skip to Main Content

Paradoksali simbolika: V. Pociūno žūties dieną prezidentės patarėja tapo valstybininkų klano atstovė

1

 

Paskelbta: 2016-08-23 13:31 Autorius: ekspertai.eu
Prezidentė D. Grybauskaitė (naujosios patarėjos nuotrauka bus tik rytoj).

Prezidentė D. Grybauskaitė (naujosios patarėjos nuotrauka bus tik rytoj).

Kaip pranešė prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos tarnyba, nuo rugpjūčio 23 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausiosios patarėjos nacionalinio saugumo klausimais pareigas pradės eiti Živilė Šatūnienė.

Ž. Šatūnienė turi ilgametę patirtį nacionalinio ir geopolitinio saugumo klausimais. Ekspertė beveik 17 metų dirbo Valstybės saugumo departamente, kur pastaruoju metu ėjo valdybos viršininkės pareigas. Ji buvo ne kartą apdovanota ir skatinta už nepriekaištingą tarnybą. Ž. Šatūnienė yra apgynusi daktaro laipsnį Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, yra studijavusi Oslo universitete Norvegijoje. 38 metų Ž. Šatūnienė moka anglų, rusų ir vokiečių kalbas.

Pačios Ž. Šatūnaitės nuotraukos internete aptikti nepavyko. Susisiekus su Prezidentūros darbuotojais pastarieji informavo, kad naujosios patarėjos nuotraukos kol kas neturi ir pati Prezidentūra, tačiau jos atvaizdą pažadėjo atsiųsti rytoj.

2006 m. rugpjūčio 23 d., lygiai prieš dešimt metų, Baltarusijoje žuvo Lietuvos žvalgybininkas, Valstybės saugumo departamento (VSD) karininkas, diplomatas Vytautas Pociūnas.

Praėjus dviems metams po jo žūties žurnalistas Mindaugas Velička „Lietuvos žiniose“ paskelbė straipsnį „Valstybės užvaldymas“. Jį pradėjo tokiais žodžiais: „Po pulkininko Vytauto Pociūno žūties Breste ir jo išsiuntimo į Baltarusiją aplinkybių parlamentinio tyrimo lauktas valstybės gyvenimo apsivalymas neįvyko, „valstybininkų“ klanas liko nepaliestas“.

Žurnalistas išsiaiškino, kad „Valstybininkai“ – tai klaninės prigimties grupė asmenų, kuriuos sieja nuolatiniai tarpusavio ryšiai, vaidmenų ir užduočių tarp grupės narių pasiskirstymas, egzistuoja aiški hierarchinė grupės struktūra, aukštas jos organizavimo lygis. Ši grupė taip pat yra išvysčiusi ekstensyvų palaikymo tinklą. Grupuotėje didžiausią autoritetą tarp jos narių turi Albinas JANUŠKA“.

Jam taip pat pavyko sužinoti, kad klano ištakose buvo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai A. Januška, Mečys Laurinkus, Algirdas Kumža, Petras Vaitiekūnas, aplink besisukiojantis žurnalistas Audrius Siaurusevičius, žinomas kaip „Siauras“, kiti žiniasklaidos ir politikos elito atstovai, pavyzdžiui, A. Kumžos bendražygis Lietuvos komunistinio jaunimo sąjungos Centro komitete, vėliau Lietuvos komunistų partijos Centro komitete Juozas Bernatonis ir kiti.

Vėliau klanui talkino tuometis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslo instituto direktorius Raimundas Lopata, diplomatai, V. Adamkaus patarėjai Valteris Baliukonis, Mindaugas Ladiga, Simonas Šatūnas.

Būtent tada karjeros laiptais pradėjo kilti ir Simono Šatūno sutuoktinė – Živilė Šatūnienė paskirta VSD Trečiosios valdybos viršininko pavaduotoja, taip pat įdarbinta dėstytoja VU TSPMI.

Kokia paradoksali simbolika, kad šiandien tie, kurie prisidėjo prie V. Pociūno žūties, paskiriami prezidentės patarėjais. Tie, su kuriais jis kovojo, norėdamas švarios ir sąžiningos valstybės, ateina dirbti į Prezidentūrą jo žūties dieną lygiai po dešimtmečio.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));