skip to Main Content

Vyriausybės „kvota“ – keli karo kurstytojai?

Kristina Sulikienė

Kai laimėjo žalieji valstiečiai, Lietuvos žmonėms galėjo pasirodyti, kad atėjo kitokios, gražesnės Lietuvos galimybės laikas.

Deja, Lietuvos žmonės klydo. Paaiškėjo, jog Vyriausybę formuoja visiškai ne Seimo pozicija. Visiškai ne Karbauskis, ar Skvernelis.

Vyriausybę formuoja karinė organizacija. Kurios valstybės karinė organizacija – niekas nežino.

Juk net išrinkus Donaldą Trumpą naujuoju JAV prezidentu, absoliuti paranojinė liga „rusai puola“ nedingo iš Lietuvos padangės.

Nors naujoji valdžia per debatus melavo, jog kreips dėmesį į žmogų, statys ambulatorijas, mokyklas, darželius, skirs pinigų vaikų auginimui – melagis melavo, per tiltą važiavo: tik susirinkę į pirmus posėdžius, patvirtino „nacionalių grėsmių strategiją“ 2016-2020 metams. Visus siūlkymus didinti pensijas, bei grąžinti į prieškrizinį lygį draudimo išmokas, gimus vaikui (mokant 2 metus 100 proc. atlyginimo) – atmetė.

Vadinasi, didžiausia grėsme Lietuvai išlieka Rusija. O remiantis ne tik Rasos Juknevičienės, bet ir NATO protokolais, tą grėsmę įrodo Rusijos veiksmai Kryme – nors tarptautinės teisės prasme Krymas absoliučiai ginčytina terotorija, ir ne Linui Linkevičiui su Dalia Grybauskaite nuspręst, kam jis turi priklausyti, kai niekada istoriškai Ukrainai nepriklausė – tą grėsmę Europai įrodo Rusijos veiksmai Sirijoje. Čia cituoju ne eilinį komjaunuolės Rasytės kliedesį, bet rimtų vyrų iš NATO 2016 07 12 protokolo berods 11 punktą.

Kaip tarė tada taip ir padarė – po lygiai trijų dienų drąsūs vyrai užsipirkę ne tik Turkijos kariškius, bet ir mokytojus, dėstytojus, policininkus, darė valstybės perversmą Turkijoje. Darė darė – nepadarė.

Kas čia didžiausia grėsmė Europoje – Linas Linkevičius tada iš viso nesuprato, nors jam pasakė Turkijos saugumo tarnybos vadovas: kad Vilniuje veikia prieš Turkijos Vyriausybę nukreipti islamistai, ir jie turi legaliai veikiančias 2 kalbų/kultūros mokyklas.

Ar Linas Linkevičius ką nors nuveikė po šio Turkijos saugumo tarnybos pareiškimo jam? Nemanau. 

Linas Linkevičius labiausiai rūpinosi, kad Lietuvą toliau pultų rusai, tiksliau, paranojinė liga“rusai puola“. Kadangi jį patį labai puola rusai – jis papuolė į naująją Vyriausybę, net visiškai pralošęs Seimo rinkimus: savo paties rajone, kur kadaise buvo Šančių komjaunimo sekretorius, o jo mama – mokytoja (tarybinės visuomenės elitas), jis teužėmė 3 vietą, ir per vienmandatę apygardą į Seimą nepateko, bet pateko su socdemų partiniu sąrašu.

Ramūnas Karbauskis iš anksto paskelbė, jog URM ir KAM postai čia Dalios Grybauskaitės pasirinkimas, ir jis nesikiš.

Na ir pasirinko – Liną Linkevičių, kurį dar 4 metus puls rusai, tik neaišku, kaip jie puls Sirijoje, jeigu ten įvedinėjama taika, o įvairūs lyderiai pareiškė, jog ir kraugerius teroristus ISIS beliko per 3 mėnesius sutvarkyt (didžiulis praradimas – juk kai Rusija padeda naikinti ISIS Sirijoje, tada mūsiškiai rėkia, kad kiti – mes, tarsi mes būtume kraugeriai teroristai iš ISIS. Nematau logikos šitame visame, todėl manau, kad tai tėra liga „rusai puola“.)

Kitas ministras Raimundas Karoblis, jis vadovauja KAM, ir kaip aiškėja, jį puola rusai irgi kaip Liną Linkevičių.

Tačiau šis buvęs diplomatas turi ir labai teigiamų savybių: tik atėjęs vadovauti KAM, jis sustabdė atsargos karininkų išmetinėjimą į gatvę iš jiems priskirtų su galiojančiomis sutartimis tarnybinių butų.

Todėl toks ministras, jo konkretus ir aiškus poelgis, suteikė vilties.

Antras dalykas – jis sustabdė Šaulių sąjungos vieno skyriaus pirmininkės skyrimo procedūras, nes ana atsargos karininkė atvirai fotografuojasi su Rusijos vėliava. Čia lyg požymiai, kad Raimundą Karoblį puola rusai – tačiau šis žingsnis sveikintinas, nes ana atsargos kapitonė, kaip daugelis kitų, gali būti tiesiog kurstytoja. Dalis Lietuvos kariuomenės kūrėjų, savanorių šiuo metu įnirtingai agituoja už komunizmą, socializmą, teigiamai pasisakinėja už Rusiją, kas sudaro nesveiką foną visuomenėje, ir tokie neturėtų vadovauti jokiems sukarintiems vienetams. Todėl šioje vietoje manytina, jog Raimundo Karoblio jokie rusai nepuola – jis tik neleido vykti provokacijoms.

Tačiau neramina tai, kad jį puolė rusai, kai jis buvo diplomatu. Visiškai neseniai delfi konferencijoje šis ministras pasakė, jog žmonių raminti kaip Juozas Olekas jis nesiruošia. Jam užkliuvo, kai J. Olekas sakė, kad reikia miegoti ramiai –  kai tuo metu Lietuvos kariuomenės vadas Žukas visiems sakė, jog jokios Rusijos grėsmės nėra – tačiau šiais metais, matyt, liepiamas Lino Linkevičiaus, šių žodžių bandė išsiginti, kreipdamasis į VSD ir AOTD – tarsi šios „viešųjų ryšių agentūros“ turėjo iškarpyti LTV laidą ir jo viešus pasisakymus spaudoje, kad Rusijos grėsmės šiuo metu nėra (2015 metų vasario 23-24 d.)

LK vadas Žukas tai, jog niekada nesakė, kad Rusija nepuola, bandė paneigti tą patį vakarą, kai Linas Linkevičius grįžo tarsi su šlapiu skuduru nuo Turkijos saugumo tarnybų gavęs per veidą.

Praėjus keletui dienų po dirbtinio skandalo, kad vargšą kariuomenės vadą kažkas puola, ir iškraipo jo žodžius, o Rusijos žiniasklaidai tiesiog klykiant iš pasitenkinimo, kad generolas Žukas turi interneto dvynį, kuris už jį rašo ir kalba (kas galėjo patarti taip Žukui apsikvailinti – atsakymas yra: tai kapitonas Neimontas, kuriam kažkas turėjo patarti daryti tokius viešus pareiškimus, nemąstant apie pasekmes), paaiškėjo, jog kapitonas Neimontas, visur kreipinėdamasis už Žuką, bandė nuslėpti korupcinį šakučių ir šaukštų skandalą.

Beje, Žukas vos neatsistatydino, o štai nuo skandalą sukėlusio kapitono Neimonto, kuris visur rašinėjo nesąmones Žuko vardu – nei plaukas nenukrito.

Kapitonas Neimontas rašė ir į Lryto TV apie mane, kad aš neva kariuomenėje praleidau kelias dienas, nors aš ir dabar esu kariuomenės dalis, ir nepasiekiau net per teismus, kad mane išbrauktų iš LK. Kapitono Neimonto šmeižikišką melagingą raštelį turiu – persigandę man persiuntė Lryto TV prodiuseriai. Atsargos karys yra rezervo karys, ir jis yra įrašytas į LK personalo sąrašą, bet kada gali būti pašauktas į pratybas. Bet kapitonas Neimontas bandė legalizuoti LK „raudonojo“ flango nesąmonę apie mane – jiems nepavyko manęs išstumti iš LK, todėl per dirbtinį skandalą bent bandė mane apšmeižti. Nepavyko, nes ėmiausi priemonių. Tarkime, tarptautinių. Apie kapitoną Neimontą žinoma užsienio kariuomenėse. Tačiau naujasis KAM ministras dar nesusigaudo, kas vyksta – tikėkimės, susigaudys.

Raimundas Karoblis teigia, kad pažįsta LK vadą Žuką iš tarnybos NATO atstovybėje, ir bendradarbiaus su juo.

Matyti, jog R. Karoblis turi gerus patarėjus, arba jam niekas nepatarinėja kreivai: todėl jis turėtų patarti Žukui susitvarkyti patarėjų korpusą, nes toks kapitonas Neimontas dar ne kartą rašinės visur nesąmones, neva atstovaudamas savo atstovaujamąjį, kuris, pasak Rusijos žiniasklaidos, kuri tik pasinaudojo Neimonto nusišnekėjimais, kad Žukas nesakė, to, ką sakė, turi internetinį dvynį: suprask, jam su galva negerai, jis nebežino, ką kalba.

Kapitonas Neimontas su Žuko internetinio dvynio skandalu parodė, jog Žukas nieko kariuomenėje nesprendžia: už jį rašinėja jo vardu žemesnės grandies karininkai (kapitonas lyginant su generolu yra labai žemas laipsnis).

Todėl KAM ministro pirmas žingsnis yra išaiškinti LK vadui Žukui, jog jeigu jis yra kariuomenės vadas, tai jis sprendžia, ką jis sako, ir kur kreipiasi, be to, reikia ir atmintį gerinti, jeigu gali būti, vyresniame amžiuje ji nebeveikia, o patarinėja jam viešuose ryšiuose visiškas diletantas, kuris nesidomi, ką jo vadas sakė, ir ko nesakė, tik vykdo kažkieno nurodymus, padiktuotus ligos „rusai puola“.

Raimundas Karoblis teigia, jog mes neturėtume miegoti ramiai, turėdami kaimynę Rusiją, tačiau dar profesorius Pakštas siūlė lietuviams išsikraustyti į Pietų Ameriką, neseniai ir Donaldas Trumpas kažką panašaus pasakė, kad yra Afrika, jeigu Baltijos kraštas netinka, tiems, kas čia gyvena.

O grįžtant prie to, kas ką užpuolė per šias Kalėdas, kai pagal komjaunuolių Linkevičiaus ir Rastauskienės prognozes, mus jau turėjo būti nukariavusi nuožmioji Rusija: tačiau juk Vilnius atakavo Kauną, Kuršių Marias, ir aišku, Kaliningrado sritį.

Bioterorizmas yra pats bjauriausias kovos būdas. Nes jis atrodo kaip labai natūrali priemonė. Bioterorizmas naudotas nuo seniausių laikų žudyti priešus, užteršiant vandenį.

Ir Rusiją per šias Kalėdas užpuolėme mes, ir net neatsiprašėme.

Taip taip – Rusija irgi prieina prie Kuršių Marių. Jeigu netikite, susiraskite žemėlapį. Ir Rusija irgi gavo Vilniaus srutų.

Neris teka iš Baltarusijos, tačiau teka per Lietuvą link Rusijos. Kaune įteka į Nemuną, ir toliau visa smarvė iš didingo Vilniaus nuplaukė ir į mūsų teritorinius vandenis, ir į bendras ekonomines zonas. Rusnėje Nemuno viduriu eina valstybinė siena. Smirdėjo visiems. Bet  Daukanto rūmai tylėjo.

Per Kalėdas tiek Vyriausybė, tiek Daukanto dvaras tylėjo. Matyt, jiems patiko, kad smarvė pasveikino kaimynus. Linas Linkevičius ir Dalia Grybauskaitė net nesuprato atjausti Rusiją dėl lėktuvo tragedijos. Seimas ilgiausiai delsė sveikinti išrinktąjį Donaldą Trumpą – juk jį išrinko Rusija, o ne milijonai JAV piliečių, pavargusių nuo šalies nustekenimo, kai ištisi miestai stovi numirę, be pramonės, ir žmonių.

Todėl viską reziumuojant, akivaizdu, jog tie, kas garsiausiai rėkia, tie labiausiai ir smirda, ir baisiausi agresoriai yra tie, kurie rėkia, kad tuoj kažkas užpuls, ir nevykdo jokių rinkiminių pažadų.

Karbauskis, spaudoje išvadints Karabasu, susikūrė sau Kultūros komitetą ir jame pasislėpė, iš užsklandos bandydamas dubliuoti nacionalinio saugumo klausimus.

Raimundas Karoblis kažką girdėjo apie tai, kad Karbauskis po kultūros priedanga kišasi į karinius reikalus, pakomentavo, jog visų pirma turi būti įvestas patriotinis švietimas. Puiki mintis: juk net LK nėra šio švietimo. Gal pradedame nuo Lietuvos kariuomenės, ką?

Dar LK labai trūksta geografijos pamokėlių: kad kariai žinotų, jog nei Donbasas, nei Goras, nei Alepas nėra Žemaitija, Aukštaitija ir Dzūkija.

Beje, labai trūksta žemėlapių – jie klaikiai suplyšę, bet Karo kartografijos centras po seminarus važinėja, ir mokosi, perka labai daug popieriaus žemėlapiams. Bet kariuomenėje sakoma, jog nėra lėšų.

Visus šiuos klausimus gal reikėtų pradėti tvarkyti, nes kai rusai užpuls, juk vargšai kariai nežinos, į kurią pusę bėgti: ar į Sirijos (Žemaitija), ar Donbaso (Aukštaitija), o gal į Goro provinciją tiesiai (Dzūkija)?

Karbauskiui turėtų būti žinoma, jog lietuvių etninės kultūros studijas pakeitus kiniečių, korėjiečių ir japonų tyrinėjimais, joks karinis rengimas nebepadės: nes ateities studentai galvos, jog ginti reikia Kiniją, Korėją ir Japoniją.

Kol kas Karbauskis baigė savo šou su prašymu „sumesti ant fortepijono“ Seimui (visi, kas turite „juodų pinigų“, pirmyn).

Vilnius pasveikino nuolat puolančią Rusiją šūdo smarve.

O mes kauniečiai linkime visiems pasveikti, pirmiausia nuo ligos „rusai puola“.

Nes jie jau puola lygiai 3 metus – nuo tada, kai Kinijos Vyriausybė 2013 metų spalio mėnesį nusipirko Rytų Ukrainoje žemės ūkio paskirties žemės ir norėjo auginti javus, ir juos pigiau negu JAV  pardavinėti Rusijai, ir kitoms didelėms valstybėms.

Nuo tada mus visus užpuolė Rusija ir nebenustoja pulti: ar tai būtų Donbasas, ar Alepas, ar tiesiog URM ar KAM būstinė. 

Naujasis ministras sako, kad negalima miegoti ramiai. Jeigu jis nežino, kas sukuria ramų miegą, tai pasakysiu jam į ausį – švari sąžinė.

Tegul nemiega ramiai tie, kurie susiję su Maidano ir Alepo operacijomis. O paprasti piliečiai, pasak Tatos, „šunauja“ arba runkeliai, miega ramiai. Nes čia Lietuva, ir ją myli dar jos nepalikę Lietuviai. Kad ir kiek valdžia norėtų juos visus iš čia išvaryti.

Ar su „klounu“ Karbauskiu (kas dieną vis „išmeta“ kokį anekdotą), ar su kitu cirko artistu Veryga, pasišovusiu apmokestinti net druską.

Ar pakelti alkoholio akcizą – neva, dėl gyventojų sveikatos, o ne dėl to, kad naujoji valdžia dar gobšesnė, negu prieš tai buvusios.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));