skip to Main Content

PANEVĖŽIO MIESTO

NEKILNOJAMOJO TURTO RINKOS APŽVALGA (2015-09)   

2015 m. rugsėjo 9 d., Panevėžys

 

Prognozės pasitvirtino. 2014 m. prognozės dėl euro įvedimo padarinių 2015-aisiais pasitvirtino. Metų pradžioje, mieste buvo pastebimas ženklus nekilnojamojo turto pardavimų sumažėjimas. Sausio mėnesį, lyginant su 2014 m. sausio mėnesiu butų pardavimai Panevėžio m. krito net 60 proc., Vasario – Kovo mėn. kritimas buvo apie 27 proc. Kaip ir tikėtasi, praėjus pusmečiui butų rinka atsigavo. Gegužės mėnesį butų pardavimai pasiekė buvusį lygį, o Birželio – Rugpjūčio mėnesiais buvo parduota daugiausiai butų per visą pokrizinį laikotarpį (nuo 2007 metų)!

 

Daugiausiai – 2 kambarių. Parduodami įvairūs butai, tačiau didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia 2 kambarių butai (parduodama 44 proc. visos butų rinkos) ir 1 kambario butai (34 proc.). 3 ir 4 kambarių butai sudaro tik 22 proc. visų parduodamų butų (atitinkamai 16 proc. ir 6 proc.). „Nors butų pardavimų statistika ir gerėja, tačiau pardavėjai susiduria su vis didesne konkurencija. Pirkėjai renkasi iš daugelio butų, todėl dažnai lemiamu faktoriumi tampa ne tik kaina, bet ir nekilnojamojo turto pateikimas bei pardavėjų derybiniai sugebėjimai“, – sako RE/MAX Solutions biuro vadovas Vaidas Šukys.

 

2015 m. sklypų pardavimas Panevėžio mieste išlieka panašus. Skaičiai palyginimui: 2014 m. vidutiniškai buvo parduodama 12 sklypų per mėnesį, šiais metais 11 sklypų. Tiesa, namai ir namų dalys šiais metais parduodami sunkiau. Lyginant su 2014 m. namų ir namų dalių pardavimai mieste sumažėjo 22,3 proc.

 

Keičiasi paskolų sąlygos. Nuo Lapkričio 1 d. įsigalios papildomi nuostatai dėl paskolų, kuriais bus trumpinamas maksimalus būsto paskolos terminas, todėl jaunimui įsigyti būstą taps sudėtingiau. Dėl to parduoti būstą gali tapti dar sudėtingiau.

 

Neapsigaukite. „Dirbant tenka susidurti su nuomone, kad Panevėžyje visai nesunku parduoti butą, nes vien ieškančių – pilnos laiptinės. Turbūt kiekvienas esate matę laiptinėje skelbimus „Pirksiu butą Jūsų name“ „Ieškau buto Jūsų name“ ir panašių, rašytų tiek ranka, tiek spausdintų. Iš tiesų – tai nėra pirkėjai. Mes tikrai esame skambinę daugeliui iš jų, ir visi atsiliepę buvo nekilnojamojo turto tarpininkai. Tai yra tik kai kurių brokerių klientų paieškos metodika, neapsigaukite“, – sako RE/MAX Solutions NT brokerė Aistė Margytė.

 

Vasaros žaidimas „Skrydis RE/MAX oro balionu dviems“ jau baigėsi. Vasaros mėnesiais RE/MAX Solutions biuras ieškojo klientų, kuriems padėjo ne tik parduoti, bei ir nusprendė padovanoti skrydį RE/MAX simboliu – oro balionu. Burtų keliu buvo išrinkta laimingoji sutartis, kuriai, ne tik greitai surastas pirkėjas, bet atiteks ir skrydis RE/MAX oro balionu Rugsėjo 5 d. Sveikiname mūsų klientę Oksaną Gavrilovaitę!

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));