skip to Main Content

 

Karys savanoris ir vienturtis savo tėvų sūnus 21–erių Martynas Jurkus mirė kančiose, laiku nesulaukęs medikų pagalbos, nes susirgo savaitgalį, kai kariuomenės medikai nedirba. Beįsiplieskiantį skandalą kariuomenės vadovybei pavyko nugesinti, pasklidus melagingai informacijai, neva velionio tėvai neieškos tiesos apie sūnaus mirtį. 

Šįvakar „Patriotuose“ – sukrečiantis M.Jurkaus tėvų interviu apie trečią mėnesį trunkančią nežinią ir jų sūnaus mirties tyrėjų patyčias. 

Mirusio savanorio mama Ingrida Jurkuvienė pasakos, kad to, ką ji iš kauno reanimacijos medikų išgirdo gegužės šešioliktos dienos rytą, ji niekada negalės pakartoti. Žiūrėdama į tolį negyvomis akimis ji ištars: „Aš vis dar perku jam maistą“. Visiškai sveiką, gyvenime antibiotikų neragavusį, vienturtį savo sūnelį ji išleido į šauktinių kariuomenę, o parsivežė jau karste. Martyno gyvybė užgęso praėjus vos pusantro mėnesio nuo tada, kai jis ėmė tarnauti mokomąjame pulke Rukloje.Šoko ištikti tėvai pagaliau ryžosi kalbėti ir tai, ką jie sako – pribloškia: penkiolika savaičių jie gyvena nežinioje, o negana to, jų vaikui panirus į komą, niekas jų net nesiruošė informuoti. 

Šįvakar „Patriotai“ pradeda Martyno Jurkaus žūties žurnalistinį tyrimą. Kas padarė lemtingą klaidą? Ruklos medicinos punkte budėjusios seselės, mėginusios merdėjantį karį gydyti vaistais nuo galvos skausmo? Kodėl kariuomenės vieši pasisakymai nesutampa nei su tėvų, nei su liudytojų teiginiais? 

„Patriotai“ šįvakar 21.30 per „Lietuvos ryto“ televiziją

 

 

Išsamesnės informacijos prašome kreiptis:

Dalia Meškauskaitė

„Lietuvos ryto“ televizijos atstovė spaudai

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));