skip to Main Content

Parlamentiniam ekonomikos krizės tyrimui prašoma 2008-2012 metais vykusių Vyriausybės pasitarimų įrašų

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto, kuriam pavesta atlikti parlamentinį tyrimą dėl vietinių ir regioninių veiksnių ir aplinkybių, lėmusių 2009-2010 metų krizės Lietuvoje reiškinius, pirmininkas Stasys Jakeliūnas kreipėsi į Vyriausybę su prašymu pateikti 2008-2012 metais dirbusios Vyriausybės pasitarimų garso įrašus.

 

 

„Viešoje erdvėje ekspremjeras Andrius Kubilius deklaruoja, neva jo kadencijos metu vykę Vyriausybės pasitarimai buvo įrašinėjami ir garso įrašai saugomi. Jeigu tai tiesa, tai šių uždarų pasitarimų informacija yra nepakeičiamos vertės, vertinant ir analizuojant tuo metu dirbusios Vyriausybės motyvus ir argumentus dėl sprendimų, susijusių su 2009-2010 metų krize Lietuvoje“, – sakė komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas.

Spalio 9 dieną buvęs premjeras Andrius Kubilius savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, neva jo kadencijos metu Vyriausybės pasitarimų įrašai nebuvo naikinami, kas reikštų, jog itin svarbias 2008-2012 metų Vyriausybės kadencijos darbo aplinkybes galintys patvirtinti duomenys gali būti atkurti.

Komiteto rašte nurodomas laikotarpis nuo 2008 metų lapkričio 1 dienos iki 2012 metų lapkričio 1 dienos, kada Andriaus Kubiliaus Vyriausybė svarstė senatvės pensijų ir darbo užmokesčio bei asignavimų mažinimo, mokesčių įstatymų pakeitimo, skolinimosi valstybės vardu iš komercinių bankų ir vertybinių popierių platinimo, skolinimo „Sodrai“ už palūkanas klausimus.

Tikimasi, kad Vyriausybė atsakymą dėl galimybių suteikti garso įrašus pateiks dar spalio mėnesį.

Biudžeto ir finansų komitetui šių metų kovo 29 dieną Seimas pavedė atlikti parlamentinį tyrimą dėl vietinių ir regioninių veiksnių ir aplinkybių, lėmusių 2009 – 2010 metų krizės Lietuvoje reiškinius ir viešųjų finansų būklę, įskaitant viešojo sektoriaus skolos dydį ir šios skolos valdymo sąnaudas.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: LIUTAURAS ULEVIČIUS, LIETUVOS VALSTIEČIŲ IR ŽALIŲJŲ SĄJUNGA
Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));