajevas kaltas tuo, kad būdamas valstybės pareigūnu, paėmė kyšį“, — nusprendė teisėja Larisa Semionova.

 

Kai žurnalistai paklausė Uliukajevo, ar jis ketina teikti prašymą dėl malonės, buvęs ministras demonstratyviai atsisuko ir nieko neatskė. Išgirdęs nuosprendį, Uliukajevas pareiškė, kad laiko jį nesąžiningu.

 

„Aš toliau tęsiu kovą“, — sakė buvęs ministras.

 

Uliukajevo advokatai paskelbė, kad ketina apskųsti teismo nuosprendį.

 

Liudininkų parodymai

 

Kaltės įrodymų pagrindą sudarė generolo Olego Feoktistovo, „Rosneft“ saugumo tarnybos vadovo, parodymai. Teisme Feoktistovas teigė, kad Sečinas forumo BRIKS metu Indijoje papasakojo jam, kad Uliukajevas reikalauja kyšio.

 

Anot Feoktistovo, Uliukajevas kalbėdamas su Sečinu „dvejų pirštų pagalba nurodė atmokėjimo sumą, tai prilygsta dviems milijonams JAV dolerių“.

 

Pats Sečinas teisme nedalyvavo, jis ignoravo keturis teismo šaukimus.

 

Teismas nusprendė, kad liudininkai neturėjo noro apkalbėti Uliukajevą. Nuosprendyje teigiama, kad Uliukajevas savo noru nusprendė įvykdyti nusikaltimą, Sečinas ir Feoktistovas nekurstė jo.

 

Экс-министр экономического развития Алексей Улюкаев (в центре) после оглашения приговора в Замоскворецком суде Москвы

© SPUTNIK/ МИХАИЛ ВОСКРЕСЕНСКИЙ

Uliukajevas po teismo nuosprendžio paskelbimo

Baudą, kurią turi sumokėti buvęs ministras, prilygsta kyšiui, tai yra 130 milijonų rublių arba 2 milijonai JAV dolerių. Namų areštas įskaičiuotas į bausmės laikotarpį. Išėjęs iš kalėjimo Uliukajevas nebegalės aštuonerius metus eiti valstybės tarnautojo pareigų.

 

Uliukajevas tapo pirmu šiuolaikinės Rusijos istorijos federaliniu ministru, kuris nuteistas už korupciją.

 

Kremliaus reakcija

 

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Kremlius nekomentuoja teismo nuosprendžio. Taip jis atsakė, paklaustas, arKremlius nelaiko nuosprendžio pernelyg griežtu. Be to Peskovas nepakomentavo nuosprendžio formuluotės, pagal kurią prezidento įsakymas apie buvusio ministro atsistatydinimą dėl pasitikėjimo praradimo, yra kaltės įrodymas. Peskovas teigė, kas jis pats negirdėjo nuosprendžio, neskaitė tekstų ir neatsakinės į klausimus, nes, anot jo, žodžiai apie prezidento įsakymą ištraukti iš konteksto.

 

Ekspertų nuomonė

 

Žmogaus teisių tarybos atstovas Kirilas Kabanovas pavadino nuosprendš adekvačiu ir net, atsižvelgdamas į Uliukajevo pareigas, „pernelyg minkštu“. Anot jo, Uliukajevas turi pakankamai lėšų apmokėti baudą.

 

Tuo pet metu Maskvos visuomeninės stebėjimo komisijos pirmininko pavaduotoja Jeva Maerkačiova įsitikinusi, kad griežto režimo kolonija, atsižvelgiant į Uliukajevo sveikatos būklę ir amžių, gali tapti jo mirties nuosprendžio.

 

 

 

Read more: http://sputniknews.lt/russia/20171215/4643154/uliukajevas-ses-i-kalejima-astuoniems-metams.html

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));