skip to Main Content

Nutrūko ryšiai su JAV bankais, tačiau Lietuvą vis dar „rusai puola“

Kristina Sulikienė

Pastebėjote, jog kas dieną yra po pranešimą, kaip mus puola rusai, tuoj užpuls, na dar reikia atsilaikyti kokią dieną dvi, ir jau sulauksime puolančių rusų tankų, ir pėstininkų su 1965 metų gamybos šautuvais (nes tik tokiais galėsime „atsimušti“ – naujesnių neįperkame, viską sukišome į samčius, šakutes, ir supuvusius UK, Vokietijos „boxerius“.)

Tuo pačiu metu žmonės, neturintys ekonominių ryšių nei su Rusija, nei su JAV, negali žinoti situacijos, kol nesusiduria su atsiskaitymais.

Beje, kad ryšiai su Rusija geri, matome iš paprasčiausios paieškos dėl darbo leidimų Rusijoje: didžiulis ir ilgiausias lietuvių sąrašas, kurie prašo skubių darbo leidimų Rusijoje.

Nepamirškite – oficialiai meluojama, jog visi ryšiai sutraukyti. Ir įprastas runkelis net negalvoja apie tokią galimybę – dirbti Rusijoje, kai tuo tarpu tie, kurie garsiausiai rėkia, ten dirba, transportuoja mašinas, žaliavas, ir nemato jokio vargo.

O kaip yra su JAV?

Paaiškėjo, jog beveik nei vienas Lietuvos bankas nebepalaiko ryšio su didžiausiu JAV banku „Bank of America“.

Šio didžiausio JAV banko čekių nebegrynina DNB, Šiaulių bankas, Swedbankas.

Kodėl? 

Vienintelis, kuris atlieka šias operacijas – SEB bankas.

Jeigu užsidaro bendra finansinė erdvė su JAV, vadinasi, tai nėra mūsų partneriai, ir apsunkinami atsiskaitymai, vystant bendrą verslą. Ar apie tai kur nors viešai paskelbta? Ne. Su tuo susiduria smulkus verslininkas, kuris turi pusę dienos prasiblaškyti, ir sužinoti, jog ne, atleiskite, mūsų bankas nebeteikia šios paslaugos.

Bendros zonos su kažkuria valstybe įrodymas yra bendros finansinės rinkos – kredito unijos, bankai, taip pat kiti ekonominiai ryšiai, išreiškiami per akcijų biržas, obligacijas, bendras bendroves. 

(Apie tai, kaip sunku JAV piliečiams apsigyventi Lietuvoje, ir kokias kliūtis daro mūsų „provakarietiškos valstybės“ migracijos tarnyba – esu girdėjusi. O štai somaliečiai leidimus gauna per dieną – dvi. Po to išvyksta į Švediją.)

Vis daugiau aiškėja faktų, jog mūsų verslininkai mokesčius moka užsieniuose – kažkokiose salose, ar nykštukinėse valstybėse. Kiek iš jų mokesčius moka Rusijoje – nežinome, nes tarkime, „pateptųjų“ šeimų verslo ryšiai – valstybinė paslaptis.

Vienas toks „anūkas“ paaiškėjo varto apie 1 mln. litų (senais pinigais) užsienio investiciniuose fonduose – tačiau paaiškinti šių pinigų kilmės negali.

Vis didėjanti isterija, kaip mus puola rusai, gali būti susijusi su tuo, jog vis labiau trūkinėja ryšiai su JAV, o tai įrodo vienintelis likęs SEB bankas, kuris dar sutinka išgryninti didžiausio JAV banko čekius. O kas, jeigu SEB nuspręs – ne, mes nebesutinkame? Tai ką- ne tik apsipirkti, bet ir pinigų pasikeisti vyksime į Lenkiją?

Tai kur čia tos „gelbėtojų“ žadėtosios „Lietuvos naujo plano“ galimybės?

O gal – jeigu trūkinėja ryšiai su JAV, tai tiesiami keliai į Rusiją – o kad „runkeliai“ nesuvoktų, tai kas dieną rėkiama, kad rusai tuoj užpuls?

Daugelis mąstančių žmonių sako, jog Dalia Grybauskaitė savo ryšių su Vladimiru Putinu, KGB karininku, niekada nenutraukė, jie liko tvirti, kaip plienas, ir niekada tie ryšiai nenutrūks. O laikinas rėkimas „rusai puola“ yra skirtas mums, runkeliams, kad nesuvoktume, kad tuoj paskutinis bankas išeis iš JAV finansinės rinkos, ir tada tikrai teliks koks nors Bank Rossija arba Kinijos bankas, kurie sutiks priimti atsiskaitymus…šekeliais arba juaniais.

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));