skip to Main Content

Šios teksto autorius Simonas Kroydonas, kuris išdrįso tai paskelbti socialiniame tinklefacebook.com. Tekstas redaguotasekspertai.eu.

•••••••

Po 25 metų nuo Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo tiesa pagaliau iškilo į viršų. Gediminas Kirkilas – Čečėnų mafijos, plovusios pinigus Lietuvoje – stogas. Gedimino Kirkilo žentas Jonas Basalykas ir Rimantas Grainys buvo kertinės figūros ne tik plaunant Čečėnų mafijos pinigus, bet ir sukūrus ištisą finansinę struktūrą, kurios viršuje buvo Ekspres bankas.

Jeigu Algirdas Brazauskas mainais už Dekanidzės gyvybę gavo Lietuvos viešbutį, tai Jonas Basalykas dirbo su Čečėnų mafija. Vytauto Lansbergio atstovai kriminaliniuose sluoksniuose buvo Daktarai. Pats Henytė savo susivienijimo baliuose Viluloje keldavo tostą už Vytautą Landsbergį ir tai yra užfiksuota to meto video archyvuose.

Rimantas Grainys buvo finansinių machinacijų genijus, sugebėjęs dirbti tiek su kairiaisiais, tiek su dešiniaisias. Per Čečėnijos nepriklausomybės karą, įvykusį gūdžiais 1993 metais, Čečėnijos tuometinio prezidento Džocharo Dudajevo aplinka per šiam reikalui įkurtą Ekspres banką išplovė dešimtis milijonų dolerių. Prie pat Seimo susprogdinto Rimanto Grainio atsitiktinai gyva likusi žmona buvo tuometinio Čečėnijos prezidento duktė Fatima Tatajeva.

Norint turėti priėjimą prie aukščiausių tuometinės Lietuvos valdžios pareigūnų, buvo pasitelkti aukščiausio lygio diplomatiniai ryšiai. Dar niekas niekur neminėjo fakto, kad tuometinis Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Šleževičius Čečėnijoje statė net du fabrikus. Ir tuos fabrikus statė kelios dešimtys kauniečių statybininkų. Norint turėti aukščiausio lygio mafijinį priėjimą prie valdžos, Kirkilo žentas Jonas Basalykas įžūliai pasisavino Turniškėse esančius valstybinius Valakampių pušyno žemės plotus.

1993 metais Jonas Basalykas Turniškėse prie pat vyriausybinės zonos 25 metams išsinuomojo ištisus žemės plotus su pastatais. Viskas buvo vykdoma taip įžūliai, kad valstybinis kelias buvo užtvertas šlagbaumu, pastatyti ginkluoti sargai, koviniai šunys, patikros postai. Ten vos per kelis mėnesius apie 1993 metus iškilo prabangūs gyvenamieji pastatai. Tie pastatai formaliai priklausė Ekspres bankui.

Lietuvos Banko valdyba apskritai nenorėjo įregistruoti Ekspres banko, bet po to, kai asmeniškai į atitinkamų institucijų vadovą kreipėsi pats Gediminas Kirkilas, Ekspres banko įregistravimui buvo uždegta žalia šviesa. Šitą tamsią istorija išsiaiškinus Akistatos žurnalistui Albertui Oniūnui, žurnalistas buvo rastas negyvas. Oficiali priežastis – savižudybė.

Gediminui Kirkilui priklausė ir kavinė „Kregždutė“, bet jis sugebėjo ją perrašyti tretiesiems asmenims ir iš šios istorijos išlipti sausas. Dar 1995 metais Vilniaus miesto savivaldybės urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjas Danas Reseckas patvirtino, kad Valakampiuose Turniškių gatvėje Kirkilo žentas Jonas Basalykas savavališkai pasistatė kotedžus, ir niekas nieko padaryti negali.
Norint suprast, kokia įtakinga to meto politinė figūra buvo Gediminas Kirkilas reikia žinoti faktus.

Algirdui Brazauskui tapus LKP CK pirmuoju sekretoriumi.

1988–1990 m. Gediminas Kirkilas dirbo jo padėjėju ryšiams su spauda.

1990–1992 m. – Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo deputato Algirdo Brazausko padėjėjas. Buvo TSKP narys. Atgimimo laikotarpiu buvo LKP atsiskyrimo nuo TSKP šalininkas.

1990 m. rugsėjo–gruodžio mėnesiais – savarankiškos LKP CK sekretorius.

1990 m. steigiamajame Lietuvos demokratinės darbo partijos suvažiavime išrinktas pirmininko pavaduotoju.

1991–1996 m. – LDDP pirmininko pirmasis pavaduotojas.

1993 m. laikinai ėjo šios partijos pirmininko pareigas.

1996–2001 m. – LDDP Prezidiumo narys.

Nuo 2001 m. sausio 27 d. – Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas.

1992–1996 m. – VI Seimo narys. Seimo nariu buvo išrinktas pagal Lietuvos demokratinės darbo partijos sąrašą. Seime buvo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas.

Atmetus Gabrieliaus Lansbergio nepotizmo apraiškas, galima šiuo atveju pritarti konservatorių teiginiams ,kad Lietuvos Geležinkeliai buvo Socialdemokratų partijos gūžta. Čia tik žiedeliai visuomenei pateikti, kad Gedimino Kirkilo žmona Liudmila valstybinėje specialios paskirties bendrovėje Lietuvos Geležinkeliai dirba sekretoriato vadove. Realiai ji disponuoja Lietuvos Geležinkelių aukščiausio lygio informacija. Tačiau dar didesne informacija disponuoja Raimondo Kuodžio kolegė, Gedimino Kirkilo dukra Diana Basalykienė.

Ji dirba Lietuvos Banke. Taip tame pačiame, kuris nenorėjo išduoti licenzijos Ekspres bankui, nes buvo ir taip aišku, kad šitas bankas buvo įsteigtas kaip Čečėnų mafijos pinigų plovimo priedanga. Šito banko atstovai surinko dešimtis milijonų Lietuvos gyventojų santaupų, pinigus išpumpavo į ofšorinėse kompanijose esančias sąskaitas, paskelbė bankui bankrotą ir Lietuvos gyventojai liko ant ledo.

Dėl prevencijos buvo susprogdintas ir pagrindinias to banko akcininkas Rimantas Grainys. O Grainys žinojo daug.

Ir tai yra įžanga į tai,kas vėliau atvers masišką Socdemų aplinkai priklausiusių verslininkų siautėjimą, kas baigėsi ištisais nelegaliai užtatytais valstybinės žemės plotais Neringoje ir Nidoje. Tai tūkstančiai neteisėtai išduotų statybos leidimų. Nei vienas pažeidėjas per visus Lietuvos nepriklausomybės metus nebuvo įpareigotas nugriauti nelegaliai pastatytų statinių!

Lietuvos Vyriausybės nutarimu Nr. 11074 Turniškių pastatų kompleksas buvo išnuomotas 25 metams Jono Basalyko aplinkos valdomam vaikų našlaičių fondui KLOTILDA. Sutartį pasirašė Palangoje tuo metu gyvenusi fondo direktore įdarbinta Augenija Angelė Zelenauskienė, kuri dar 1995 metais iškviesta į Turniškes apie kotedžus sakė nieko nežinojusi.

Šitoje vietoje realiai turėjo stovėti KLOTILDOS NAŠLAIČIŲ NAMAI, bet jokios našlaičių namų pastato seniausiai nebuvo. Tik nugriauto pastato pamatų likučiai.

Nuomos sutartis baigiasi 2018 metų žiemą. Žinau, kad šitą tekstą skaitys ir aukščiausio kalibro Lietuvos žurnalistai ir valstybės pareigūnai. Tad, vyručiai, laukia nemenkas tyrimas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));