skip to Main Content

„Panama papers“ skandalas – jau Lietuvoje?

Kristina Sulikienė

Lietuvoje jau visi įprato, jog STT ir GP valdo Prezidentė, o nuo politikų galvų nei plaukas nekrenta, jeigu JE nepalaimina.

Tiek GP, tiek ir STT yra „atkalę“ sistemą, kaip iš viso nevykdyti Baudžiamojo proceso kodekso, atrašinėjant raštelius „dėl“, o Vilniaus apygardos administracinis teismas dreba ir bijo STT su GP ir atrašinėja savo sprendimuose, jog ikiteisminio tyrimo įstaiga gali nevykdyti BPK reikalavimų.

Visi žinome, kaip sekasi Aurimui Drižiui tirti Prezidentės  pasiskaidymo karinių oro pajėgų lėktuvu atvejį. STT atrašė „netirsim“, kreipusis į teismą, atrašyta „vsio zakonno“. Bet kad turėjo būti surašytas nutarimas (pagal LR BPK 168 str.)atsisakyti pradėti tyrimą – čia viskas tarsi „tarp kitko“.

Todėl liaudis ir stebisi: kaip čia dabar STT atėjo į Eligijaus Masiulio namus, susirinko čemodanus pinigų?

Visa istorija jau apipinta sąmokslo teorijomis. Tik niekas negali suprasti, kokiu būdu čia JE pati sau kanda galvą – juk Liberalų sąjūdis yra jos draugai, rėmėjai, bičiuliai?

Suvargęs lietuvis, nuolat persekiojamas korumpuotos mokesčių, teisėsaugos ir kitos sistemos, jau įprato prie to, jog Lietuva yra autonominė pasaulio kolonija, ir čia jokie pasaulio įvykiai, kodeksai, nutarimai – negalioja. Jeigu pasaulyje vyksta Maidanai, Lietuvoje už mažiausią piketą Grybauskaitės kompanija  paruošusi vandens patranką. 

Kodėl kai išlindo „Panama Papers“ skandalas, apie nei vieną politiką nerašė nei vienas laikraštis? Nes spauda galimai yra pilnai konstroliuojama tų pačių, kurie tuose popieriuose minimi (galimai).

Nors minimi daugelio Europos valstybių lyderiai, Lietuva – išimtis. Atseit. Atseit nei JE, nei visi kiti jokiuose Panamos popieriuose nefigūruoja.

Kažkur šmėkštelėjo informacija, jog kažkas kažkur minima, bet paskui išlindo informacija, jog jau viskas užtušuota. Tai yra, lyg minimi Lietuvos aukšti politikos veikėjai, bet pavardžių įskaityti neišeina.

Man pirma mintis buvo apie Guogą. Bet pasižiūrėkime, kaip berutuliojame STT skandale (o skandalas juk ne kyšis, o glūdi klausime  – kaip čia Dalia Grybauskaitė nesutramdė savo STT?) vis tik šis užsienio pilietybę turintis lošėjas išlindo.

Visa Masiulio draugija stengiasi elgtis lyg niekur nieko. Na ir kas, kad „nukirto“ Eligijų, mes galime vadovauti partijai.

Toliau kalbama apie skaidrumą, antikorupciją – nors akivaizdu, jog STT irgi nemalonus šitas tyrimas – ir  jog kažkas į nugaras šnopuoja iš užsienio „kontoros“.

Esme yra ta, jog Lietuvos specialiosios tyrimų įstaigos pradeda dirbti tik tada, kai užsienio kolegos atsiunčia pavedimą.

Lygiai tas pats buvo su Medininkų muitinės kyšininkų byla (2012 m. gruodį): kol Baltarusijos prokuratūra neatsiuntė popierių, su prašymu susemti kyšininkus muitininkus, Muitinės tyrimų valdyba, kuri įsikūrusi per vieną pastatą nuo VSD, ir kuriai vadovauja garsiojo teisėjo Cinino  brolis Cininas (vardų nepamenu, nepykit) – nieko neveikė.

Jau kai išsireklamavo, jog „susėmė“ kyšininkus Medininkų pareigūnus, aš nuėjau su informacija pas tą patį Cininą į Vytenio gatvę, atnešiau apie Lavoriškių posto kyšininkus, ir nurodžiau asmenis, kas galėtų ne tik paliudyti, bet ir įduoti žymėtą kyšį – 20 litų, kurio pastoviai yra reikalaujama „za projezd“. Jis kažką užsirašė, raitėsi raitėsi, ir aišku – nieko netyrė.

Paaiškėjo, jog jeigu užsienis neprižiūri šios kolonijinės valstybėlės karaliukų – nieko jie nedirbs ir netirs. Nes alga gera, o kam čia tos problemos papildomos?

STT vyrukai bene pirmą kartą parodė, jog moka dirbti – anksčiau jie tik politinius ir žiniasklaidos – „piaro“ šou darydavo.

Ir pinigus slapta sužymėjo, ir kur sudėti yra -žinojo – visus namų darbus buvo gražiausiai pasidarę.

Šimašius, vienas iš korupcijos mažinimo reklaminio filmuko herojų, lyg niekur nieko kaip ir Guoga partijai norėjo vadovauti, į rinkimus vesti. Guoga jau pasitraukė.

Dabar gi Šimašius iš Seimo irgi labai šiltos vietos ėjo merauti Vilniui. Nuvertė kultūros paveldo statulas, kurių autorius – garsus skulptorius, ir dar gyvas yra… (elgesys iš „demokratijos vadovėlio“).

Kad palydėjo kažkokiu būdu Andrių Ūsą į geresnį pasaulį – jis pamiršo, bet tauta nepamiršo.

Taigi, buvo ten kur Ūsas lygiai tuo pačiu metu paskutinėmis jo gyvenimo valandomis.

Ūsas buvo verslininkas, su plačiais ryšiais pasaulyje. Skraidė verslo reikalais į Suomiją, pažinojo Italijos verslininką Frančeską R., kuris nušovė žmoną ir nusišovė  pats. Frančesko mirė beveik tuo pačiu metu kaip Andrius Ūsas, nes jis persišovęs veidą, dar 50 dienų baisiose kančiose buvo gyvas. Žmoną nušovė 3 dienos po Drąsiaus Kedžio darimo Kauno marių pakrantėje. Ji jam priekaištavo, kodėl tu mane palikai, ir visą laiką esi išvykęs?

Grįžkime prie Šimašiaus, kuris visuomeniniu patarėju pasiėmė Izraelio specialiųjų pajėgų karį Liubšicą. Kalbėjo apie kažkokius kultūrinius ryšius – o kodėl niekas nesusimąstė, jog dalyvaujant milijardiniuose reikaluose, tiesiog reikalingas apsaugininkas – ypač kuris moka gintis artimajame nuotolyje, netikėtose situacijose?

Va Andrius Ūsas pramogavo be apsaugos, ir buvo rasts baloje.

Kodėl kol kas tarsi „nekabinamas“ Mockus? Neįsivaizduoju. Gal jis padėjo STT vyrukams semti nesąžiningus politikus? Na kaip galėjo būti sužymėti 250 000 eurų grynais? Kurlianskis sulaikytas? O kas daromas su savais agentais? Jeigu nesulaikysi – sakys, jis bendrininkas. Sulaikė, palaikys, pasikankins Lukiškėse, bus drausmingas. Vėliau liudys, kaip reikalinga. 

Vakar rašė spauda, jog Mockų ir Šimašių siejo projektai, baseinų statyba, jog jie pietavo. Jeigu buvo įrašinėjami pokalbiai, tai kažkur galėjo nutekėti kyšio reikalavimo momentas, ir STT susisiekė su tais, kurių prašomas kyšis. O nuo šio momento tie, kas padėjo ruošti pakišą,nesės ir nebus kalti. Be to, jeigu tokią ir panašią sumą MG Baltic turėjo mokėti kas mėnesį arba kas ketvirtį, tai gerbiamieji – kiek galima? Gal viskam yra ribos? (Galėjo į STT kreiptis „trečioji jėga“, nurodžiusi, jog štai, tas ir anas riekaluja stambaus kyšio iš to ir ano, mums įdomūs šitie personažai, gal galėtumėte juos kažkaip pasamstyti? Na, vyrukai, algas gaunate, į seminarus važiuojat – tai taip ir tupėsit pilvus išvertę, ką? – sakė kažkokia užsienio tyrimų įstaiga. )

 O STT kaip sakiau – jie labai nenorom dirba su tais savo languotais marškinukais. Juk Lietuvoje, bananų respublikoje, viskas atvirkščiai – teisėsaugos pinigai ištaškomi komentatorių, patvorio valkatų sekimui – kažkas kažkur trynėti patvory, tai jo  visi telefonai, ir visos giminės telefonai pasiklausomi, nes trintis patvory ir dar niekam nežinomam kaime – čia labai didelė korupcinė veikla.

O jau kur plaukdavo pieno upėmis milijardai – nieko čia tokio, teisėsauga iš viso nesikiša.

Apgailėtinos ir bylos, kai buvo persekiotos motinos dėl nėštumo išmokų, ir dėl ko kai kurie vaikai neišvydo pasaulio – moterys persileido.

Ten jau FNTT vyrukai oi demonstavo išmonę, oi dirbo.

O jeigu Kaune gautas pranešimas apie įmonę, kuri darbuotojas atlyginimus moka vokeliais, o įmonės filiale dirba Ūso giminaičiai, o įmonės kieme netgi Furmanavičiaus automobilis stovi – nieko tokio, jokių kratų nedarys, tyrimą nutrauks, nors į valstybės biudžetą nebuvo įmokėti milijonai.

O ir patys darbuotojai: buvo užforminti pusę etato, o dirbdavo kas dieną po 12 valandų. Ką veikė Darbo inspekcija? FNTT? Nieko. Bylą nutraukė, neradę „nusikaltimo sudėties“. Jokių liudytojų neapklausė, bei to fakto, kad darbuotojams kartais baldais išmokami „vokeliai“ – netyrė.

Todėl toks ir yra nustebimas: o nuo kada STT dirba? Tikrai, kiek pasiklausau kalbant žmones, jie nustebę, jog vyksta tyrimas.

Nes jau kas kas, o Liberalų sąjūdis juk buvo pats pačiausias, pats skaidriausias.

O jau Guogos filantropinė veikla, o jau rėmimas šachmatų. Kaip šachmatininkei – buvo džiugu. Tik tiek, ką jis konkrečiai rėmė, kokį turnyrą – nesimatė, ir neteko patirti jo įsteigtų prizų – daugiau buvo naudojamasi vaikais savireklamos tikslais.

Bet girdėjau atsiliepimų iš sergančių vaikų artimųjų, jog Guoga fizinių asmenų neremia. Vadinasi, labia saugo kiekvieną centą, o dirbdamas su rėmimu juridiniams asmenims, matyt vieną kitą pinigą atgal atgauna.

Dabar visi šnabždasi  – na o kaip Dalia Grybauskaitė?

Na o kaip Grybauskaitė – jeigu būtų jos valioje, ji juk STT būtų jau išvaikiusi, kodėl prisilietė prie Masiulio.

Matyt, tyrimas vyksta be jos žinios ir čia ne jos valiai kažkam paliepti, treptelėjus kojyte.

O be to, visi turi vaidinti roles iki galo.

Panama papers išviešinti. Tie, kas juose figūruoja, puikiai žino.

Kad kiekvienas juk žino, kur kokią trobą kurioje saloje valdo.

Ir dabar jeigu prisimintume „amžiaus bylą“

 – Juodosios DP buhalterijos bylą – su kokia pompa ji pradėta.

Bet lankantis bylos posėdžiuose man neteko girdėti, kad nors vienas teisiamas asmuo tuos pinigus būtų paėmęs „čemodanuose“, kaip kyšį.

Iš kur šitie pinigai, kuriais rėmė DP partiją – STT nesiaiškino, nesigilino, net finansinė ekspertizė padaryta blogai, o ant 2 metinių ataskaitų pasirašę Daukšys su Graužiniene net nebuvo teisiami.

Niekur byloje nėra Viktor Uspaskich parašo.

Ta byla yra pompastika ir  visiškas cirkas, ir matyt, ir buvo skirta pridengti iš tiesų šalia vykstančioms aferoms – kitų partijų slaptiems pinigams nuslėpti.

Vienas tautininkas minėjo, jog slapta medžiaga apie dabar save „skaidriausia“ vadinančią partiją pragulėjo vieno seimūno seife visą kadenciją.

STT surinko medžiagą, atnešė į Seimą, o anas įkišo į seifą.

Šita partija pagarsėjusi neskaidriais viešaisiais pirkimais, valdo vieno rajono savivaldybę, plauna pinigus per „reklamą“, kai nuolat laimi laikraštis, kuris turi 160 skaitytojų.

Dabar gi „Karštas komentaras“ prieš kelias dienas rašė, jog ši partija jau išeina kad skaidriausia. Na netikiu. 

Aurimas Drižius žino, jog šiai partijai tarnauja net Viešųjų pirkimų taryba, kuriai nieko tokio, kad laimi laikraštis, kuris pristato pažymą apie turimus 160 skaitytojų.

„Laisvas laikraštis“ juk jų turi žymiai daugiau. 

Tačiau Lietuvoje, klaninėje, chuntinėje santvarkoje, viskas yra susluoksniuota, jog vieniems – viskas, kitiems – nieko.

Nors Gabrielius Landsbergis vos ne tą pačią skandalo dieną neva paliko Europos Parlamentą, ir esą dabar ves skaidriausią partiją į rinkimus, konservatoriams nėra ko būti labai atsipalaidavusiems: jie nuo seno turi tam tikrų užsienio fondų „rėmimą“. O ir kai kurie nariai turi savo „institutus“, skaito paskaitas už milijonus. Šviečia visuomenę. Vėliau fotografuojasi su šakėmis. Išmėš visus, kas dar nespėjo evakuotis iš Lietuvos.

Tamsi liaudis jau pergyvena, jog negalės n-tąjį kartą balsuoti už komjaunuolius, komunistus, šiaip –istus, jeigu paims ir prašluos STT kaip uraganas VISAS partijas.

Na ir kas?

Atseit – tai ką darytume, ką rinktume?

Rinktume 71 Seimo narį vienmandatėse apygardose. Kas čia tokio?

Gal kai žmogus eitų ne „nuo partijos“, o pats, gal per daug rinkimuose nemeluotų. Ir neburtų, jog „paskambink man, aš papasakosiu, kaip nugalėti korupciją“, tą patį vakarą šiukšlių maišuose nešdamas ketvirtį milijono.

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));