skip to Main Content

Pamirškite ilgas eiles pas gydytoją: šiandien klinikos siūlo išeitį

Pranešimas spaudai, 2018-08-10

Sukaupusi beveik 25 metų patirtį, UAB „Bendrosios medicinos praktika“ praėjusiais metais prisijungė prie vieno didžiausių privačių klinikų tinklo – „Kardiolitos“ klinikų – ir tapo antru didžiausiu jo padaliniu Lietuvoje. Nors privačių klinikų atsiradimo pradžia buvo sunki, pasak Kauno „Kardiolitos“ klinikų direktorės Astos Norvilės, jos padarė perversmą visam medicinos paslaugų sektoriui.  

Lietuviai pradėjo labiau rūpintis sveikata

Privačių medicinos paslaugų atsiradimas, ypač ankstyvaisiais Nepriklausomybės laikais, kai gydymo įstaigose trūkdavo net tvarsčių, gimė iš poreikio ir noro suteikti žmonėms geresnes gydymo galimybes, didinti jų prieinamumą ir gerinti paslaugų kokybę. Šiandien pastebimas ženklus medicinos paslaugų sektoriaus pokytis ir augimas.

Pasak Kauno „Kardiolitos“ klinikų direktorės Astos Norvilės, bendrą klinikų augimą lėmė natūrali konkurencija ir besikeičiantys vartotojų lūkesčiai. Anot pašnekovės, lietuviai pradėjo rūpintis savo sveikata, o rinkdamiesi sveikatos priežiūros galimybes, ėmė atsakingai vertinti bendrą teikiamų paslaugų kokybę, rodomą dėmesį pacientui bei operatyvumą.

Ūmiems negalavimams – operatyvus dėmesys

Kaip pastebi Kauno „Kardiolitos“ klinikų direktorė Asta Norvilė, šiuolaikinis pacientas esant ūmiems negalavimams, juos siekia spręsti „čia ir dabar“. O ilgas laukimas eilėse ne tik nepadeda, bet ir  sukelia dar didesnio streso. Todėl vienas svarbiausių šiuolaikinės gydymo įstaigos prioritetų – suteikti galimybes gydymą gauti kuo greičiau. 

„Iškilus problemai, Kauno „Kardiolitos“ klinikose sudaromos specialistų komandos, galinčios spręsti problemą viename lygyje, neištęsiant proceso laike. Pavyzdžiui, konsultuojant dėl skausmo nugaroje, diagnozė patikslinama atliekant rentgeno nuotraukas, organizuojant neurologo konsultaciją, atliekant laboratorinius tyrimus, diagnozuojant susirgimą ir rekomenduojant medikamentinį, kineziterapinį ir reabilitacinį gydymą. Greitas diagnozavimo procesas padeda pacientams ne tik sutaupyti laiko, bet ir sumažina įtampą, kurią pacientas dažnai patiria nežinodamas diagnozės“, – pasakoja A. Norvilė.

Šiandien, po 25 metų veiklos patirties, Kauno „Kardiolitos“ klinikos siūlo operatyvias net 45 sričių gydytojų specialistų paslaugas. O svarbiausia – jas teikia tuomet, kai pacientui šių paslaugų reikia labiausiai. Reikiamas paslaugas pacientams tą pačią ar kitą gydytojo darbo dieną dažniausiai pasiūlyti leidžia įdiegti vadybiniai sprendimai bei gausi gydytojų komanda. Tokį klinikų išskirtinumą kasmet įvertina vis daugiau pacientų.

Medicina pagal paciento poreikius

Privačių klinikų kūrimosi laikotarpiu, dėl modernesnių darbo galimybių į sektorių atėjo didelė dalis aukštos kvalifikacijos specialistų. Todėl šiandien klinikos be pirminio lygio konsultacijų pas šeimos gydytoją teikia ir antrinio lygio gydymą, kurio nereikia laukti eilėse keletą mėnesių. 

„Negana to, Kauno „Kardiolitos“ klinikose taikomas holistinis požiūris į pacientą – šalia tradicinės medicinos taikomos ir tokios paslaugos kaip manualinė terapija, netradicinės kineziterapinės procedūros, padedančios šiuolaikiniam žmogui atgauti jėgas, psichoterapija, kuri leidžia gydyti ne tik vaistais“, – kalba A. Norvilė.

Pasak pašnekovės, tokios galimybės leidžia pacientui pasirinkti gydymą tokį, kokį jis nori gauti. Privatus sektorius pirmauja ir savo inovacinėmis galimybėmis, Kauno „Kardiolitos“ klinikų direktorė teigia, jog klinikose senesnius metodus vis dažniau pakeičia mažiau invazinės procedūros, kurios leidžia pacientams greičiau atgauti darbingumą.

„Turime išskirtinius lazerius kojų kraujagyslių ir plastinėms rekonstrukcinėms operacijoms atlikti, kurios reikiamą rezultatą leidžia pasiekti minimaliai invaziniu būdu. Po jų pacientas jau kitą dieną yra darbingas. Mūsų specialistai nuolat atnaujina savo žinias tarptautinėse konferencijose ir ekspertų pasitarimuose, tad visuomet žengiame koja kojon su pasaulinėmis inovacijomis“, – privačios medicinos privalumus pabrėžia A. Norvilė.

Skatino noras suteikti geresnes gydymo sąlygas

„Bendrosios medicinos praktikos“ įkūrėjas ir buvęs ilgametis vadovas, Kauno urologas-onkologas Rimantas Vidmantas Samuitis pasakoja, kad privačių klinikų atsiradimas iš esmės ėmė keisti visuomenės požiūrį į gydymą. Pats sektorius keistis pradėjo priklausomai nuo pacientų poreikio. O tai buvo visai naujas požiūris. Pasitelkiant šiuolaikinius vadybinius elementus, privačioms klinikoms buvo svarbu užtikrinti paslaugų suteikimo patogumą ir prieinamumą. Pacientui nebereikėjo laukti ilgus mėnesius eilėse, kad patektų pas reikiamus specialistus, galėjo greičiau atlikti reikalingus tyrimus.

„Didelį dėmesį skyrėme šiuolaikinės vadybos elementų diegimui, kas padėjo sutelkti geras paslaugas, gydymą, priežiūrą ir reabilitaciją po vienu stogu. Taip pat buvome pirmieji, kurie pradėjome taikyti įvairias naujoves to meto Lietuvos medicinoje – kaip, tarkime, vienkartinius švirkštus ar įvairias operacijas lazeriu. Nors pradžioje daugumos požiūris buvo skeptiškas, bet su laiku šios praktikos susilaukė pripažinimo. Tokie dalykai, kaip tyrimai kompiuteriniu tomografu, magnetiniu rezonansu tapo prieinami visiems. Iki tol jų tekdavo laukti 3-6 mėnesius, per kuriuos sunki liga galėdavo likti nepastebėta“, − teigė pašnekovas.

Žvelgdamas į 25-erių metų patirtį privačios medicinos srityje, R. V. Samuitis mato nemažą šios srities pokytį, kurį paskatino privataus sektoriaus atsiradimas. Pradedant gydymo prieinamumo galimybėmis, baigiant paslaugų kokybės klausimais. Šiandien pacientas jau gali rinktis ir supranta, ką reiškia kokybiškas gydymas.

„Prieš 25-erius metus valstybės ekonominė situacija buvo tokia prasta, kad trūko visko – nuo vaistų iki įrangos. Žinoma, veikė ir universitetinės, ir kitos valstybinės ligoninės, kuriose iki šiol yra sutelkta dieną ir naktį teikiama pagalba. Bet žmogus negalėjo rinktis. Gydymo tekdavo laukti labai ilgai.

Privatus sektorius atnešė aptarnavimo kultūros sveikatos paslaugų srityje, kuri paskatino pasitempti ir valstybinį sektorių. Atsidarė šeimos klinikos, kurios leido sumažinti eiles valstybinėse įstaigose. Vertinant tai, jeigu valstybinis ir privatus sektorius būtų dirbę bendrai, vienodomis sąlygomis, rezultatai šią dieną būtų tikrai žymiai geresni“, − apie įstaigos įsikūrimo pradžios laikotarpį pasakojo R. V. Samuitis. 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));